Szolnoktól Körmendig bevehetetlen volt minden hazai csarnok

2011.02.12. 20:04
A listavezető Szolnok, valamint az üldöző Albacomp is biztos győzelmet aratott a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján. Simán nyert a Kecskemét, az Atomerőmű és a Falco is, a Körmend Marcus Moore kitűnő egyéni teljesítményének köszönhetően verte meg a Szegedet.

A listavezető Szolnoki Olajnak volt papíron a legkönnyebb dolga a sereghajtó Salgótarján ellen – ehhez képest a nógrádiak egész sokáig jól tartották magukat (9–9, 22–19). Az Olaj 25–21 után egy 21–0-s szériával meglépett – DeAndre Meys 10. és Chris Rodgers 17. percben esett kosarai között hosszú „csend" volt a vendégeknél –, ezzel pedig el is döntötte a mérkőzést.

Az Albacomp gond nélkül hozta a PVSK elleni meccset

A Szolnok magabiztosan tartotta a vezetést, sőt, tovább is növelte azt: előbb harminc pontra nőtt a fór, majd Vesztergom Zsolt triplája után a közte negyven is meglett. A cél a végére már csak az ötvenpontos győzelem volt, miután a tarjániak megadták magukat: ez az egy nem jött össze az Olajnak, a vége 119–71.

Nagyobb küzdelemre volt kilátás Székesfehérváron, ahol az Albacomp a Pécset fogadta. A vendégek az elején vezettek is, majd Hanga Ádám elkezdte termelni a pontokat, a fehérváriak pedig magukhoz ragadták a kezdeményezést.

Tízpontos különbség a 15. percre alakult ki (Crocker büntetői után 36–25), és az Albacomp stabilizálni is tudta azt. A PVSK próbált kapaszkodni, de a különbség egyre nőtt, a Jones, Crocker és Hanga vezérelte házigazda magabiztos győzelmet aratott.

Az Atomerőmű a papírformának megfelelően behúzta a Debrecen elleni hazai meccset, a vendégek 2–0-nál, Singletary ziccere után vezettek először és utoljára. A paksiaktól öt játékos is kétszámjegyű ponttal végzett, Körtélyesi (19 pont, mindössze két elhibázott dobás és 9 lepattanó) volt a legeredményesebb.

Győzött a Falco is, Szombathelyen a Nyíregyháza hajtott fejet. A Falco 9–0-val startolt, de Gosa és Aliakszejev kosaraira a remek dobóformát mutató Mohácsi Máté rendre megválaszolta. 46–46 után a Falco robbantott, előbb tíz, majd tizenöt pont lett a különbség, a szombathelyiek végül könnyedén nyertek.

Kecskeméten sem volt pardon, a hazaiak dolgát a Kaposvár csak az első félidőben tudta megnehezíteni, de Josh Wilson mellé senki nem tudott felnőni – az Ivan Siriscevic és Wittmann Krisztián vezette hazaiak végül 25 pontos sikert arattak.

A legszorosabb mérkőzést Körmenden láthatta a publikum, mivel a Szeged makacsul kapaszkodott. Hiába húztak el rendszeresen a vasiak, a Szedeák mindig megállította a rohamokat, egy 7–17-es széria után csak két pont volt a két csapat között. A szegediek Marcus Moore-ral viszont már nem bírtak, a légiós 38 pontot szerzett, így egyrészt megnyerte 38–33-ra a Janou Rubin elleni dobópárbajt, másrészt győzelemhez segítette csapatát. Moore és Rashad Bell összesen 60 pontot dobott a körmendi 88-ból, a vendégeknél Rubin és McKenzie 54-et a 80-ból – finoman fogalmazva egyoldalú volt a ponteloszlás a két gárdánál.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ
FALCO–SZOVA KC SZOMBATHELY–MARSO–VAGÉP NYKK 95–82 (26–23, 25–23, 22–13, 22–23)
Szombathely, 1100 néző. V: Valovics, Török R., Balogh Gy.
SZOMBATHELY: Kálmán 6, DOYNE 23/3, Pankár 4, GOSA 20/9, ALIAKSZEJEV 20. Cs: Simon L. 4, SZANATI 6, Borszéki 2, Will 2, Harazin 6, Hajmásy 2. Edző: Bencze Tamás
NYÍREGYHÁZA: Savic 13, SZTOJAKOVICS 20/12, Marshall 15/3, Nagy K. 2, Czigler 4. Cs: MOHÁCSI 20/9, Siska 6/6, Polyák 2. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–0. 6. p.: 18–10. 13. p.: 28–27. 16. p.: 34–38. 22. p.: 57–46. 26. p.: 69–53. 33. p.: 79–62. 37. p.: 87–68
Bencze Tamás: – Az első félidőben a nyíregyháziak megmutatták azt, hogy miért is kell tartani tőlük. A harmadik negyedben aztán szigorítottunk a védekezésünkön, és végül biztosan győztünk.
Ferenczi Tamás: – Húsz percig szoros meccset tudtunk játszani a Falcóval, a nagyszünet után sajnos előjöttek centergondjaink. A Falco megérdemelte a győzelmet.

ALBACOMP–PÉCSI–VSK PANNONPOWER 97–77 (21–15, 29–23, 28–20, 19–19)
Székesfehérvár, 2200 néző. V: Ádám, Bognár, Gál
ALBACOMP: SIMON B. 13/3, HANGA 20/3, CROCKER 20, Hollis 9/3, JONES 26/3.
Csere: Madár 5/3, Keller Á. 4, Bódi, Antal, Kertész
PÉCS: GLAVINIC 20/6, Hosszú 3/3, El–Amin 22/6, TÓTH N. 19, Eilingsfeld 2. Csere: Szőke 2, Deák 3/3, Lepsényi 4, Kovács P., Kiss Kornél, Egemonye 2
Az eredmény alakulása. 3. p.:  3–8. 5. p.: 8–11. 9. p.: 19–15. 15. p.: 27–23. 20. p.: 50–35. 24. p.: 59–44. 27. p.: 70–52. 29. p.: 78–54. 34. p.: 80–66. 36. p.: 82–69. 40. p.: 95–71
Dzunics Braniszlav, az Albacomp edzője: – Elsődleges célunk az volt, hogy viszonylag könnyű győzelmet arassunk. Úgy érzem, sikerült kiszolgálnunk a közönséget, a játék minden elemében a Pécs fölé nőttünk. Ezt jó hozzáállással és kemény védekezéssel értük el.
Szrecsko Szekulovics, a Pécs edzője: – Mindig nehéz az Albacomp otthonában játszani, ez most is így volt. Ennek ellenére sikernek tartom, hogy csak húszpontos vereséget szenvedtünk egy ilyen kiváló és fizikailag erősebb csapat ellen.

SZOLNOKI OLAJ KK–KONECRANES–SALGÓTARJÁN 119–71 (27–21, 30–13, 27–18, 35–19)
Tiszaligeti Sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: Kiss L., Vétek F., Szabó G.
OLAJ KK: Trotter 13/9, Horváth Á. 15/9, BUDIMIR 16/6, CLARK 16/6, Trepák 4. Csere: FODOR M. 15/9, GREBENÁR 8, Vesztergom 12/6, Gaál 8, Szögi 4, Nagy B. 8/3. Szakmai igazgató: Pór Péter.
SALGÓTARJÁN: Mays 4, Szabó Z., RODGERS 17/3, Koma 5, HARTVICH 21/3. Csere: Sebők 9/3, Kocsis T. 5/3, Kiss K. 10. Edző: Kovács Nándor.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–6, 8. p.: 20–15, 14. p.: 38–21, 18. p.: 53–29, 25. p: 71–42, 28. p.: 80–46, 34. p.:  96–58, 38. p.: 111–64.
Pór Péter: – Hoztuk a kötelező győzelmet egy közönségszórakoztató mérkőzésen.
Kovács Nándor: – A dobott pontok száma elfogadható, ám védekezésben továbbra is gondjaink vannak.

T.O.M. CONTROLL KECSKEMÉT SE–KAPOSVÁRI KK 89–64 (29–16, 18–22, 23–13, 19–13)
Kecskemét, 1000 néző. V: Benczur, Cziffra, Jurák
KECSKEMÉT: LaGrange 7/3, WITTMANN 16, Dénes 12/6, Orsulic 2, Bencze 6. Cs: CSORVÁSI 14, SIRISCEVIC 19/9, CSEH 11, Lakatos, Pongó, Mészáros M. 2, Csabay. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics
KAPOSVÁR: J. WILSON 20/15, Kutasi 3, SOÓS 13/6, Werner 11/3, Cunningham 5/3. Cs: Medve 6, Fülöp 2, Kováts R., Márkus 4, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
A mérkőzés alakulása. 5. p.: 12–6. 15. p.: 39–27. 25. p.: 56–41. 35. p.: 81–58
Kipontozódott: Cunningham (34. p.)
Sztojan Ivkovics: – Egy nagy lépést tettünk a legjobb nyolc felé, emellett annak is örülök, hogy Cseh György személyében egy újabb fiatal játékosom köszönt be az élvonalba.
Fekete Ádám: – A szünet után sem védekezésben, sem pedig támadásban nem azt nyújtottuk, ami elvárható lenne tőlünk.

ATOMERŐMŰ SE–FACTUM-SPORT DEBRECEN 101–75 (26–11, 20–17, 29–20, 26–27)
Paks, 600 néző. V: Farkas G., Márton L., Söjtöry T.
PAKS: Kovács Á. 8/3, Hodges 15/6, KÖRTÉLYESI 19, I. Johnson 15, Sales 12. Cs: FARKAS A. 10, Morgen 9, Tóth P. 4, Pavlík 5/3, Faragó 4. Edző: Horváth Imre
DEBRECEN: Singletary 17/3, Balogh A. 4, Máté 3/3, MEKONGO 21/6, Langford 11. Cs: Pék 3/3, Mondzinger 9/9, Tóth G. 3/3, Kovács I. 2, Vas V. 2. Edző: Mika Turunen
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–4. 15. p.: 42–14. 25. p.: 58–38. 35. p.: 84–61
Horváth Imre: – Hazai pályán kötelező győzelem volt. Örülök a sikernek, s annak, hogy minden kosarasom játszott. A kupameccseken ennél sokkal több kell.
Mika Turunen: – Kedden kezdtük a közös munkát a fiúkkal, eddig négy edzésen vagyunk túl. Elégedett vagyok csapatom játékával, látszott a harci szellem a játékosaimon.

MJUS-FORTRESS KÖRMEND–DÉL KONSTRUKT-SZTE-SZEDEÁK 88–80 (29–17, 21–24, 18–23, 20–16)
Körmend, 1800 néző. V: Forrai, Pálla, dr. Magyari
KÖRMEND: MOORE 38/12, Németh 8/6, Ferencz 7/6, BELL 22/3, Dávid G. 2. Cs: Boldizsár 7, Ruják 2, Fodor G. 2, Hegedüs, Dies, Trummer. Edző: Sabáli Balázs
SZEGED: Drahos 7/3, RUBIN 33/6, Nyilas 7/3, Dukics 7, MCKENZIE 21. Cs: Tanács 3/3, Vida 2, Molnár B. Edző: Fodor Péter
Sabáli Balázs: – Tizenhét ponttal is vezettünk már, amivel elaltattuk magunkat. Az egy-egy elleni védekezésben sok problémánk volt, emiatt csúnya meccs lett, de nyertünk, és van két hetünk készülni a Pécs ellen.
Fodor Péter: – Az első negyedet leszámítva még ilyen nehéz helyzetben is méltó ellenfelei voltunk a Körmendnek. Fontos volt, hogy visszanyerjük az önbecsülésünket, erre jó volt ez a meccs, de akár még több is lehetett volna benne.