Quigley vezérletével aranykapuban a Pécs

2010.04.20. 20:41
Rendkívül izgalmas és kiélezett mérkőzésen 69–65-ös győzelmet aratott a MiZo Pécs 2010 az MKB-Euroleasing Sopron ellen a női kosárlabda NB I döntőjének második mérkőzésén, így már 2–0-ra vezet a fináléban – és csak egy sikerre van a bajnoki aranyéremtől.

Idegesség, sok hiba: az első döntőbeli találkozó után a második sem kezdődött túlságosan közönségszórakoztatóan, bár a pécsi drukkerek remek hangulatot teremtettek. A Sopron 4–1-gyel nyitott, de a 4. percre már a baranyaiaknál volt az előny, és egy kis „hullámzás" után náluk is maradt.

A fehér mezes pécsiek voltak otthon is az úrnők (Fotó: Mirkó István, archív)

A Pécs Fegyverneky Zsófia kosaraival meglépett 11–6-ra, majd Vajda Anna duplája után Székely Norbert időt kért, és – ne szépítsük – a hajat is leordította tanítványairól. A soproniak fel is jöttek egy pontra, sőt a leblokkoló és sok ziccert hibázó hazaiak megingását kihasználva Amber Holt kosarával át is vették a vezetést (15–16), sőt háromra növelték a fórt a negyed végére.

A MiZó-nak 17 perc kellett, hogy utolérje ellenfelét, ekkor pedig átvette a főszerepet Alexandria Quigley, aki elkezdte szórni a kosarakat. Büntetőivel fordított a Pécs, bedobott egy hármast a sarokból, labdát szerzett az indiszponált Jelena Milovanovicstól, majd ki is harcolt egy sportszerűtlen hibát vele szemben. A bedobott két büntető, Szara Krnjics duplája és egy újabb Quigley-kosár után megvolt a közte tíz (37–27), a félidei dudaszó előtt pedig (nicsak!) megint Quigley süllyesztett el egy triplát – 11 ponttal mentek a hazaiak (40–29).

Az előny a 26. percre tizenötre nőtt Vajda Anna büntetőjével, ezt viszont nem hagyhatták a soproniak, akik szívós munkával elkezdtek felkapaszkodni. A negyed egyértelműen a zöld-sárgáké volt, akik közül a végén Eördögh Edit gyorsan berámolt négy pontot, így a záró játékrész előtt mindössze kettő volt a pécsi fór (50–48).

Rendkívül izgalmasnak ígérkezett a hajrá, a Pécs rengeteg kihagyott könnyű dobással nehezítette meg saját dolgát. Amber Holt betörése után egy volt a különbség (55–54), és egy védőlepattanó után támadhatott a Sopron a vezetés megszerzéséért. Támadott is, méghozzá sikerrel: Kristi Toliver nem hibázott, miután elvállalta egy az egyben, előny a vendégeknél!

Vajda és Toliver vívott gyors kosárpárbajt, majd Iványi Dalma szép betörése után került vissza az előny a pécsiekhez (59–58, 4 perccel a vége előtt).

Hosszú ideje „hallgatott" már ekkor Quigley, hát ismét megvillant: hárompontosa azonnali időkérésre késztette a soproniakat. Horti sikeres középtávolija után Sarok Nikolett jó hárompontosára Toliver felelt egy triplával, de Quigley ismét négyre növelte a Pécs előnyét (67–63).

Horti Dóra nagyon erőszakosan teremtett magának dobóhelyzetet, és szépített, de egy perccel a vége előtt a támadás joga és az előny is a Pécsnél volt (67–65).

Húsz másodperccel a dudaszó előtt Honti szabálytalankodott, Iványi dobhatott kettőt. Nem remegett meg a keze, mindkettőt csont nélkül beszórta, ezzel nagyon közel kerültek a hazaiak a második döntőbeli győzelmükhöz (69–65). Kristi Toliver kihagyta a soproniak utolsó esélyét jelképező hármast, ezzel eldőlt a meccs – már 2–0-ra vezet a Pécs a fináléban!

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
MIZO PÉCS 2010–MKB-EUROLEASING SOPRON 69–65 (15–18, 25–11, 10–19, 19–17)
Pécs, 3000 néző. Vezette: Hartyáni, Cziffra, Király
PÉCS: IVÁNYI 8, Fegyverneky 8, Nagy-Bujdosó 4, Vajda 7, KRNJICS 11. Csere: QUIGLEY 19/9, Turóczi, Raksányi, Horváth Lilla, SAROK 12/3
SOPRON: TOLIVER 21/6, Honti 2, HOLT 11, Milovanovics 4, Krivacsevics 4. Csere: HORTI 10, EÖRDÖGH 13/3, Varga Zsófia, Semsei
Az eredmény alakulása. 6. p.: 13–6. 10. p.: 15–18. 19. p.: 37–27. 25. p.: 47–32. 30. p.: 50–48. 31. p.: 54–48. 35. p.: 55–56. 38. p.: 65–60.
Kipontozódott: Varga (28. p.), Honti (40. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Pécs javára