Tony Parkerék lehajrázták Görögországot

2011.09.15. 18:54
Tony Parker volt a franciák legeredményesebb dobója (Fotók: Reuters)
A francia válogatott szoros mérkőzésen, jó hajrával 64–56-ra megverte Görögországot a Litvániában zajló férfi kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében, így a Szerbiát 77–67-re legyőző Oroszországgal találkozik a legjobb négy között.

FRANCIAORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG

Franciaország az NBA-ben szereplő San Antonio Spurs sztárja, Tony Parker vezérletével győzött, aki 18 ponttal járult hozzá a sikerhez.

Kirilenkóék  (jobbra) megállították Szerbiát
Kirilenkóék (jobbra) megállították Szerbiát

A találkozó végig kiélezett volt: a meccset 17 ponttal záró Joannisz Buruszisz vezette görögök az első két negyedet megnyerték, de a második félidőben a franciák kerültek lépéselőnybe.

Bár az utolsó negyed előtt még három ponttal Görögországnál volt az előny, a negyedik játékrészben a franciák – a meccsen először – vezetéshez jutottak, és lehajrázták ellenfelüket. A franciák sikerében a 16 pontig jutó Nando De Colónak és a 15 pontot szerző Nicolas Batumnak is nagy szerepe volt.

OROSZORSZÁG–SZERBIA

Az orosz válogatott 77–67-re győzött Szerbia ellen. Oroszország az első perceket leszámítva végig vezetett a mérkőzésen, a harmadik negyeden kívül mindegyik játékrészben több pontig jutott, mint a szerbek.

Az orosz csapatból négy játékos is legalább tíz pontot ért el: Andrej Kirilenko 14 ponttal vezette együttesét (11 lepattanót és hat asszisztot is jegyzett), míg Andrej Voroncsevics és Viktor Krjapa 11-11 pontot szerzett, Alekszej Sved pedig 10 ponttal járult hozzá a sikerhez.

A szerb csapat vezére Milos Teodoszics volt, aki a mezőny legeredményesebbjeként meg sem állt 20 pontig, rajta kívül csak Nenad Krsztics (13) jutott tíz pont fölé.