A Fradi vereségrekordját hozta a magabiztos paksi siker

2012.05.26. 17:16
Böde lövésre lendíti a lábát, és már vezet is a Paks... (Fotó: Németh Ferenc)
A labdarúgó NB I 30. fordulójában az MVM Paks 4–2-re legyőzte a Ferencvárost. A hazaiak szereztek vezetést Böde góljával, de a Fradi két perc alatt lőtt két góllal fordított. A hazaiak azonban nem estek kétségbe, és a szintén két perc alatt elért két találattal már ők mentek előnnyel pihenőre. A 46. percben rúgott Szatmári-gól után pedig a vendégek már nem tudtak újítani, vagyis nem sikerült megszépíteniük a gyenge szezonjuk végét.

Kis Károly tartott a meccstől, de nagyon bízott a sikerben. Détári Lajos pedig éreztette, hogy ősszel új világ kezdődik az Üllői úton, ezért fiataloknak is lehetőséget kívánt adni. A mérkőzésnek inkább paksi szempontból volt tétje, mert a hazaiak még reménykedhettek benne, hogy elindulhatnak az Európa-ligában.

Ennek megfelelően kezdték is a játékot, az első tíz percben jóval több helyzetük volt, mint a vendégeknek. A Fradi szinte el sem jutott még az ellenfél kapujához, máris hátrányban voltak. A 10. percben Böde Dániel cselezte magát tisztára a tizenhatos bal oldali sarkánál, nagy erejű lövésébe a későn vetődő Gyenes beleért ugyan, de a gólt nem tudta megakadályozni. 1–0.

A vezetés talán túlságosan is megnyugtatta a Paksot, ezért két perc alatt fordított a Ferencváros! Előbb a 19. percben Júnior remek beíveléséről maradtak le a védők, akik mögül az érkező Klein továbbította a hálóba a labdát. 1–1. Egy perccel később aztán Oláh Lóránt lépett ki tökéletes ütemben Sváb labdájára, és máris vezetett az FTC! 1–2.

Kis Károly elégedetlenül csóválta a fejét a kispad mellett, egyáltalán nem számított ilyen fordulatra. Ráadásul Oláh révén kétszer is növelhette volna az előnyét a Ferencváros, ám előbb az üres kapuba sem tudott betalálni, majd a fejese is mellé szállt.

És ahogy ilyenkor már lenni szokott, a kihagyott helyzetekért góllal fizetett a futballsors. A 35. percben Böde adott kötényt Grúznak, becselezte magát a bal oldalon szinte a kapuig, amikor okosan középre játszott, és az érkező Kiss Tamás belsővel a hosszú sarokba lőtt. 2–2.

Détári Lajos talán még mindig a bekapott gól miatt dühöngött, hiszen jobban is figyelhettek volna a védők a tizenhatoson belül, amikor a 37. percben Bartha erős lövése középre jött ki Gyenesről, és megint csak senki nem figyelt az érkező Kiss Tamásra, aki közelről a hálóba fejelt. 2–3.

A félidő végén még néhány vérszegény akció futott a pályán, de a különben sportszerű meccsen úgy tűnt, még nem dőlt el semmi.

A második félidő elején viszont a paksiak azonnal magukhoz ragadták a kezdeményezést, és amíg a vendéggárda még nem vette fel az üzemi hőmérsékletét, növelték az előnyüket. A 46. percben ugyanis Szatmári Lóránd ugrott ki az elmélázó védők közül, Gyenes bizonytalanul jött ki a kapujából, a paksi játékos pedig okosan pörgetett át a Fradi-kapus lába fölött. 4–2.

A második játékrész további részében már nem esett gól, azonban a Paks újabb helyzeteket hagyott kihasználatlanul. A Ferencváros erőlködött ugyan, ám nem kerülhette el a sorsát, főleg, hogy nagyjából kétszer annyiszor rúgott kapura a hazai csapat.

Mivel a Honvéd nyert, eldőlt, hogy az MVM Paks semmiképpen sem lehet negyedik, ezért az utolsó percek Varga Bence kapufáját leszámítva csendesen csordogáltak. Vereségével a Ferencváros egy dicstelen rekordot is felállított, hiszen az NB I indulása, azaz 1901 óta még egyetlen szezonban sem gyűjtött be 14 vereséget!

Ez azonban semmit nem von le a hazaiak érdemeiből, hiszen tudatosabb játékukkal végül is simán nyertek. Sok munkára lesz szükség a nyári szünetben az Üllői úton...