A Paks és a Kecskemét is negyeddöntős

2010.12.01. 15:28
A rossz idő ellenére gólgazdag meccseket <br />hozott a Ligakupa (Fotó: Németh Ferenc)
A labdar&uacute;g&oacute; Ligakupa 5. fordul&oacute;j&aacute;ban a Paks 4&ndash;0-ra legyőzte az MTK-t, &eacute;s siker&eacute;vel biztos&iacute;totta hely&eacute;t a negyedd&ouml;ntőben, amelyben a Videotonnal tal&aacute;lkozik majd. A Kecskem&eacute;t j&aacute;t&eacute;k n&eacute;lk&uuml;l jutott tov&aacute;bb, mivel kedvezően alakult sz&aacute;m&aacute;ra a Szolnok&ndash;Honv&eacute;d meccs, &eacute;s a nyolc k&ouml;z&ouml;tt a bajnoki c&iacute;mv&eacute;dő Debrecennel tal&aacute;lkozik.

Az élvonalbeli klubok tulajdonosai szeretnék elérni, hogy elmaradjon a hétvégi bajnoki forduló, és ha a mai Ligakupa-találkozókból indulunk ki, indokoltnak tűnhet a klubok óhaja. A délutáni kupamérkőzések közül ugyanis kettő, a Szolnok–Honvéd és a Paks–MTK mérkőzés ónos esőben kezdődött meg, míg a Pápa–Haladás és az Újpest-Kaposvár meccsen hóesés nehezítette a játékosok dolgát.

Ennek ellenére élvezetes találkozókat láthattak azok a vállalkozó szellemű nézők, akik úgy döntöttek, hogy a rossz időben is figyelemmel kísérik kedvenceik szereplését. Szolnokon például az égi áldás mellett hét gól is esett, és az adok-kapokból a vendég Honvéd jött ki jobban: a spanyol Rufino mesterhármasának is köszönhetően 4–3-ra nyert, ezzel megszerezte első győzelmét a csoportban.

A fővárosiak sikerének az ezúttal szabadnapos Kecskemét is örülhetett, ugyanis számára kedvező eredmény született a szolnoki találkozón, így bejutott a legjobb nyolc közé, amelyben a bajnoki címvédő Debrecen ellen lép majd pályára.

A Paks tegnap a Ferencvárost verte meg a bajnokságban, ma pedig az MTK távozott vereséggel Tolna megyéből. A zöld-fehérek az első félidő hajrájában ember- és gólelőnybe is kerültek (tizenegyesből vették be a fővárosiak kapuját), sőt percekkel később már csak kilenc MTK-játékos tartózkodott a pályán.

A folytatásban a kettős emberhátrányban játszó vendégek nem tudtak jelentős ellenállást kifejteni, és végül 4–0-s vereséget szenvedtek, a Paks pedig továbbjutott a negyeddöntőbe, amelyben a bajnoki éllovas Videotonnal találkozik majd.

A Pápa kétszer is megszerezte a vezetést a Haladás ellen, a szombathelyiek azonban mindkétszer egyenlítettek, sőt a 61. percben a győztes találatot is megszerezték: Simon Attila fejelt öt méterről a hálóba.

Az Újpest a Vasas műfüves pályáján, a Fáy utcában fogadta a Kaposvárt, és annak ellenére megszerezte első győzelmét a sorozatban, hogy a zöld-fehérek kezdték jobban a találkozót. A somogyiak a negyedik percben jogos büntetőt értékesítve szereztek vezetést, de az Újpest a 34. percben egyenlített, és a meccs hajrájában két gólt szerezve a győzelmet is kiharcolta, így még van esélye a továbbjutás kiharcolására.

LIGAKUPA, 5. FORDULÓ
ACSOPORT
SZOLNOKI MÁV–BP. HONVÉD 3–4 (2–1)
Szolnok, műfüves-pálya, 100 néző. V: Urbán (L. Tóth, Kulcsár J.)
SZOLNOK: Tarczy – Molnár Z. (Mile, 66.), Antal (Koós, 66.), P. Sztanisics, Rokszin – Remili, Búrány, Vörös, Tchami (Lengyel B., a szünetben) – Alex (Hevesi-Tóth, a szünetben), Ngalle (Kalmár, a szünetben). Vezetőedző: Simon Antal
HONVÉD: Kunsági – Baráth, Cséke (Varga P., 70.), Debreceni, Hajdú N. – Sós (Nagy G., a szünetben), Hidi, Horváth A. (Tisza K., 78.), Czár (Bojtor, a szünetben) – Bajner (Moreira, 55.), Rufino. Megbízott vezetőedző: Szalai László
Gólszerző: Rufino (0–1) a 24., Remili (1–1) a 37., Ngalle (2–1) a 44., Rufino (2–2) a 46., Rufino (2–3) a 61. Hevesi-Tóth (3–3) a 67., Nagy G. (3–4) a 78. percben
Kiállítva: Vörös (föltartotta a gólhelyzetben lévő Nagy Gergőt) a 90. percben

BCSOPORT
PAKSI FC–MTK 4–0 (1–0)
Paks, 100 néző. V: Szilasi (Gyürüsi, Mohos)
PAKS: Pokorni – Mészáros I., Szabó J., Gévay, Berkó (Lékó, 78.) – Haraszti (Mondovics, 81.), Magasföldi, Lisztes, Nagy I. (Pintér N., 81.) – Bohner (Cziráki, 78.), Vári (Pap R., 71.). Vezetőedző: Kis Károly
MTK: Scheilinger – Nagy T., Kornis, Kelemen, Ódé – Szurkos, Zámbó (Aradi, 69.) – Skriba (Szentgyörgyi, a szünetben), Pál Sz., Csiki (Kákonyi, a szünetben) – Molnár M. (Forró, a szünetben). Edző: Pölöskei Gábor
Gólszerző: Nagy I. (11-esből, 1–0) a 40., Magasföldi (2–0) a 67., Haraszti (3–0) a 79., Pap R. (4–0) a 88. percben
Kiállítva: Kornis (gólhelyzetben buktatta Bohnert) a 40., Pál Sz. (reklamálásért) a 43. percben

C–CSOPORT
LOMBARD PÁPA–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–3 (2–2)
Pápa, műfüves pálya, 50 néző. V: Kovács J. Z. (Szalai D., Hofbauer R.)
PÁPA: Kovács V. – Venczel, Dlusztus, Tóth G., Németh M. – Zulevs, Bíró P., Somogyi (Sancira, a szünetben) – Germán T. (Fertea, a szünetben), Jovánczai, Bal. Vezetőedző: Véber György
HALADÁS: Mursits (Szép, 70.) – Csontos, Devecseri, Nagy B., Nagy Z. (Ugrai, 55.) – Rajos, Iszlai (Szakály A., 80.), Lattenstein – Enescu (Radó, 62.), Simon A., Rácz F. (Czafit, 75.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Bali (1–0) a 4., Rácz F. (1–1) a 10., Tóth G. (2–1) a 40. Lattenstein (2–2) a 42., Simon A. (2–3) a 61. percben

D–CSOPORT
ÚJPEST FC–KAPOSVÁR 3–1 (1–1)
Fáy utca, Mészöly Kálmán műfüves pálya, 50 néző. V: Németh Á. (Tóth I., Márton Zs.)
ÚJPEST: Horváth Tamás – Privigyei, Dvorschák, Litauszki, Szalai V. – Magos, Egerszegi, Matos (Popovics, 60.), Kovács D. – Lázár B., Balogh B. Vezetőedző: Mészöly Géza
KAPOSVÁR: Kovács Z. – Kovácsevics, Zahorecz (Petrók, a szünetben), Ivkovics, Lelkes – Lipusz, Bank (Szolomájer, 61.), Horváth Tamás (Major, 41.), Tabi (Vadas, 80.) – Kovács O., Godslove. Vezetőedző: Sisa Tibor
Gólszerző: Zahorecz (11-esből, 0–1) a 4., Balogh B. (11-esből, 1–1) a 34., Litauszki (2–1) a 83., Lázár B. (3–1) a 89. percben