A Honvéd elrontotta Lipcseiék búcsúját

2010.05.22. 19:38
Lipcsei Péter (jobbra) vereséggel búcsúzott (Fotó: Németh Ferenc)
A Soproni Liga záró fordulójának második szombati találkozóján, Lipcsei Péter és Craig Short búcsúmérkőzésén a Ferencváros 2–0-s vereséget szenvedett a Budapest Honvéd otthonában. A hazaiak góljait a spanyol Pablo Coira és az olasz Angelo Vaccaro szerezte, előbbi szabadrúgásból, utóbbi a saját maga által kihagyott tizenegyes után ollózva volt eredményes.

Az égiek nem voltak tekintettel az ünnepélyes hangulatra, így jókora özönvíz zúdult a pályára a kezdő sípszó előtti percekben.

A mérkőzést a hazaiak kezdték jobban, és már az 1. perc végén megszerezhették volna a vezetést, ám a korábbi ferencvárosi labdarúgó, Botis beadása után Abraham hat méterről leadott lövését a gólvonalon helyezkedő Elding mezőnybe vágta.

Még egy perc sem kellett a következő hazai lehetőséghez, Coreira 20 méteres lökete kerülte el kevéssel a jobb felső sarkot, ám ezt követően hosszú ideig, egészen a 26. percig egyik csapat sem tudott veszélyeztetni. Ekkor ismét a spanyol játékos próbálkozott, 27 méteres kísérlete után a labda jócskán a kapu felett hagyta el a játékteret.

A Honvéd is ünnepelt: a 70 esztendős Komora Imrét köszöntötték fel születésnapja alkalmából (Fotó: Németh Ferenc)

Mindent elmond a vendégek támadójátékáról, hogy gyakorlatilag kapura lövés nélkül hozták le az első, igencsak feledhető félidőt.

A második játékrész élénkebben folytatódott, a vendégek az 50. percben Kulcsár révén már a kaput is eltalálták. Azonban sokáig ennek sem örülhettek, hiszen nem egészen egy perccel később Coira szabadrúgásból megszerezte a hazaiak vezető gólját: a kaputól mintegy 30 méterre, a bal oldali oldalvonal mellől elvégzett pontrúgása után senki nem ért a labdába, amely így akadálytalanul a bal felső sarokba pattant (1–0).

Négy perccel később Moreira megpróbálta akcióból lemásolni társa tettét, ő azonban, ha kevéssel is, de a kapu mellé tekert. A kapott gól okozta kezdeti sokkot követően feléledt a Ferencváros, és előbb Kulcsár, majd Adnan lövésénél sem sokon múlt az egyenlítő gól.

Ezután azonban alábbhagytak a vendégrohamok, és ismét a hazaiak kerültek fölénybe, ám sem Coira újabb szabadrúgása, sem Abass lövése egy kontra után nem eredményezett gólt. A 74. percben Lipcsei helyére a pénteken szerződés hosszabbító Schembri állt be.

Így fejezte be tehát Lipcsei Péter az aktív labdarúgást, ám a Ferencvárostól valószínűleg nem szakad el teljesen, hiszen őt tartják a legesélyesebbnek az NB II-es feljutásért küzdő második csapat jövőbeni vezetésére.

A 78. percben Csizmadia szabálytalankodott Abass-szal szemben a tizenhatoson belül, és bár Vaccaro büntetőjét Megyeri nagy bravúrral védte, az olasz támadó a kipattanó után parádés mozdulattal, az üresen maradt kapuba ollózott (2–0).

Több gól a hátralévő időben már nem esett, a Ferencváros első csapatát irányító Craig Short így 2–0-s vereséggel búcsúzott a zöld-fehérektől.

1. Debreceni VSC-TEVA 29 20 2 7 63–36 +27  62
  2. Videoton FC 29 18 7 4 59–30 +29  61
  3. Győri ETO FC 29 14 12 3 37–18 +19  54
  4. ZTE FC 30 15 8 7 59–45 +14  53
  5. Újpest FC 29 16 4 9 48–39 +9  52
  6. Ferencvárosi TC 30 10 11 9 34–35 –1  41
  7. MTK Budapest 29 11 7 11 47–39 +8  40