Nemzetisport.hu 2010.05.26 19:02 Frissítve: 2014.09.04 02:04

A kupagyőzelemmel triplázott a Debrecen

A DVSC-TEVA nyerte meg a labdarúgó Magyar Kupa 2009–2010-es kiírását, miután a döntőben 3–2-re legyőzte a Zalaegerszeget. A hajdúsági alakulat – amely története negyedik kupagyőzelmét aratta – a bajnoki illetve Ligakupa-győzelem után a harmadik megnyerhető trófeát is bezsebelte ebben a szezonban.

KATTINTSON A KÉPRE!
A DVSC a ZTE, és az egész magyar mezőny fölé nőtt (Fotó: Szabó Miklós)

TEKINTSE MEG A MÉRKŐZÉSRŐL SZÓLÓ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁST!

Az első negyedóra nem volt túl eseménydús, inkább a játék küzdő jellege, mintsem a látvány domborodott ki. Többnyire a Lokinál volt a labda, de helyzet nem alakult ki egyik csapat előtt sem. Aztán szinte a semmiből megszerezte a vezetést a Debrecen.

MK-ADATBANK

Tekintse meg adatbankunkat a Magyar Kupa 2009–2010-es szezonjáról. Összeállításunkban a DVSC sikerével záruló sorozat valamennyi eredményét megtudhatja.

A 24. percben Yannick a 16-os bal oldalánál kapott labdát, majd középre kanyarított, ahol Coulibaly érkezett, s öt méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

A Loki egyébként viszonylag tartalékos csapattal kezdte a mérkőzést, a kezdők között kapott helyett Verpecz István és Bódi Ádám is. A zalaiak számára nem csak történetük első Magyar Kupa-sikere volt a tét, hanem az is, hogy az Európa-liga első vagy második selejtezőkörében indulhatnak-e a nyáron.

A bekapott találat azonban nagyon megzavarta a Zalaegerszeget. Csank János együttese hat perccel később már kétgólos hátárnyban volt.

NSO-LEXIKON: Az MK döntői, 1910–

Yannick indult a leshatárról a 30. percben, majd tíz méterről lőtt, a Vlaszákról kipattanó labda a kapufa felé gurult, amit utolért a játékos, és közelről a kapuba továbbított. 2–0

A DVSC előnye tudatában magabiztosan kezdett futballozni, egyértelműen Herczeg András csapatának akarata érvényesült a pályán. De a ZTE egy peches momentumot kihasznált: a mérkőzés addigi legjobbja, Yannnick megsérült, és amig ápolták a kameruni futballistát, szépített a Zalaegerszeg.

Horváth András ívelt föl a 16-oson belülre egy labdát, amire a legjobb ütemben Pavicsevics érkezett, és fejelt védhetetlenül Verpecz kapujába a 41. percben. 2–1

Két (pontosabban másfél...) hatalmas debreceni helyzettel indult a második félidő. Egy jobb oldali debreceni szöglet után a kifejelt labdát Bódi lőtte el 30 méterről. Vlaszákról kipattant a labda, amelyet Rezes lőtt a kapu fölé – lesről. Egy perccel később pedig Rezes az ötös bal oldali csücskéről ajtó-ablak helyzetben lőtt a kapu fölé.

A félidő közepén pedig teljesen megérdemelten növelte előnyét a bajnokcsapat.

A VIDI A LEGKEDVEZŐBB HELYZETBEN AZ EL-BEN

Immár letisztult a kép a magyar csapatok nemzetközi kupaindulását tekintve:

Coulibaly duplázott! A 68. percben Rezes passzolta vissza a 16-os bal oldalától a labdát a csatár elé, aki a 16-os vonaláról, futtából a kapu jobb oldalába lőtt. 3–1

Mielőtt azonban ünnepi hangulat kezdett volna eluralkodni a debreceni kispadnál, egyből szépített a ZTE. Egy perc telt el Coulibaly második gólja óta, és Rudnevs már a másik oldalon lőtt a kapuba.

Egy bal oldali beadás után három zalai támadó is átlépte a labdát, így az a hosszún érkező légiós elé került, és ő 9 méterről a léc alá bombázott. 3–2

Az utolsó negyedórában aztán megfogta a mérkőzést Herczeg András csapata. A Loki nem ment előre fejetlenül, a Zalaegerszeg pedig nem tudott újabb nagy lehetőséget kialakítani. Pontosabban egyszer Fortuna segítségével mégis betalálhatott volna a Csank-csapat: Pavicsevics beadása után Rajcomarhoz pattant a labda, akinek a lábáról azonban centikkel az üres kapu mellé gurult.

Az egyenlítés azonban elmaradt, a Loki teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, és a bajnoki illetve Ligakupa-győzelem után a Magyar Kupát is bezsebelte.

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

(A Sport Tv felvétele)

A DEBRECENÉ A SZUPERKUPA IS
Mivel a bajnoki címet és a Magyar Kupa-győzelmet is a DVSC-TEVA szerezte meg, a versenykiírás értelmében idén nyáron nem rendeznek Szuperkupa-döntőt.

Ilyen eset legutóbb 2004-ben fordult elő, amikor a Ferencváros mindkét trófea begyűjtése után automatikusan Szuperkupa-győztes lett, de hasonló volt a helyzet 1995-ben is, amikor szintén a zöld-fehérek dupláztak.

A Loki egyébként – az idei Szuperkupát is ideszámítva – sorozatban hatodik hazai trófeáját nyerte meg, a 2008–2009-es bajnoki cím után tavaly nyáron elhódították a Szuperkupát, idén pedig minden hazai sorozatot megnyertek (bajnokság, Magyar Kupa, Szuperkupa, Ligakupa).
 MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
DVSC–ZTE 3–2 (Coulibaly 24., 68., Yannick 30., ill. D. Pavicsevics 41., Rudnevs 69.)
2018.12.11 10:04:14

Labdarúgó NB I THURY GÁBOR

93 éves koráig a Fradi minden hazai meccsén ott volt a lelátón • Az élete kész regény.

2018.12.10 22:38:23

Labdarúgó NB I nemzetisport.hu

Értesüléseink szerint a BATE játékosa mellett egy ukrán középpályás ügyében is folynak az egyeztetések.

2018.12.10 16:28:50

Az olasz a forduló legjobbja, Böde a legbosszúsabb lecserélt, lánykérés és balhé Újpesten – legek.

2018.12.09 22:48:47

Labdarúgó NB I MALONYAI PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. Szomorú, de a mostani Haladás a mostani produkciójával a helyén van.