Rangadót nyert a Körmend: otthon kapta el a szombathelyieket

2012.11.01. 20:46
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hatodik fordulójában a Körmend hazai környezetben hétpontos győzelmet aratott a Szombathely ellen. A vasi rangadón a házigazdák vezettek, de előnyüket rendre leadták, csak a hajrában nem. Előbbi gárda 2/4-es, utóbbi 4/2-es mérleggel várhatja a folytatást.

A házigazda Körmend 1/4-es, a vendég Szombathely 4/1-es mutatóval várta a megyei rangadót, de a pályán teljesen eltűnt a két csapat között papíron erőben és a szezon eleji teljesítmény alapján meglévő különbség.

A körmendi légiós, Buljan 30 ponttal a mezőny legeredményesebb
kosarasának, egyben nyerő embernek bizonyult
(Fotó: NS-archív, Mirkó István)
A körmendi légiós, Buljan 30 ponttal a mezőny legeredményesebb kosarasának, egyben nyerő embernek bizonyult (Fotó: NS-archív, Mirkó István)

Jó tempóban vette kezdetét a találkozó, de a nagy kapkodásba sok hiba csúszott támadásban mindkét palánk alatt. A kiegyenlített mezőnyjáték során élményszámba mentek a rutinos Kálmán László zseniális meglátásról tanúskodó passzai, de az első játékrész végén így is a körmendiek vezettek három ponttal (18–15). Lerohanta a leblokkoló szombathelyieket a hazai együttes, amely másfél perc alatt tetemes (27–17) előnyre tett szert – mindez kettővel még nőtt is a folytatásban –, így igencsak indokolt volt az időkérés vendégoldalról. Szorgos munkával és fegyelmezett védekezéssel lopta magát közelebb a Szombathely, az utolsó perchez érve aztán Kálmán triplájával már vezettek is. A tripláit elszóró (2/14) Körmend az öt sikertelen(!) kinti dobást bevállaló Zvonko Buljan büntetőivel tudott fordítani, és minimális előnyhöz jutni a nagyszünetre (37–36).

Kálmán mezőnykosarával indult a harmadik negyed, aztán 8–0-s körmendi rohammal folytatódott, ismét megléptek a házigazdák. Megélénkült a közönség, de hiába a lelkes támogatás, a Körmend megint hagyta magára feljönni az elszánt ellent, így változatlanul abszolút nyílt volt a rangadó a záró negyed előtt (58–56). Következett az idegek csatája, mert a pályán lévők nem nagyon akartak fáradni, így az erőnlét nem lehetett döntő. A körmendiek tartották minimális előnyöket, így a szombathelyieknek kellett kapaszkodniuk, akik ennek a kihívásnak becsülettel megfeleltek. A 30 ponttal záró Buljannak ugyan továbbra sem mentek a kinti dobások (0/7-tel zárt), de a körmendi drukkerek így sem tudtak rá haragudni, hiszen vezérletével tudta tartani a vendégeket a házigazda, amely aztán a végjátékban még egyszer robbantott. Bő két perccel a vége előtt ugyanis a lepattanókat és passzokat csenő Körmend kétpontos előnyét másfél perc alatt tízre növelte, amely aztán bőven kitartott a végjátékban (83–76).

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
LAMI-VÉD KÖRMEND–SZOVA TREND OPTIKA KC SZOMBATHELY 83–76 (18–15, 19–21, 21–20, 25–20)
Körmend, 1800 néző V: Vígh, Földházi, Tőzsér
KÖRMEND: SIMPSON 11/3, RUJÁK 11/3, Ferencz 11/9, BULJAN 30, SHAW 11. Cs: Sonyák, FARKAS 7, Fodor 2, Csapai, Kutasi. Edző: Hencsey Tamás
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 19/9, LEVY 14/6, Jancsikin 1, IVOSEV 19/3, Fey 11/3. Cs: Will 2, Simon L., Harazin 6, Szanati 4. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 6. p.: 10–8. 8. p.: 12–15. 14. p.: 29–17. 21. p.: 37–38. 26 p.: 51–42. 33. p.: 63–60. 38. p.: 75–69
Kipontozódott: Ivosev (37. p.)
Hencsey Tamás: – Minden pályára lépő játékosomat dicséret illeti! Ma végre megmutatta csapatom, hogy tud jól védekezni. Ezt a mérkőzést ennek köszönhetően nyertük meg. A második félidőben a lepattanózást is egálban tudtuk tartani.
Bencze Tamás: – Gratulálok a Körmendnek, mert apróságokban ugyan, de valamivel jobb volt. Mi valamivel többet hibáztunk, és ilyen meccsen egy hiba is elég, mi pedig többet elkövettünk. Ennek ellenére – egy ember kivételével – dicséret illeti a csapatomat.

1. Fehérvár 5 4 1 462–374 0.900
2. Kaposvár 5 4 1 428–384 0.900
3. Szombathely 6 4 2 523–488 0.833
4. Sopron 5 3 2 413–385 0.800
5. Jászberény 5 3 2 412–401 0.800
6. Szeged 5 3 2 393–399 0.800
7. Atomerőmű 5 3 2 463–475 0.800
8. Pécs 5 2 3 352–369 0.700