Súlyos győri vereség az utolsó Euroliga-meccsen

2012.02.01. 19:42
A győrieknek kevés alkalommal nyílt lehetőségük a szép pontok miatt pacsizni (fotó: Szabó Miklós – archív)
A női kosárlabda Euroliga csoportkörének utolsó fordulójában az Uni Seat Győr hazai pályán súlyos vereséget szenvedett az UMMC Jekatyerinburgtól: az orosz csapat három negyedet is tíz pontnál nagyobb különbséggel nyert meg, és végül 85–45-ös sikerrel tudta le az összecsapást.

Utolsó mérkőzéséhez érkezett a győriek első Euroliga-idénye, amelyet illusztris vendég, a bombaerős Jekatyerinburg tett még emlékezetesebbé. Az eddig mindössze három győzelmet felmutató hazaiak nem számíthattak hangos sikerre a 9–4-es mutatóval Győrbe érkező orosz csapat ellen, de megpróbáltak méltó ellenfelei lenni a neves riválisnak.

Az első percekben jól is tartották magukat Fűzy Ákos lányai, ám a 11–10-es vezetés után egy hosszabb blokk következett játékukban, s ennek következtében a Jekatyerinburg jelentős előnyre tett szert az első negyed végére (13–26).

Ami feltűnő volt, az a védekezés milyenségének különbsége, a győriek legtöbbször dobóhelyzetig sem jutottak el ezekben a percekben, miközben a másik palánk alatt az orosz magasemberek uralták a légteret. A francia Sandrine Grudának és az amerikai Candace Parkernek különösen ment ezekben a pillanatokban, győri oldalról csak Quanitra Hollingsworth jelentett igazi veszélyt.

A második negyedben a Győr összeszedte a támadójátékát, és ha faragni nem is tudott, tartotta a lépést ellenfelével, ki is hozta döntetlenre a tíz percet (20–20). A második félidő eleji emberfogásos védekezés nem jött be a Fűzy-csapat részéről, majd a zónára váltás után sem változott jelentősen a játék képe.

A győrieknél még a negyedik negyed elején sem volt olyan játékos, aki elérte volna legalább a tíz pontot, miközben a vendégeknél már négyen is túl voltak ezen a határon. A záró játékrészre állandósult is a pirosmezesek mintegy harmincpontos előnye, Fűzy Ákos pedig időkérésénél arra kérte tanítványait, hogy „legalább az alapvetéseket tartsák be”.

Támadásban rendkívül rossz napot fogott ki a Győr gyakorlatilag egyetlen kiemelkedő teljesítmény nélkül, s miután az orosz csapat végig motiváltan játszott, nem is lehetett más a vége, mint súlyos vereség: Győr–Jekatyerinburg 45–85.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 14. FORDULÓ
UNI SEAT GYŐR–UMMC JEKATYERINBURG (orosz) 45–85 (13–26, 20–20, 5–20, 7–19)
Győr, 700 néző. V: Giansanti (olasz), Demetriu (ciprusi), Dodds (skót)
GYŐR: Ciglár 5/3, Laklóth 4, RASHEED 11, Nagy-Bujdosó 6, Hollingsworth 8. Cs: Őri, Simon 7, Semsei 2, Fürtös, Vincze 2. Edző: Fűzy Ákos
JEKATYERINBURG: Bird 5, Linkeviciene 1, ABROSIMOVA 9, GRUDA 16, PARKER 19. Cs: Artesina 9/3, LEUCSANKA 12, NOLAN 14/3, Bezgodova. Edző: Algirdas Paulauskas
Az eredmény alakulása. 6. p.: 11–13. 14. p.: 21–36. 22. p.: 34–53. 34. p.: 40–71. 38. p.: 43–79
Kipontozódott: Nagy-Bujdosó (36. p.)
Fűzy Ákos: – Próbáltunk taktikailag felkészülni ellenfelünkből, s a terveinket az első félidőben meg tudtuk valósítani. Szünet után a két csapat közti fizikális különbség kiütközött, a belső posztokon sokkal erősebbek voltak vendégeink, és ekkor már az önbizalmunk is fogytán volt. Újoncként helytálltunk, reméljük, jövőre kedvezőbb sorsolással előrébb tudunk végezni.
Algirdas Paulauskas: – Időnként érződött, hogy nagy tétje már nincs a mérkőzésnek. A fiatal győri csapat a mérkőzés első felében jól játszott, de később megmutatkozott a nagyobb nemzetközi tapasztalatunk. Sok szerencsét a szebb jövő előtt álló hazai csapatnak!
A csoport másik meccsén: Gdynia (lengyel)–USK Praha (cseh) 66–102