Remekelt az Albacomp, és nyert Szolnokon

2011.05.07. 20:12
Bár a szolnoki Trotter (középen) volt a mezőny legeredményesebb játékosa, <br />a mérkőzést mégis az Albacomp nyerte meg<br />
A Tiszaligetben elkezdődött a férfi kosárlabda-bajnokság álomdöntője, a Szolnoki Olaj és az Albacomp csatája. A fehérváriak alaposan meglepték a hazaiakat, és kiváló játékkal 18 ponttal, 87–69-re nyertek idegenben az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

Utolsó szakaszához érkezett a Szolnok és az Albacomp egész idényen át tartó versenyfutása, amelyben a meccs előtt egy orrhosszal az Olaj vezetett. Pór Péter csapata azért is volt lélektani előnyben, mert a szezon korábbi három, egymás elleni meccséből kettőt – az egyik a kupadöntő – megnyert, másrészt a pályaelőny birtokában vághatott neki a finálénak.

Dzunics még a megsemmisülés szélén, aztán
csapata és ő is erőre kapott (Fotó: Szabó Miklós)
Dzunics még a megsemmisülés szélén, aztán csapata és ő is erőre kapott (Fotó: Szabó Miklós)

1. NEGYED

Az Albacomp kezdte a mérkőzést, de Veljko Budimir révén a Szolnok szerezte az első kosarat, amire öt ponttal válaszoltak a vendégek. Horváth Ákos és Obie Trotter duplájával 6–5-re alakult az állás. Nagy iram és látványos kosarak – valami ilyet vártunk előzetesen a mérkőzéstől.

A vendégek kicsit túlpörögtek támadásban, így Ivory Clark hárompontosa után időt kért az Albacomp. Ennek ellenére folytatta remek szériáját az Olaj, és 15–6-ra elhúzott. Összekapta magát az ellenfél palánkja alatt Braniszlav Dzunics együttese, és egy 9–0-s rohanással egalizált.

Clark és Hanga Ádám is elsüllyesztett egy-egy triplát, viszont mindkét oldalon kulcsemberek gyűjtöttek be személyi hibákat – Trotter a másodikat, míg Jonathan Jones már a harmadikat, ezért pihentetni kellett őket. Clark büntetőjével alakult ki az első negyed eredménye (22–19).

2. NEGYED

Akiktől várták, azok hozták is magukat: Trotter például két hármast is hintett, a kettő között Simon Balázs szerzett bravúros betörésből kosarat. 30–23-as szolnoki előnynél ismét a vendégeknek kellett kikérniük az idejüket.

Bódi Ferenc a támadóidő lejártának pillanatában dobott triplát, majd Hanga is eredményes volt távolról, így feljöttek mínusz egyre a fehérváriak. Báder Márton pontjai törték meg az Alba felzárkózását, bár Hollis duplája jelezte, nem akarnak leszakadni az Olajról. Sőt a fehérvári játékos büntetőből megszerezhette volna a vezetést is csapatának.

De ami késik, az nem múlik: az Albacomp jött ki jobban a nagy adok-kapokból, és 37–36-ra fordított. Időkérés következett, ami után Báder csikart ki kosarat. Simon hármasára csak egy ponttal válaszolt a Szolnok, ezzel 40–39-re ment az Alba a nagyszünetre.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg a férfi kosárlabda-bajnokságot?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

3. NEGYED

Látványosan folytatódott a meccs, egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól: Trotter és Clark hármasára Hollis talált be távolról, Hendlein Roland duplájával pedig visszavette a vezetést az Alba. A fehérváriak jól szedték a támadó lepattanókat, és ezeknek is köszönhetően 53–45-re elmentek.

A vendégek centerei nagyon éltek (az igazsághoz hozzátartozik, hogy többször is egyedül hagyták őket), az Olaj pedig nagy bajba került, mivel az Alba már 12 ponttal vezetett a 25. percben. Pór Péternek ki kellett kérnie az idejét.

Trotter több dobást is elrontott, mégis a honosítás előtt álló játékos pontjaival zárkózott a Szolnok (49–57). Budimir triplájával már mínusz ötre jött fel a hazai csapat, de még időben tértek magukhoz a vendégek, és Keller Ákos révén megtörték a pontcsendet. A szünetig hátra levő időben majdnem visszaállt a korábbi különbség, 57–66-ra vezetett három negyed után az Albacomp.

4. NEGYED

Báder és Fodor Márton pontjai nyitották a záró játékrészt, de nem állt le a vendég csapat sem, hét egységet közé rakva, az addigi legnagyobb különbséget alakították ki (62–75). Szolnoki oldalon Trotter emelkedett ki, míg a fehérváriaknál jobban megoszlott a ponttermelés, ráadásul Keller és Bódi is extra teljesítményt nyújtott.

Nem csökkent a különbség, az idő viszont rohamosan fogyott a hazaiak számára. Az utolsó két percen belül járva már 17-tel ment az Albacomp. A Szolnokban már a cserék is bejöttek a végére, csakúgy mint a vendég oldalon, hiszen a lényeges kérdések már eldőltek korábban. Pusztán a különbség volt a kérdéses, az Albacomp 18 ponttal, 87–69-re nyert Szolnokon, így megszerezte a pályaelőnyt.

A Szolnok legutóbb októberben, a bajnokság harmadik fordulójában kapott ki hazai pályán. A finálé második mérkőzését kedden 19 órakor rendezik Székesfehérváron.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SZOLNOKI OLAJ KK–ALBACOMP 69–87 (22–19, 17–21, 18–26, 12–21)
Szolnok, 3000 néző. V: Földházi, Kapitány, Benczur
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–5. 6. p.: 15–6. 8. p.: 15–15. 15. p.: 30–23. 16. p.: 30–29. 18. p.: 36–33. 20. p.: 38–40. 23. p.: 45–42. 27. p.: 45–57. 29. p.: 55–59. 32. p.: 62–68. 35. p.: 62–75. 40. p.: 66–87.
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, az Albacomp javára
SZOLNOK: TROTTER 21/9, Horváth Á. 7/3, Budimir 9/6, CLARK 20/12, Báder 7. Csere: Vesztergom, Fodor M. 3/3, Trepák 2, Grebenár, Szabó P.
ALBACOMP: Simon B. 13/3, HANGA 16/6, BÓDI 12/12, Jones 4, KELLER Á. 13/3. Csere: HOLLIS 16/3, Antal 3/3, HENDLEIN 10, Kertész
PÓR PÉTER: – Az Albacomp azzal nyert, hogy felülmúlt bennünket a támadólepattanók megszerzésében. Azt hiszem, korrigálni kell a hibáinkat a második meccs előtt és utána megpróbáljuk visszaszerezni a pályaelőnyt.
DZUNICS BRANISZLAV: – A második félidőben már sikerült úgy játszani, ahogy azt szerettük volna előzetesen. A kiváló védekezésünk és a lepattanóharcban nyújtott remek teljesítményünk vezetett a győzelemhez.