A Honvéd megtörte a DVSC-TEVA hazai sorozatát

2011.10.30. 15:54
Szakály Péter (balra) gólja végül csak egy pontot ért a DVSC-TEVA-nak (Fotó: Szabó Miklós)
Már nem százszázalékos hazai pályán a DVSC-TEVA a labdarúgó NB I-ben, miután a 14. fordulóban a Bp. Honvéd 1–1-es döntetlent játszott Debrecenben. Szakály Péter góljával az első félidő közepén a hazaiak szereztek vezetést, Danilo az 54. percben egyenlített Torghelle Sándor önzetlen passzát követően.

Érdekes lehetett a vendégek edzőjének, Supka Attilának lelkiállapota, amikor leült a kispadra, hiszen a fiatal szakember edzői pályafutásának legsikeresebb két és fél esztendejét éppen Debrecenben töltötte, 2005-ben és 2006-ban bajnoki címet nyert a Lokival. Külön pikantériája a mai találkozónak, hogy Herczeg Andrással éppen a Szentes Lázár, Kondás Elemér kettőstől vette át a csapatot.

Supka kénytelen volt újoncot avatni az éllovas otthonában, hiszen a megsérült Kemenes Szabolcs helyét az 1985-ös születésű Sánta András vette át. Kis híján sikerült meglepnie a hazaiakat az elején a Honvédnak, hiszen rögtön a második percben Ivancsics Gellért került hatalmas gólhelyzetbe, ám Nenad Novakovics védte közeli lövését egy pompás reflexmozdulattal.

Magyar szinten kifejezetten élvezetes volt az első tíz perc, vissza is vettek belőle a felek, miközben a DVSC-TEVA mezőnyfölénye csak veszélyes beadásokban nyilvánult meg. Az első húsz percben azt játszotta a Honvéd, amit kell a listavezető otthonában: hátul szorosan zárt, középen kőkeményen és agresszíven támadott le, elöl pedig gyors kontrákat vezetett a széleken – ám egy védelmi hibát kihasználva a 23. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak csapatkapitányuk, Szakály Péter.

A hazaiak továbbra sem találták a Honvéd kőkemény játékára az ellenszert, így egy-két távoli lövéssel a fővárosiak tették izgalmassá az első félidőt. A kőkemény jelzőt nem megszokásból írtuk le, csak úgy röpködtek a medvepuszik, könyökösök, odalépések és – miután Torghelle Sándorral összerúgott – repültMészáros Norbert cipője is. A félidő végére visszaesett az iram és a színvonal is, de a szünet jót tett a találkozónak, mert a második játékrész eleje újra tartogatott izgalmas támadásokat.

Az 54. percben egy hatalmas hazai védelmi hibát kihasználva Torghelle szerzett erőszakosan labdát, majd önzetlenül gólt rúgatott Danilóval: 1–1.

Mint a gólok általában, ez is jót tett a találkozónak, mert azonnal feljebb kapcsolt a DVSC-TEVA, Varga József szinte rögtön a középkezdés után a lécre emelt egy cselsorozat végén. A Honvéd viszont újra elkezdte tördelni a futballt, és a csillogás helyett inkább a szikrázás volt jellemző a játéktérre, mert a hajdúságiak felvették az eléjük dobott kesztyűt, ahelyett, hogy kreatívan próbálták volna feltörni a piros-fekete védelmi állást.

A hajrára fordulva két cserével próbált életet lehelni Kondás támadásaikba, és ez sikerült is, mert Yannick pompás labdát adott Stevo Nikolicnak, de lövését nagy bravúrral kikapta Sánta a felső előtt. A legvégén kétségbeesetten védekezett a Honvéd, Marshal Johnson pedig hatalmasat mentett fejjel a gólszerző Szakály közeli, mérkőzéslabdának is tekinthető fejesénél.

TORGHELLE: REÁLIS A DÖNTETLEN
A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Megszerezte az egy pontot a Honvéd, teljesen megérdemelten: a vérbeli rangadón a kispestiek az idény során elsőként raboltak pontot a debreceni csapat otthonából.

KONDÁS: ENNYIT TUDTUNK MA EBBŐL KIHOZNI

„A három pont begyűjtése volt a célunk, sokáig jól is álltunk, aztán jött egy hiba, amiből az ellenfél gólt tudott lőni – nyilatkozta Kondás Elemér az M1-nek. – Elég küzdelmes mérkőzés volt, rengeteg párharccal, ennyit tudtunk a mai napon kihozni belőle."

„Mindkét csapat játékában benne volt a győzelem – értékelte a találkozót Supka Attila. – Mi megadhattuk volna az alaphangot az első négy percben, akkor volt egy nagy ziccerünk, de azt hiszem, a Loki otthonában egy pontot szerezni jó eredménynek számít."

1. DebreceniVSC-TEVA 14 10 4 29– 9 +20 34
2. Győri ETO FC 14 10 1 3 23–12 +11 31
3. Budapest Honvéd 14 7 3 4 26–17 +9 24
4. Diósgyőri VTK 14 7 3 4 22–17 +5 24
5. Videoton FC 14 7 2 5 20–12 +8 23
6. Pécsi MFC 14 6 5 3 21–24 –3 23
7. Kecskeméti TE 14 6 4 4 24–19 +5 22
8. Paksi FC 14 5 5 4 29–30 –1 20