A Honvéd a Fradi után a Lokit is megverte

2010.08.22. 19:31
A Debrecen támadói súlytalannak tűntek a Honvéd-védők szorításában (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I negyedik fordulójában a Budapest Honvéd Pablo Coira első félidőben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte az önmagához képest nagyon visszafogottan játszó Debrecent. A bajnok második idegenbeli mérkőzésén sem tudott nyerni a pontvadászatban, míg a Honvéd a rossz rajt után második győzelmét könyvelhette el.

Ahogy a debreceni oldalon lekommunikálták, „vegyes csapattal” lépett pályára a címvédő a Budapest Honvéd ellen. Ez a gyakorlatban azt jelentette, hogy a hétközi, Lovecs elleni Európa-liga-találkozón pályára lépők közül csak Mindaugas Malinauskas maradt hírmondónak, illetve a cserék közül Farkas II Balázs.

REAKCIÓK
„Az első két meccsen még nem voltunk teljesen készen, új játékosok érkeztek, akik még nem tudtak beépülni, ez lehetett az oka a vereségeknek – kezdte nyilatkozatát Massimo Morales a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek. – A Ferencváros és a Debrecen ellen is megmutattuk, hogy mostanra teljesen összeérett a játékunk. A Loki ellen az első félidőben három nagy helyzetet is elpuskáztunk, ha ezeket kihasználjuk, sokkal hamarabb eldönthettük volna a mérkőzést. Nagyon jól dolgozott együtt a csapat, ezért nem akartam korábban cserélni."

Herczeg András, a DVSC klubmenedzsere elmondta, idén problémáik vannak a játékosok rotációjával.
„Minden mérkőzés fontos számunkra, ismét szeretnénk minden fronton jól teljesíteni. –mondta Herczeg a Sport Tv-nek. – Az előző idényben ez sikerült, így megnyertünk mindent itthon és bejutottunk a Bajnokok Ligája csoportkörébe. Akkor nagyon jól működött a rotálás, most úgy néz ki, ezzel problémáink vannak. A Honvéd ellen nem tudtuk azt nyújtani, amit akartunk. Gratulálok ellenfelünknek, sokkal szervezettebb volt a mérkőzésen."

A debreceniek labdatartásával, szép adogatásaival nem is volt probléma, ami viszont az előre felé játékot, illetve a hatékonyságot illeti… nos, mást szoktunk meg Herczeg András csapatától.

A Honvéd pedig annyit játszott, amennyit hagytak neki, azaz ha egy-egy szép egyéni megmozdulás, csel után létszámfölényt tudott kialakítani, akkor eljutott lövőhelyzetig, de ezekre jobbára csak ellentámadások esetén nyílt lehetőség.

A hazaiak vezető góljához kellett némi szerencse is, de az első félidő összképe alapján (8:1 volt a kapura lövési arány a szünetben a Honvédnak…), megérdemeltnek tűnt.

A 22. percben jobb oldali szabadrúgás után a megpattanó labda Fernando Cuerda fejéről kifelé pattant, Pablo Coira elé, aki 15 méterről lőtt, a labda az egyik védőn is megpattanva a bal alsó sarokban kötött ki. 1–0

Az első félidő legnagyobb kihagyott helyzete nem sokkal a gól után volt, Rufino került ziccerbe a nyolc méterre a kaputól, de „csizmaszárral” találta el a labdát, ami így mellément. Massimo Morales és csapata különösen a második félidőben bánhatta a kihagyott helyzetet, ugyanis fordulás után negyedórán át gyakorlatilag semmi sem történt mezőnyjátékon kívül, a Loki azonban folyamatosan egyre nagyobb nyomást gyakorolt, igaz, egyetlen épkézláb helyzetet sem volt képes kialakítani.

Mivel ez a folytatásban sem változott – hiába a három csere, Adamo Coulibaly és Balajti Ádám beállása –, a Honvédnak a kettőből egy helyzet értékesítése elég volt, így 1–0-ra nyert a Debrecen ellen.