A Haladás ellen szakadt meg a Honvéd rossz sorozata

2011.04.09. 19:27
Bright (fehérben) kísérletéből még nem született gól (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Budapest Honvéd a kétgólos Ivan Lovric vezetésével 3–1-re legyőzte hazai pályán a Szombathelyi Haladást.

A két, a tabella hátsó fertályába tartozó csapat ellentétes előjellel várta az összecsapást, hiszen míg a Haladás Aczél Zoltán edzősködése óta szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat, és hazai pályán hétből hétszer nyert (igaz, idegenben egyszer sem), a Honvéd kilenc forduló óta nyeretlen volt az NB I-ben.

Az előzményeknek megfelelően a vendégek kezdtek aktívabban, és leginkább Fodrek, valamint Kenesei révén próbálkoztak. Az első igazán veszélyes lehetőség azonban Halmosi előtt adódott, 16 méteres lövése után a labda a lécről a kapu fölé vágódott.

A 24. percben Kenesei nagyszerű labdájával indult meg Fodrek, ám ziccerben 11 méterről nem tudott Kemenes mellett a kapuba helyezni.

Fél órát kellett várni az első hazai próbálkozásra, egy jobb oldali beadás jutott el a középen becsúszva érkező Brightig, ötméteres kapura kotorását könnyedén fogta Rózsa.

A nem túl eseménydús első félidő hajrájában a főképp szabadrúgásaival veszélyeztető Honvéd megszerezte a vezetést, a 40. percben Zelenka bal oldali pontrúgása után Lovric fejelt 6 méterről a jobb alsó sarokba. 1–0

A folytatásban a vendégeket mintha megfogta volna a kapott gól, a hazaiak akarata érvényesült, bár ez ziccer képében nem kristályosodott ki. A legszebb jelenet Hidi 20 méteres kapáslövése volt, a középpályás próbálkozása alig kerülte el a jobb sarkot, újabb gól azonban nem esett, így 1–0-s Honvéd-előnyt mutatott az eredményjelző egy óra játék után.

A 64. percben Kenesei szabadrúgása után Lengyel csúsztatása kevéssel szállt a léc fölé, öt minutummal később már a hálóban táncolt a labda, igaz, ismét a szombathelyiben: egy újabb pontrúgást, ezúttal szögletet követően megint csak Lovric előzött meg mindenkit és lőtt 6 méterről a bal felső sarokba. 2–0

Ezután felpörögtek az események, és újabb tíz percen belül kétszer is változott az állás, előbb Lovric hibáját kihasználva Halmosi szépített – 12 méterről lőtt a bal alsóba (2–1) –, majd a hét góljára is esélyes találatot szerzett Ivancsics: a jobb oldali oldalvonal mellől, az alapvonaltól 11 méterre végezhetett el szabadrúgást, ő a hosszú felső irányába tekert, Rózsa pedig rosszul számította ki a labda útját, amely a jobb felsőben kötött így ki (3–1).

A hátralévő időben a vendégek már nem tudtak újabb szépítő gólt szerezni, sőt Zelenka révén kis híján a hazaiak voltak eredményesek újból, a cseh légiós azonban a kapufát találta el, így 3–1-re nyert a Honvéd, és feljött a 11. helyre.

„Tudjuk, hogy a támadójátékunk nem olyan erős, mint amilyennek lennie kell, de valamiből mégiscsak gólt kell szereznünk – utalt a Sport Tv-nek adott nyilatkozatában Supka Attila, a Honvéd vezetőedzője csapata három, pontrúgás után szerzett találatára. – Sokat gyakoroljuk ezért a rögzített helyzeteket, Lovric pedig jól fejel. A szél támogatását jobban kihasználtuk ellenfelünknél, mi ugyanis a Haladás ebből adódó helyzeteit ki tudtuk védekezni. Megérdemelten jutottunk három ponthoz.”

„Fontos csatát veszítettünk el, de a háború még tart – célzott a szombathelyi tréner, Aczél Zoltán arra, hogy a bentmaradásért harcoló együttese közvetlen rivális otthonában maradt pont nélkül. – Az elején kontrollálni tudtuk a találkozót, nagyjából harmincöt percig viszonylag jól játszottunk. Támadójátékunk a második félidőben erőtlennek bizonyult, kevés lehetőségünk volt. Számítottunk, készültünk a nagy szélre, a Honvéd pontrúgásaira és beíveléseire, amelyeket ellenfelünk ennek ellenére kihasznált, mi viszont nem tudtunk élni ezzel a plusz támogatással. A Honvéd ránk erőltette akaratát, célfutballjával megérdemelt sikert aratott. A mi helyzetünkben a csapat játékosaitól ilyen éles meccsen nagyobb elszántságot várnék, de igazán csak Halmosi Péteren láttam ezt.”

HONVÉD–HALADÁS 3–1