Visszavágott a Pécs a Mondeville-nek a hazai vereségért

2010.12.15. 21:53
Fegyverneky (jobbra) szerezte a hajrában a sokat jelentő hárompontost (Fotó: Czerkl Gábor – archív)
A női kosárlabda Euroliga A-csoportjának 8. fordulójában a Pécs 2010 fontos meccset játszott a továbbjutás szempontjából közvetlen riválisának számító francia Mondeville otthonában. A pécsiek nem ijedtek meg, és a mérkőzés nagy részében vezetve négy ponttal 66–62-re nyertek, és visszavágtak a hazai pályán elszenvedett vereségért.

A Pécs 2010 együttese a kontinenst átívelő körútjának utolsó állomására érkezett a Párizsig tartó repülőút, majd a Caen elővárosába tartó autóbuszos utazás során. Az európai elitliga csoportkörében ugyanis utolsó két meccsét januárban hazai csarnokban játssza a fekete-fehér együttes, amelyben Regina Palusna kivételével mindenki bevethető volt.

A továbbjutás szempontjából döntő fontosságú volt, hogy a magyar csapat Mondeville-ben visszavágjon a franciáknak a novemberi pécsi vereségért. S erre minden esélye meg is volt, hiszen akkor a mieink rendkívül gyengén játszottak.

Nem ijedt meg a Pécs a találkozón, és rögtön magához ragadta a kezdeményezést, a 6. percben már hét ponttal is vezetett Zseljko Djokics együttese. Ezután rákapcsolt a francia csapat, és a szünetig ledolgozta hátrányát, sőt kétpontos előnyt is kiharcolt.

A mieinknél Fegyverneky Zsófia és Iványi Dalma termelte legszorgalmasabban a pontokat, vezérletükkel sikerült ismét visszavenni a vezetést, így a második negyed végére visszaállt a korábbi különbség.

A folytatásban 39–30-as pécsi előny után sorozatban tíz pontot szereztek a hazaiak, de az utolsó játékrészt így is a magyar csapat kezdhette előnyből.

A Pécs minden erejét összeszedve próbálta megnyerni a mérkőzést, és 4:30 perccel a lefújás előtt már 11 pontos előnyben volt, a franciák azonban óriási hajrába kezdtek, és egy perccel a vége előtt egyenlítettek.

A már addig is remeklő Fegyverneky azonban fontos pillanatban szerzett hárompontost, majd az ellenfél elhibázott triplája után még egy büntetőt is sikerült értékesítenie a magyar csapatnak, így nagy bravúrral legyőzte a franciákat, és visszavágott a hazai vereségért.

A Pécs ezzel harmadik sikerét aratta az A csoportban.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT
USO MONDEVILLE–PÉCS 2010 62–66 (17–15, 8–18, 19–14, 18–19)
Mondeville, 2000 néző. Vezette: Van Den Heuvel (holland), Tomic (horvát), Peters (holland
MONDEVILLE: Sharp 2, Sene 10, Williams 13/9, Bonnan 6, Brumermane 9. Csere: BEREZSINSZKA 22/9, Pagnier, Gandega. Edző: Hervé Coudray
PÉCS: IVÁNYI 13/3, FEGYVERNEKY 18/9, Quigley 6, Griffin 8, Krnjics 4. Csere: Sarok, Nagy-Bujdosó 4, Vidacsics 6, Turóczi, Raksányi 7. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása: 4. perc.: 6–13. 7. p.: 11–15. 9. p.: 15–15. 11. p.: 19–15. 14. p.: 19–23. 19. p.: 23–33. 23. p.: 30–39. 26. p.: 40–39. 29. p.: 42–41. 34. p.: 46–57. 39. p.: 62–62
Hervé Coudray: – Látszott, hogy ellenfeleink nagyon jól felkészültek, nem engedtek minket játszani, remekül védekeztek, és nagyon jól támadtak.
Zseljko Djokics: – Igazi csapatként játszottunk, a tervünket védekezésben és támadásban is megvalósítottuk. Ameddig nem sötétedik be, addig nem lehet látni az égen a csillagokat. Ma sok pécsi csillagot láthattunk.
Good Angels Kosice (szlovák)–TTT Riga (lett) 70–48
Wisla Can-Pack Kraków (lengyel)–Cras Basket Taranto (olasz) 57–58