Paksi siker és 205 pont Kaposváron

2012.10.10. 21:30
Dunn (Kaposvár, balra) próbálja megakadályozni L. Williamst (Paks) a támadásban (Fotó: Mirkó István)
Az élvonalbeli férfi kosárlabda-bajnokság alapszakaszának második fordulójában Kaposváron 205 pont, és paksi siker született, a Pécs hazai pályán nyert a Debrecen ellen. A Szombathely öt ponttal nyert Zalaegerszegen, a Nyíregyháza minimális különbséggel kapott ki a Szedeák vendégeként. A Körmend csak az első negyedben tudta a lépést tartani a tőle folyamatosan meglépő Jászberénnyel.

Kaposvár–Atomerőmű

A kezdés a házigazdáké, a folytatás azonban a vendégeké volt, így a nagyszünetre már száz dobott pontnál jártak a felek – tíz fölött azonban csak a kaposváriak két légiósa, Christopher Dunn és Marco Spica termelt –, viszont az állás döntetlen volt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a folytatásban is, de a negyedik negyed elején úgy tűnt: az előnyhöz jutó kaposváriak kitartanak a lefújásig. A játékrész közepén azonban 11–0-s három perccel nagy hajrát nyitottak a paksiak (91–84-ből lett 91–95), akik nyerő helyzetbe kerültek. Az ideiglenesen megroggyant házigazdák ellen a lendületbe jött vendégek végül, ha szűken is, de megszerezték a győzelmet.

Pécs–Debrecen

A házigazdákat erősítő Tóth Norbert, valamint a vendégeknél pattogtató Earl Pettis gólpárbaját hozta első félidő, mivel azonban előbbi társakra is lelt – utóbbival ellentétben – a Pécs két negyed után tizenöt ponttal meglépett. A harmadik negyedben azonban „lefagytak" a vendéglátók, így a hétpontosra csökkent különbség lehetőséget adott a debrecenieknek. De csak azt, mert ebből a távolságból azért már olyan sokat nem engedett a Pécs, amely végül biztosan, kilenc ponttal nyerte meg az összecsapást: a hajrájára nem maradt izgalom.

ZTE–Szombathely

Kiegyenlített csatát hozott a találkozó, a szombathelyiek a negyedek végére sorrendben egy, öt, majd hatpontos előnyre tettek szert, amelyből döntő érdemeket mondhatott magáénak az a Simon László – a végére 26 ponttal a mezőny legeredményesebbje lett –, aki történetesen nevelőegyesülete ellen szerepelhetett. A záró felvonásban előbb biztosan, majd szűkebben, de vezetett a vendégcsapat, amely azonban szorgos munkával őrizte előnyét. A szoros végjáték büntetőzéshez vezetett,a lefújáskor a szombathelyiek ünnepelhettek győzelmet.

Szeged–Nyíregyháza

A védekezésre nem sok gondot fordítottak a csapatok az első negyedben, de még a másodikban sem nagyon, így 102 pont esett úgy, hogy mindkét fél 51-ig jutott. A harmadik negyed – miként a nyitány – a szegedieké volt, így a nyíregyháziak hiába hozták már a negyedik felvonást, és jól hajrázva közelítettek vendéglátóikhoz, végül minimális vereséget szenvedtek.

Jászberény–Körmend

Rastko Dramicanin tarthatatlannak bizonyult a körmendiek számára, így a légiós ponterős játékával döntő érdemeket szerzett abban, hogy a házigazdák előnye a nagyszünetre tíz pontra nőtt, az első negyed még minimális különbségét követően. A körmendiek két kulcsembere átlag felettit nyújtott ugyan – Matthew Shaw és Zvonko Buljan sem maradt adós a pontokkal –, de ez is kevésnek bizonyult ahhoz, hogy a vendégek megszorítsák a jászberényieket, akiknek az előnye a lefújásig csak tovább nőtt.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 2. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–ATOMERŐMŰ SE 102–103 (25–19, 25–31, 32–28, 20–25)
Kaposvár, 1000 néző. V: Benczur, Hegedűs, Németh Cs.
KAPOSVÁR: DUNN 21/6, Drahos 8, Swanston 12/9, DÁVID G. 13, SPICA 35. Cs: Hendlein 13, Szőke, Kiss K. Edző: Fekete Ádám
PAKS: L. WILLIAMS 22/6, VOJVODA 20/9, Kámán 2, Körtélyesi 7/3, Idlet 8. Cs: Eilingsfeld 6, N. WILLIAMS 22/9, TÓTH Á. 16, Kerpel-Fronius, Czinger. Edző: Enrique Gutiérrez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–6. 4. p.: 7–6. 11. p.: 27–19. 13. p.: 27–27. 19. p.: 45–48. 25. p.: 66–57. 26. p.: 66–65. 33. p.: 91–84. 35. p.: 91–91. 38. p.: 91–99. 40. p.: 100–103
Fekete Ádám:– Öt perccel a vége előtt a kezünkben volt a meccs, de akkor több, fegyelmezetlenségből fakadó hiba miatt megtorpantunk. A hajrában Lorenzo Williams egyéni képességei döntöttek a Paks javára.
Enrique Gutiérrez: – Jó és izgalmas meccset játszottunk egy kitűnő együttes ellen. A találkozó utolsó részében okosan és higgadtan kosárlabdáztunk. Nehéz siker volt, amelyet kicsit árnyal Kámán Tamás sajnálatos sérülése.
ZALAKERÁMIA ZTE KK–SZOVA-Trend Optika KC Szombathely 93–98 (24–25, 20–24, 26–27, 23–22)
Zalaegerszeg, 1500 néző. V: Papp, Jurák, Vida
ZALAEGERSZEG: Kertész 2, Gáspár 11, Baki 6/3, Hudson 18/6, SIMOVICS 21. Cs: KOVÁCS Á. 21/3, Puszta 10, Koma 4. Edző: Völgyi Péter
SZOMBATHELY: Kálmán 12, LEVY 20, WILL, IVOSEV 16/3, Fey 13. Cs: Harazin 9, SIMON L. 26/6, Szanati 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 2. p.: 8–0. 7. p.: 17–10. 16. p.: 34–34. 24. p.: 52–63. 37. p.: 86–88
Kipontozódott: Simovics (31. p.), Fey (34. p.), Hudson (37. p.), Koma (40. p.), Ivosev (40. p.)
Völgyi Péter: – Ma mindent megtettünk a győzelemért, jól küzdöttünk, ha egyel többen vagyunk, talán nyerünk is. Pár egyéni hiba miatt vesztettünk.
Bencze Tamás: – Tudtam, hogy nehéz találkozó lesz, értékes győzelmet arattunk egy jó Egerszeg ellen, sokan fognak még itt szenvedni.
NATURTEX SZTE-SZEDEÁK–NYÍREGYHÁZI KK 91–90 (29–26, 22–25, 25–17, 15–22)
Szeged, 600 néző. V: Kapitány, Szabó G., Gelencsér
SZEGED: Gilchrist 12/3, GURLEY 21/9, KISS ZS. 12/9, DUKICS 25/9, Csorvási M. 9. Cs: Vida 3, Tanács 9/3, Csorvási L., Wirth. Edző: Molnár József
NYÍREGYHÁZA: NELSON 28/6, Mohácsi 6, BERKIS 30/15, BOLDIZSÁR 3/3, DAVIS 18. Cs: Kaluha 5, Siska, Micsics. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–7. 8. p.: 17–17. 12. p.: 31–32. 17. p.: 44–43. 24. p.: 57–55. 28. p.: 70–63. 32.p.: 76–70. 37. p.: 86–78. 38. p.: 86–84
Kipontozódott: Vida (37. p.), Boldizsár (38. p.)
Molnár József: – Igazi krimi volt. A remek erőkből álló Nyíregyháza jól felkészült belőlünk.
Ferenczi Tamás: – Egylabdás mérkőzés volt, sajnos az utolsó akciónknál rossz döntést hoztunk.
TOP COP SERURITY JÁSZBERÉNY–LAMI-VÉD KÖRMEND 87–68 (18–17, 27–18, 22–16, 20–16)
Jászberény, 500 néző V: Földházi, Gál J. Rácz Zs.
JÁSZBERÉNY: RAKICS 15/9, Soós G. 7/6, MERKOVICS 16/3, DRAMICSANIN 19/3, HORTI 12. Cs: Madár 2, Török R. 9, László R., Szabó P. 5/3, Szögi, Molnár B. 2, Varga I. Edző: Földi Sándor
KÖRMEND: Ruják 2, Brown 11, Ferencz Cs. 8/3, Farkas A. 2, SHAW 21. Cs: Fodor G. 4, BULJAN 20/12, Kutasi, Sonyák, Csapai. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 5. perc: 8–7. 8. p.: 15–11. 14. p.: 28–24. 18. p.: 38–28. 24. p.: 59–40. 28. p.: 67–50. 34. p.: 78–57. 38. p.: 87–62
Kipontozódott: Buljan (38. p.)
Földi Sándor: – Elégedett vagyok a csapat játékával, bár voltak hibáink, azt gondolom, hogy teljesen megérdemelt győzelmet arattunk, köszönhetően, hogy nagyon jól lepattanóztunka mérkőzésen.
Hencsey Tamás: – Az alapvető problémánk a lepattanókkal volt, egy félidő alatt harminc lepattanót, összesen negyvenkettőt szedtek a hazaiak, és közte tizennyolc volt a támadó, ez volt a fő oka vereségünknek. Emellett támadásban nem játszottuk meg az üres embereket, ezúttal rosszul kosárlabdáztunk.
PÉCSI VSK PANNONPOWER–FACTUM SPORT DEBRECEN 75–66 (24–11, 19–17, 13–21, 19–17)
Pécs, 500 néző. V: Pálla, Farkas G., Boros T.
PÉCS: Loesing 8, KOVÁCS P. 12, Bíró 1, Nagy K. 6/3, TÓTH N. 22/3. Cs: LEGION 12, Bödör 4, CSABAY 9/9. Halász 1. Edző: Csirke Ferenc
DEBRECEN: Fekete S. 11/3, Helmeczi 4, PETTIS 16/6, Cseh 9/9, CARTER 20. Cs: Boros G., Izzo 2, Kovács I., Vas 4. Edző: Michael Schuurs
Kipontozódott: Carter (39. p.)
Csirke Ferenc: – Az első félidőben teremtettük meg a győzelem alapját, a harmadik negyed elejének két buta hibája elbizonytalanított munket, így magunknak tettük nehézzé a mérkőzést.
Michael Schuurs: – Gyengén védekeztünk az elején, csak csodálkoztunk a pécsi kosaraknál, és Izzo korai sérülése sem jött jól nekünk. Még csak építjük csapatunkat.