Rangadót nyert, és az élre ugrott az Albacomp

2011.01.15. 19:21
Élvezetes, kifejezetten magas színvonalú mérkőzésen győzte le az Albacomp a Székesfehérvárra éllovasként érkező Szolnokot a férfi kosárlabda-bajnokság 17. fordulójában, és átvette a vezetést.

Hanga Ádám (fehérben) és az Albacomp az összes szolnoki kosárra válaszolni tudott (Fotó: Szabó Miklós)

Fantasztikus játékkal kezdődött az Albacomp és a Szolnok mérkőzése, mindkét csapat csodás támadásokat vezetett, és több akció is zsákolással ért véget. Gyorsan és pontosan játszottak a csapatok, a rendkívül élvezetes tíz perc után 25–24-re vezetett a hazai együttes.

A második negyedben csak a székesfehérváriak tudták folytatni remeklésüket, aminek köszönhetően tízpontos vezetéssel mentek a nagy szünetre. A Szolnok triplákkal igyekezett felzárkózni, és sikerrel is járt, öt hárompontosának köszönhetően hat perc alatt kiegyenlített.

A hajrában Obie Trotter vezérletével a vezetést is átvette az Olaj, két perccel a vége előtt még a vendégek álltak győzelemre. Hanga Ádámék azonban nem hagyták magukat, a végén fordítani tudtak, és a kiélezett végjátékban megnyerték a meccset, így az élre ugrottak a bajnoki tabellán.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
ALBACOMP–SZOLNOKI OLAJ KK 76–73 (25–24, 20–11, 17–21, 14–17)
Székesfehérvár, 2600 néző. Vezette: Földházi, Benczur, Kapitány.
ALBACOMP: SIMON 10, HANGA 25/9, CROCKER 14/6, Jones 7, HOLLIS 16/3. Csere: Keller Á. 4, Bódi, Kertész, Madár. Edző: Dzunics Braniszlav
SZOLNOK: TROTTER 22/15, Horváth Á. 6/3, Budimir 11/3, CLARK 15/6, BÁDER 10. Csere: Trepák 6/6, Fodor M. 3/3, Grebenár, Szabó P. Edző: Pór Péter
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4–5. 5. p.: 16–15. 13. p.: 31–26. 15. p.: 37–28. 17. p.: 43–31. 24. p.: 51–48. 29. p.: 71–67. 32. p.: 64–59. 35. p.: 64–64. 38. p.: 68–69
Dzunics Braniszlav: – Nagy csatát vívtunk a Szolnokkal, rangadót nyertünk, gratulálok a csapatomnak. Ez a mérkőzés a szív és az akarat együttes diadala volt.
Pór Péter: – Nagy volt a küzdelem a pályán, az egy az egy elleni párharcok, az ütközések sokat kivettek a játékosokból. A második félidőben már jól reagáltunk az Albacomp gyors játékéra, a végén miénk volt az utolsó dobás, de ilyen a kosárlabda, most nem ment be.

MJUS-FORTRESS KÖRMEND–FALCO SZOVA KC SZOMBATHELY 75–72 (18–17, 10–17, 24–21, 23–17)
Körmend, 2200 néző. V: Valovics, Győrffy P., Balog Gy.
KÖRMEND: Németh 8/6, MOORE 16/3, Ferencz 2, BELL 22/6, DIES 17. Cs: Fodor G. 2, RUJÁK 8/3, Boldizsár, Dávid. Edző: Sabáli Balázs
FALCO: KÁLMÁN 26/6, Szanati 4, DOYNE 13, Gosa 8/6, Aliakszejev 15. Cs: Borszéki, Harazin 4, Simon L., Pankár 2, Hajmásy. Edző: Csátaljay Gábor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–6. 5. p.: 11–6. 9. p.: 16–15. 13. p.: 22–19. 15. p.: 24–23. 18. p.: 24–31. 23. p.: 30–43. 27. p.: 47–49. 29. p.: 47–51. 31. p.: 54–58. 36. p.: 67–66. 38. p.: 72–70
Kipontozódott: Moore (30. p.), Aliakszejev (37. p.)
Sabáli Balázs: – Vért izzadtunk a győzelemért. Az egész mérkőzést tekintve a Falco is megérdemelte volna a sikert, de a találkozók 40 percig tartanak. Örülök annak, hogy Moore kiválása után is vissza tudtunk jönni mínuszról.
Csátaljay Gábor: – Végre megmutattuk, hogy ez a Falco tud jól játszani és csapatként működni. A végén nem volt szerencsénk, de a jövőben még szép meccsek várnak ránk!

ATOMERŐMŰ SE–KECSKEMÉTI KSE 77–68 (19–18, 16–11, 17–14, 25–25)
Paks, 1200 néző. V: Cziffra Cs., Török R., Frányó P.
ATOMERŐMŰ: Kovács Á. 5, Pavlík 2, Hodges 13/3, KÖRTÉLYESI 16/6, Sales 12. Cs: WINTERS 16/9, Farkas A., MORGEN 13/6, Tóth P., Horti. Edző: Horváth Imre
KECSKEMÉT: LAGRANGE 23/6, Wittmann 9/9, SIRISCEVIC 19/9, Cseh 2, Bencze 5. Cs: Csorvási 7, Orsulic 2, Dénes, Lakatos, Csabay 1. Edző: Sztojan Ivkovics
Kipontozódott: Wittmann (40. p.), Csorvási (40. p.)
Horváth Imre: – A mai mérkőzésen igazi csapatjátékot nyújtottunk. Köszönjük közönségünknek, hogy a nehéz időszak után is kitartottak mellettünk.
Sztojan Ivkovics: – Katasztrofális dobószázalékkal rukkoltunk elő, Orsulic korai kiválását megérezte a csapatom.

KONECRANES-SALGÓTARJÁN–MARSO-VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK 90–102 (24–23, 20–23, 22–33, 24–23)
Salgótarján, 600 néző. V: Kiss L., Vétek, Szabó G.
SALGÓTARJÁN: Rodgers 13, SEBŐK 21/3, KOCSIS 14/12, KOMA 15, Vavra 10. Cs: Hartvich 14, Szabó Z. 3/3, Kiss K. Edző: Kovács Nándor
NYÍREGYHÁZA: SAVIC 29/9, Sztojakovics 13/6, Mohácsi 5/3, MARSHALL 23/9, SITKU 24/9. Cs: Nagy K. 5, Siska 3/3, Czigler, Jakab. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 2. p.: 6–0. 7. p.: 17–10. 14. p.: 31–27. 18. p.: 37–36. 23. p.: 52–49. 27. p.: 58–63. 33. p.: 70–86. 37. p.: 77–95
Kipontozódott: Marshall (37. p.), Rodgers (40. p.)
Kovács Nándor: – Amíg erővel bírtuk, addig teljesen nyílt volt a mérkőzés. Sajnos a védekezésünkkel még mindig vannak gondjaink. Felcsillant a fény az alagút végén.
Ferenczi Tamás: – A vártnál is nagyobb küzdelemben sikerült nyernünk, de mint tudjuk, mindig a kötelező feladatok megoldása a legnehezebb. A következő bajnoki- és kupamérkőzéseinken ettől több kell.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK–PVSK 91–74 (31–16, 24–21, 23–17, 13–20)
Zalaegerszeg, 1800 néző. V: Pálla, Bognár, Boros
ZTE: WILLIAMS 14/3, VOJVODA 15/6, KÁMÁN 19/12, WILSON 17/6, Tóth Á. 4. Cs: Gáspár 3/3, TÓTH G. 15/3, Baki, Vertetics 4, Kerkai, Délity. Edző: Völgyi Péter
PVSK: Glavinics 2, Kovács P., EL-AMIN 24/6, Tóth N. 8, EGEMONYE 18. Cs: Kiss K. 8/6, Deák 2, Gémes, Lepsényi 10, Eilingsfeld 2, Hosszú. Edző: Szrecsko Szekulovics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 21–5. 15. p.: 48–25. 25. p.: 74–50. 35. p.: 87–64
Völgyi Péter: – Extra első negyeddel eldöntöttük a meccset, kezd újra összeállni a csapatjátékunk.
Szrecsko Szekulovics: – Ma nagyon gyengén játszottunk, az első negyed döntő volt, ez a különbség maradt meg a végéig. A csapatom fáradtan játszott, míg a zalaegerszegiek kiválóan dobtak.