A Honvéd kétszer vezetett, de az Újpest elhozott egy pontot

2012.10.27. 16:05
Döntetlen született a Honvéd és az Újpest összecsapásán (Fotó: Török Attila)<br />
Az NB I 12. fordulójában a Budapest Honvéd az Újpestet fogadta. Délczeg tizenegyesből szerzett vezetést, amelyet Kabát szabadrúgásból egyenlített ki. A második félidőben több helyzete volt a Honvédnak, de Abbas hiába szerzett újra vezetést, Zarisz egalizált. Diarra kiállítása után már nem tudott újítani a Honvéd, maradt a döntetlen.

A mérkőzésre mindkét csapat vereséggel a tarsolyában érkezett, ezért sem Budapest déli végén, Kispesten, sem északon, Újpesten nem tudott a boldogság tanyát verni. Bár a Honvéd feltűnően rossz sorozata miatt már Marco Rossi eltávolításáról is beszéltek, George F. Hemingway, a hazaiak tulajdonosa egyértelműen kiállt az olasz edző mellett.

A meccs első perceiben óvatosan adogattak a csapatok, majd az első szöglet után némileg váratlanul vezetést szerzett a Honvéd. A 7. percben Faggyas sarokrúgása után Balajcza röviden szabadított fel, csak kipaskolni tudta az ötösről a labdát, amelyre Ignjatovics lecsapott, majd 11 méterre a kaputól Sztaniszavljeviccsel ütközött, elesett, a bíró pedig befújta a büntetőt. A labda mögé Délczeg Gergely állt, aki a 8. percben jobbal a jobbra mozduló Balajcza mellett nagyon higgadtan a kapu bal oldalába lőtt. 1–0

Marco Rossi (a Budapest Honvéd vezetőedzője): – Elégedett vagyok az egy ponttal, bár több helyzetet alakítottunk ki, mint az Újpest. A második kapott gól miatt bosszús vagyok, mert védelmünk ugyanazokat a hibákat követi el hétről hétre. Drissa Diarra kiállítása nem volt jogos, az eset után nem sokkal az Újpestnek is volt egy hasonló szabálytalansága, ami a játékvezető szemében nem ért piros lapot...

Jos Daerden (az Újpest FC vezetőedzője): – A játékrendszerünk nem, de a pályára lépő játékosok személye változott, így nem volt egyszerű mérkőzés. Az első félidőben pechesek voltunk, a folytatásban már jobb teljesítményt nyújtottunk. A második kapott gólunkat kapushiba előzte meg, ezt követően egyenlítenünk még igen, fordítanunk azonban már nem sikerült.

(Forrás: m1)

A gól megfogta az Újpestet, tétován próbáltak helyzetbe kerülni a vendégek, de lövésig nem jutottak el, a kispestiek pedig érthetően nem mentek fejetlenül előre. A félidő közepén kezdtek felpörögni az események, ekkor többször is lőhettek a Honvéd támadói, de Balajcza mindannyiszor védett. A legnagyobb bravúrját a 28. percben jegyezhettük fel, amikor Faggyas lőhetett kétszer is 10 méterről, de az Újpest kapusában mindkétszer elakadt a labda.

A 34. percben alakult ki az addigi legnagyobb újpesti helyzet. Kabát balról, szögletből remekül küldte be a labdát az ötösön belülre, érkezett Vasziljevics, aki majdnem a kapuba továbbított, de Kemenes szenzációs mozdulattal védett, majd Zsivanovics Remili elől szögletre mentett.

Elszigetelt akció volt ez, mert a Honvédnak több volt a veszélyes megmozdulása. A 38. percben például hárman is egy újpesti védőre vezethették rá a labdát, de elügyetlenkedték a nagy lehetőséget, aminek hamarosan meg is lett a böjtje.

A 44. percben ugyanis szabadrúgáshoz jutottak a vendégek 25 méterre a Honvéd kapujától. A mindig veszélyes Kabát Péter állt a labda mögé, és jobbal a sorfal fölött gyönyörűen csavart a bal felső sarokba. Kemenes úszott a levegőben, bele is ért a labdába, de kitolni nem tudta. 1–1

Az első félidőben jobb volt a Honvéd, de a helyzeteit elszórakozta, az Újpest pedig felállt a padlóról, és összeszorított foggal küzdött, ennek eredménye lett az egyenlítés.

A második játékrészre óvatoskodva jöttek ki a csapatok, hosszú ideig helyzetecskék sem tudtak kialakulni.

A 62. percig kellett várni az első lövésre, amely eltalálta a kaput. Ekkor Hidi Patrik tesztelte Balajczát, aki biztosan védett. Három perccel később azonban hibázott, ezt pedig góllal büntette a Honvéd. A 65. percben Abbas kapott labdát a jobb oldalon Marshal Johnsontól. Két védő szorításában nem is tudott volna helyzetbe kerülni, de látta, hogy Balajcza feleslegesen kijött a kapujából, és egészen kisodródott helyzetből a kapus lába mellett a kapuba lőtt. 2–1

Jos Daerden cserékkel igyekezett felrázni csapatát, hiszen a második félidőben még kapura sem tudtak lőni játékosai. És jól is tette, hogy cserélt, főleg, hogy beküldte Zariszt. Az izraeli támadó ugyanis az első labdaérintéséből gólt szerzett: a 73. percben Kabát ívelt be szabadrúgást jobbról, az ötösön Jadin Zarisz emelkedett a legmagasabbra, és okosan az ellentétes irányba mozduló Kemenes mellett a kapu bal sarkába fejelt. 2–2

Szép gól volt, de a kispestiek bosszankodhattak, hiszen eddig az Újpest semmilyen veszélyt nem jelentett a kapujukra a második félidőben.

Cserékkel igyekezett a Honvéd az utolsó tíz percben a maga javára fordítani a találkozót. Ez azonban nem sikerült, mert egy elkésett belépő után Diarrának a 83. percben piros lapot mutatott fel a játékvezető. A hátralévő percek szépen lecsordogáltak némi Honvéd-fölény jegyében.

Ezen a meccsen a Budapest Honvéd nyerhetett volna, mert több helyzetet alakított ki, de labdarúgói a befejezéseknél nem koncentráltak eléggé. Az Újpest is megérdemelt egy pontot, mert kevés lehetőségét jól használta ki, és kétszer is felállt hátrányból. Ugyanakkor egyik gárda sem volt boldog a meccs után, mert az egy ponttal igazából egyikük sincs kint a vízből...

BUDAPEST HONVÉD–ÚJPEST FC 2–2