A Pápa után a Vidi is ikszelt a Slovannal

2010.01.26. 16:29
A Pápa után (0–0) a Videoton is összecsapott a Slovan Bratislavával, de a Soproni Liga élén álló fehérváriak sem tudták megverni a szlovák bajnokot, 1–1-es döntetlent született a Sóstói Stadionban. A Paks a Barcsot, a ZTE a Kaposvölgyét ütötte ki felkészülési meccsen. Az MTK a REAC ellen győzött 3–1-re.

Horváth Gábor (jobbra) szerzett vezetést a Slovan ellen (M. Németh Péter - archív)

A Videoton 1–1-es döntetlent játszott a Slovan Bratislavával a Sóstói Stadionban felkészülési mérkőzésen.

Bár a szlovák együttes kezdte aktívabban a mérkőzést, a fehérváriak a 42. percben vezetést szereztek a szlovák bajnok ellen: Nagy Dániel középre ívelt szabadrúgását Horváth Gábor vette át a tizenhatoson belül, és a kapuba lőtt, ám az 58. percben egyenlített a Slovan: az U21-es szlovák válogatott Marek Kuzma szerzett gólt.

A Paks a másodosztályú Barccsal csapott össze felkészülési meccsen, és 6–0-ra kiütötte ellenfelét. A találkozót végig uraló hazaiak első két gólját Tököli Attila szerezte: előbb Kiss Tamás passza után talált a kapuba, majd Éger László szabadrúgása után volt eredményes.

A második félidőre teljesen kicserélt csapattal kifutó paksiak folytatták a gólgyártást: Böde Dániel és Mondovics Dávid talált be gyorsan egymás után. A 71. percben ifj. Haraszti Zsolt is gólt szerzett, és végül a hajrában Weitner Ádám állította be a végeredményt.

A Zalaegerszeg is könnyedén kiütötte másodosztályú ellenfelét: a Kaposvölgyét verte meg 5–0-ra hazai pályán.

Prince Rajcomar két gólt is szerzett a találkozón, valamint Darko Pavicsevics, Balázs Zsolt és Szalai Tamás is betalált.

Az MTK 3–1-re megverte a REAC-ot felkészülési mérkőzésen Budafokon. A kék-fehéreknél Pál András kétszer is betalált, és Nikházi Márk is eredményes volt.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
VIDEOTON FC–SLOVAN BRATISLAVA (szlovák) 1–1 (1–0)
Székesfehérvár, 400 néző. V: Arany T.
VIDEOTON FC: Tujvel (Filipovics) – Andics, Horváth G., Lipták (Milanovics), Présinger (Radovics) – Sándor Gy. (Ponczók), Farkas B., Polonkai (Sifter) – Nagy D. (Farkas II B.), Alves (Móri), Vujovics (Sitku)
BRATISLAVA: Putnocky – Dobrotka, Saláta, Dosoudil, Had – Grendel (Cikos), Bozsics (F. Kiss), Guede – Slovák (Masaryk), Kuzma (Botelho), Sylvestr (Stepanovsky)
G: Horváth G., ill. Kuzma

PAKSI FC–BARCS 6–0 (2–0)
Paks, 50 néző. V: Rákosi T.
PAKS, 1. félidő: Kovács A. – Horváth L., Éger, Fiola, Gévay – Bartha, Heffler T., Mészáros I., Urbán – Kiss T., Tököli. 2. félidő: Csernyánszki – Nikolov, Horváth S., Féhr (Berkó), Vári– Pap R., Böde, Nagy I., Mondovics– ifj. Haraszti Zs., Weitner
BARCS: Dibusz – Zsömlye (Kordé), Balogh T., Horváth P., Arnold (Törtei) – Kiss M. (Lődör), Fülöp (Egle), Kottán (Pandur), Vasas – Kurtusics (Nagy G.), Faragó (Wojtczak)
G: Tököli (2), Böde, Mondovics, ifj. Haraszti Zs., Weitner

ZTE FC–KAPOSVÖLGYE 5–0 (2–0)
Zalaegerszeg, 100 néző. V: Kustán
ZTE: Vlaszák (Pogacsics, Sipos G.) – Szalai T., Miljatovic (Kocsárdi), Bogunovics (Panikvar), Todorovics (Kovács G.) – Sluká, Máté (Horváth I A.), Illés Gy. – Rajcomar, D. Pavicsevics (Rudnevs), Balázs Zs. (Barna Zs.)
KAPOSVÖLGYE: Stubics – Köllő, Jagodics (Szabó Sz.), Pintér L. (Vaskó), Fellai – Sandro (Balog), Kalmár (Körmöczi) – Markovics (Huzmi), Pedró (Ribero), Kardos – Horváth Gy. (Ivusza)
G: Rajcomar (2), D. Pavicsevics, Balázs Zs., Szalai T.

MTK BUDAPEST–REAC 3–1 (2–0)
Budafok, 50 néző. V: Kömpf Gy.
MTK: Szentpéteri (Holczer) – Kostolani, Rodenbücher, Balogh B. (Kálnoki Kis), Hidvégi (Melczer) – Zsidai (Hauser), Pátkai (Ladányi) – Bori, Szatmári L. (Nikházi), Pál A. – Tischler (Csiki)
REAC: Somogyi (Tóth B.) – Dinka (Vadász V.), Mező Á.. (Tóth M.), Lipcsei R. (Bencze Zs.), Sallai – Cseri (Hajdu) – Puskás D. (Varga Cs.), Török I. (Gáspár B.), Jeremiás (Gáspár Z.) – Koós, Nyerges (Nagy K.)