A DVSC könnyedén, 3-0-ra nyert a Honvéd ellen

2012.05.20. 18:00
Rezes László zseniális gólt szerzett a Honvéd ellen (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 29. fordulójában a DVSC-Teva idegenben 3–0-ra legyőzte a Budapest Honvédot, így egy fordulóval a vége előtt is még veretlen.

Bár a lényegi kérdések már eldőltek a hazai élvonalban, a Budapest Honvéd és a bajnok DVSC-Teva párharca nem volt tét nélküli. A hazaiak ugyanis a Győri ETO FC kizárása miatt akár az Európa-ligába is kvalifikálhatják magukat, ha a tabellán elfoglalt negyedik helyüket sikerül megőrizniük, míg az immáron kupagyőztes bajnokcsapat Debrecen számára a veretlenség megőrzése maradt a fő cél.

Ennek megfelelően Supka Attila és Kondás Elemér is erős kezdőcsapatot állított ki a nagy melegben rendezett összecsapásra. Az első félidőben a publikum nem sok helyzetet látott, szép megoldást alig-alig tapsolhatott meg– főként a középpályán zajlott a játék, a végjátékba mindkét oldalon hibák csúsztak.

A 33. percben viszont összejött a gól: a debreceni Yannick beadása után Rezes László jobbal levette a labdát, majd ballal zseniálisan csavarta azt a jobb felsőbe a kissé kint álló Kemenes Szabolcs felett. 0–1

A szünet előtt egyenlíthettek volna a kispestiek: Marko Vidovics ballábas szabadrúgása után a labda a jobb kapufáról pattant ki.

A fordulás után a Honvéd nagy lendülettel kezdte a játékot, de Vécsei Bálint veszélyesen pattanó lövésén és Faggyas Milán kezezés miatt jogosan meg nem adott gólján kívül kevés említésre méltó eseményt jegyezhettünk fel.

A percek teltek, az iram egyre csökkent. Ekkor jött Selim Bouadla és egy remekbe szabott szabadrúgásgóllal bebiztosította a győzelmet a bajnok számára a 75. percben. 0–2

A második gól túl nagy falat volt a kispestieknek, Bouadla pedig egy labdaszerzés után remekül ugratta ki Adamo Coulibalyt, aki könnyedén lőtt Kemenes mellett a bal alsóba – megszerezve ezzel tizenkilencedik találatát a mostani bajnokságban. 0–3

A Debrecen félgőzzel is magabiztos győzelmet aratott, és egy fordulóval a vége előtt továbbra is veretlen. A Bp. Honvéd ugyan kikapott, de a riválisok pontvesztései miatt az utolsó játéknapot is a negyedik helyről várhatja majd.