Váradi triplája okozta a Körmend vesztét

2010.01.09. 18:03
Váradi Kornél utolsó pillanatokban dobott hárompontosával a Szolnok hazai pályán 86–84-re legyőzte a Körmendet a férfi kosárlabda NB I 13. fordulójának rangadóján.
Váradi Kornél fogadja a gratulációkat a mérkőzés után (Fotó: Szabó Miklós)

A Körmend sorozatban aratott hat győzelemmel a háta mögött érkezett a Tisza partjára, ahol viszont nem kezdett túl jól, a Szolnok az ötödik percben már 15–6-ra vezetett, az első negyedet pedig 31–23-as előnnyel zárta. Ez a részeredmény is jól mutatja, hogy a körmendiek védekezése bizony több mint gyenge volt ebben a periódusban.

A folytatásban valamelyest javultak e téren, ám hogy nem kerültek még nagyobb hátrányba, azt főként annak köszönhették, hogy a triplákat remekül dobták (hét trojka süllyedt el a hazai gyűrűben az első félidőben).

A hazaiak sem céloztak rosszul a hárompontosvonalon túlról (a százalékos mutatót tekintve még jobbak is voltak ellenfelüknél az első húsz percben), Thomas Kelley pedig azt a bravúrt vitte véghez, hogy az első és a második negyed utolsó másodpercében is dobott egy hármast a palánk segítségével.

A harmadik negyedben mindkét oldalon visszaesett a ponttermés, ám mivel ez a vendégekre volt fokozottan igaz, az Olaj növelni tudta előnyét, így a záró játékrésznek 72–64-es vezetéssel vághatott neki.

A hazaiak ezt a negyedet is jól kezdték, ám elég volt néhány perces rövidzárlat a részükről, és Mike Scott triplájával 77–76-ra már a Körmend vezetett.

A véghajrá hihetetlen izgalmakat hozott. Alig több mint tíz másodperccel a vége előtt Scott dobhatott két büntetőt, de csak az egyiket értékesítette. A szolnokiaknak azonban így is kosárral kellett befejezniük az utolsó támadásukat, a mindent eldöntő dobást végül Váradi Kornél vállalta el, és az utolsó pillanatokban eleresztett hárompontosa jónak bizonyult, így a hazaiak véget vetettek a vasiak remek szériájának.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
13. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–MJUS-FORTRESS KÖRMEND 86–84 (31–23, 22–25, 19–16, 14–20)
Szolnok, 2500 néző. V: Valovics, Cziffra, Győrffy
Az eredmény alakulása. 3. p.:  5–2. 4. p.: 11–4. 8. p.: 20–12. 12. p.: 33–24. 16. p.: 41–37. 17. p.: 41–43. 24. p.: 53–53. 26. p.: 61–53. 30. p.: 69–57. 33. p.: 76–77. 37. p.: 78–79. 38. p.: 80–79. 40. p.: 83–84.
SZOLNOK: KELLEY 15/6, FODOR M. 10/6, Vesztergom 5, RICE 23/9, BARRO 20. Csere: Váradi 6/6, Alekszics 4, Grebenár 3.
KÖRMEND: Thomas 7/3, FODOR G. 10/3, Ferencz 6/6, SCOTT 21/9, Aliakszejev 14. Csere: Tóth G., BOOKER 23/3, Kutasi 3/3, Trummer.