A Honvéd a Diósgyőr legyőzésével az élre ugrott

2012.08.05. 20:43
Souleymane Diaby (22) a Honvéd győztes gólját lövi (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 2. fordulójában a Budapest Honvéd a szintén győzelemmel rajtoló Diósgyőrt fogadta, és nagy csatában egy góllal jobbnak bizonyult a vendégeknél.

Az első fordulóban győzi tudó két csapat találkozója előtt viharfellegek tornyosultak az égen, és mintha a Honvéd és a Diósgyőr játékosai még az eső érkezte előtt el szerették volna dönteni a mérkőzést, bátran egymásnak estek. Az első öt percben láthattunk két gólhelyzetet (egy Fernando Fernández-fejest itt, egy elkapkodott Ivancsics Gellért-lövést ott), majd gyors kontra végén Délczeg Gergely révén megszerezte a vezetést a Honvéd. 1–0

A korai gól után döbbenetünkre negyedórás unalom következett, majd a diósgyőri spanyol armada legaktívabbja, José Luque egyenlített: Francisco Gallardo remek passzát L'Imam Seydi ugyan a kapusba püfölte, de érkezett a bombalábú hispán, és 13 méterről a jobb sarokba lőtt. 1–1

Az egyenlítés után felpaprikázódott a Honvéd, rohamai több veszélyes lövés mellett egy kapufát is eredményeztek (Ivancsics volt a „feladó″).

A szünet után ismét megdöbbentünk, mert csapnivaló színvonalú játszadozás folyt a pályán. A 63. percben az egy asszisztot már kiosztó Souleymane Diaby egy villámgyors támadás után vezetéshez juttatta a Honvédot (2–1), lépéskényszerbe hozva a DVTK-t, egyben véget vetve az unalomnak is.

Ám a vendégek komolyabb hit és lelkesedés nélkül mentek előre, ezen a cserék sem segítettek, miközben Délczeg ziccert hibázott. A hajrában Mouhamadou Abdouraman fejesét kivédte Kemenes Szabolcs, innen már nem tudott újítani Sisa Tibor legénysége.

Kollégája, Marco Rossi ellenben együtt ünnepelhetett a szurkolókkal: két forduló után, egyedüli százszázalékos csapatként vezeti az NB I tabelláját a Bp. Honvéd.

BUDAPEST HONVÉD–DVTK 2–1