Sopronban győzött a Pécs, oda a címvédő pályaelőnye

2010.04.16. 22:05
Kevésbé látványos, de hangulatos és izgalmas mérkőzést vívott egymással a finálé első mérkőzésen<br />a Sopron és a Pécs (Fotó: Fuszek Gábor)
Az &eacute;lvonalbeli női kos&aacute;rlabda-bajnoks&aacute;g fin&aacute;l&eacute;j&aacute;nak első m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n a c&iacute;mv&eacute;dő MKB Euroleasing Sopron hazai p&aacute;ly&aacute;n hatpontos veres&eacute;get szenvedett a MiZo P&eacute;cs 2010 ellen. A vend&eacute;gek &eacute;s a mezőny legjobbja Alexandra Quigley volt. A p&aacute;rharc az egyik f&eacute;l harmadik győzelm&eacute;ig tart, folytat&aacute;s kedden, 18.45-től P&eacute;csett.

A szezon eddigi, egymás elleni mérkőzéseiből messzemenő következtetéseket aligha lehetett levonni, maximum azt, hogy a pályaelőny önmagában semmit sem jelent. A MiZo Sopronban nyert (71–66), az MKB pedig Pécsett vágott vissza (75–60), nem is akárhogyan. Hogy a pécsiek önbizalma ne menjen el teljesen, arról a 72–70-re megnyert Magyar Kupa-döntő gondoskodott.

Egyenlő erők küzdelmére lehetett számítani pénteken, amelyben a vendégcsapat edzője, Fűzy Ákos szerint az sem rontott esélyeiken, hogy egyik legjobbjuk, a sérült Nicole Ohlde nélkül kellett felvenniük a küzdelmet.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri meg a 2009-2010-es női kosárlabda-bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Nem tudni, az első percekben is megfordult-e Ohlde hiánya a pécsi szakember fejében, mindenesetre a házigazdák elhúztak, a vendégek nem nagyon találták meg a játék ritmusát. Ettől láthatóan egyre idegesebbé, majd pontatlanabbá vált a MiZo, 11–6-os soproni vezetés után aztán egy Iványi Dalma által elengedett sikeres triplával „érkeztek meg" valójában a mérkőzésbe. Viszont akkor elkapták a fonalat és a házigazdák üresjárata köszönt be. A 11–6-os hazai előnyből 15–12-es pécsi vezetés lett, de a negyed végére ismét kiegyenlítetté vált nemcsak a játék, hanem a részeredmény is. (19–19)

A Pécs a második felvonás elején is elaludt, ezt a házigazdák jól használták ki. Ezúttal azonban a Sopron nem tudott annyira meglépni, mint az elején, a vendégek gyorsan ledolgozták hátrányukat, majd átvették a vezetést is. Fej-fej mellett haladtak a többnyire kinti dobásokkal operáló csapatok, a Sopronnak azonban nagyon kellett egy fegyelmezett, zárt védekezés a negyed végén, hogy 8–0-s etappal ismét képbe kerüljön. A nagyszünetben még mindig nem dőlt el semmi. (41–40)

A harmadik negyedben abszolút egyemberes csapattá vált a Pécs, Alexandra Quigley vitte hátán az övéit, Kristi Toliver vezérletével azonban tartotta magát a Sopron, bár a házigazdák egyre inkább csupán az eredmény után futhattak. A harmadik játékrész végére ellépni látszott a MiZo. (58–63)

Sok kapkodás, dobás nélküli támadás vezette fel a feszült hangulatú negyedik negyedet. Ment a bruszt a pályán, kemény csaták voltak a labdabirtoklásért, amibe kevés látványos és pontos, góllal végződő akció fért bele. Öt perccel a vége előtt a Pécs kilenc ponttal meglépett (60–69), ekkor kezdett végképp idegessé válni a hazai együttes, nemkülönben edzője, Székely Norbert, aki ki is kérte idejét. Az utolsó szalmaszálba próbáltak meg kapaszkodni a házigazdák, akik egész pályás letámadásra váltottak.

Azonban ez sem jött be, legalábbis csak részben tudott számukra lökést adni, nyert a Pécs. (77–83)

Erőtlen és pontatlan támadójátéka miatt a címvédő Sopron lépéshátrányba került a bajnoki döntőben, az előző kiírásban még a döntőről is lemaradó Pécs pedig nagy lépést tett a honi trón felé. Csak ne kísértene a hazai pálya...

NŐI KOSÁRLABDA, DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
MKB-EUROLEASING SOPRON-MIZO PÉCS 2010 77–83 (19–19, 22–21, 17–23, 19–20)
Sopron, 1300 néző. V: Bodnár, Ádám, Frányó
SOPRON: Toliver 16/6, Honti 7, HOLT 20/3, Milovanovics 10, Krivacsevics 4. Cs: HORTI 15, Eördögh 5/3, Semsei, Varga Zsó. Edző: Székely Norbert
PÉCS: IVÁNYI 5/3, Fegyverneky 7, Bujdosó 1, VAJDA 21/9, KRNJICS 12. Cs: Sarok 3, Túróczi 7, QUIGLEY 25/12, Raksányi 2, Horváth Li. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. p.:  9–4. 7. p.: 12–15. 9. p.: 16–15. 13. p.: 23–19. 16. p.: 24–29. 19. p.: 41–37. 25. p.: 47–53. 27. p.: 53–56. 33. p.: 58–65. 35. p.: 60–69. 37. p.: 64–74. 40. p.: 77–81
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Pécs javára