A Pécs az utolsó percekben döntött, és gyakorlatilag benn maradt

2015.05.16. 18:27
A Pécs felőrölte a Dunaújvárost (Fotó: Laufer László)
A Pécsi MFC hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Dunaújváros PASE együttesét, ezzel Robert Jarni együttese gyakorlatilag biztossá tette bennmaradását két fordulóval a bajnokság vége előtt. A Dunaújváros vereségével továbbra is nehéz helyzetben van, kieső helyen áll. A gól nélküli első félidőt követően a Pécs felőrölte ellenfelét, és két cserejátékosa révén kiharcolta a győzelmet.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Pécsi MFC–Dunaújváros PASE 2–0
(Fröhlich 82., Frank 92.)

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Az első félidőt a Pécs kezdte aktívabban, ami helyzetekben is megmutatkozott. A vendégek biztos védekezésre és kontrákra építettek, pedig a tabellára pillantva számukra volt sietősebb a helyzet. Az iram nem volt kiemelkedő. A labda többet volt a hazaiaknál, de mindkét gárda előtt inkább az ellenfél hibáját kihasználva adódott helyzet.

A 15. percben a hazaiak szöglete után Makriev törhette volna meg a gólcsendet, de hat méterről nem talált kaput. A bolgár csatár a 29. percben is ígéretes helyzetbe került egy védelmi zűrzavart kihasználva,18 méterről a szinte üres kaput kellett volna eltalálnia, de nem járt sikerrel. A 43. percben a vendégeknél Eppel szép lefordulással cselezte magát gólhelyzetbe, nyolc méterről azonban az oldalhálóba lőtt.

A második félidőben nehezen kapták el fonalat a csapatok, folyamatos játék csak nyomokban volt felfedezhető, de a Dunaújváros futballján egyre inkább érezhető volt, hogy pontok tekintetében rajta van a nagyobb nyomás. A 65. percben Böőr, a Dunaújváros rutinos támadója ráijesztett a hazaiakra, jobb oldali beadás után centikkel csúsztatott kapu mellé.

Tíz perccel a rendes játékidő vége aztán megtört a jég, a Pécs bevette a Dunaújváros kapuját! A hazaiak jobb oldali szöglete középmagasan érkezett középre, a védők nem tudtak felszabadítani, a labdára Fröhlich Roland csapott le, és öt méterről a kapuba lőtt! 1–0

A hosszabbítás perceiben egy másik cserejátékos, a rendes játékidő leteltekor beálló Frank Richárd növelte a hazai előnyt, amivel eldöntötte a meccset. Frank Fröhlich passza után bátran lőtt 16 méterről, nem túl jól helyezett lövése utat talált a kapuba, a gólban a dunaújvárosi kapus is benne volt. 2–0

A Pécs rendkívül fontos győzelmet aratott, a Dunaújváros pedig tovább küzdhet az életben maradásért.

1. Videoton FC 28 21 5 2 63–12 +51 68
2. Ferencvárosi TC 28 17 7 4 46–19 +27 58
3. MTK Budapest 28 17 3 8 37–24 +13 54
4. DVSC-Teva 27 13 8 6 35–19 +16 47
5. Paksi FC 28 12 9 7 38–26 +12 45
6. Újpest FC 28 12 9 7 32–24 +8 45
7. Diósgyőri VTK 27 10 9 8 36–34 +2 39
8. Kecskeméti TE 28 10 8 10 30–35 –5 38