„Nüanszos” Atom-siker az Alba ellen, elképesztő Jászberény-hajrá

2012.11.03. 20:54
Vojvoda és Williams Atom-győzelemnek örülhetett (Fotó: Mirkó István – archív)
A férfi kosárlabda NB I rendkívül kiélezett mérkőzéseket hozott szombat este: a Jászberény mindössze kettő ponttal győzte le a Pécset, míg az Atomerőmű és a Kaposvár hárommal gyűrte le az Alba Fehérvárt, illetve a Szegedet. Ehhez képest a ZTE tízpontos sikere a Factum felett fölényesnek mondható.

A Jászberény a Pécset fogadta, és hihetetlen hajrával nyerte meg a meccset. A vendégek hét perccel a vége előtt 16 ponttal vezettek 78–62-re, ám a folytatásban mindössze két pontot szereztek, miközben a hazaiak vérszemet kaptak, és elképesztő elánnal előbb feljöttek az ellenfelükre, majd az utolsó percben meg is fordították a találkozót. A győztes kosarat Miljan Rakics szerezte, aki 25 pontjával egyébként is együttese legeredményesebb játékosa volt.

A Kaposvár és a Szeged is nagy csatát vívott előbbi otthonában, és végül Somogyban is hazai győzelemmel zárult az összecsapás. A hazaiaknál Kyle Sanston és Marko Spica együttesen ötven pont felett termelt, amire nem volt ellenszere a Szedeáknak, amely gyakorlatilag egy negyed gyenge teljesítménye következtében veszítette el a mérkőzést.

Pakson is nüanszokon – vagy ahogy Dzunics Braniszlav is kiemelte a meccs után: a szerencsén – múlt a mérkőzés, és újfent a hazaiak ünnepelhettek. A paksiak kezdősora kiegyensúlyozottan jól teljesített, ez pedig kompenzálta a pocsék kezdést is, így a szünetre gyakorlatilag ledolgozta hátrányát az Atom, az utolsó negyedben pedig szoros véghajrában be is húzta a mérkőzést.

Fentiekhez képest a ZTE–Factum mérkőzés kifejezetten simán alakult, hiszen a zalaiak végül tízzel nyertek hazai pályán. Pedig Earl Pettis mindent megpróbált a vendégek részéről, hogy a debrecenieknek ezúttal ne kelljen keseregniük a meccs végén, 27 pontot süllyesztett el a hazaiak kosarában, ám ezt a zalaiak részéről a Donald Copeland (22), Teo Simovic (21), Dorenzo Hudson (19) hármas ellensúlyozni tudta.

FÉRFI KOSÁRLABDA NBI
6. FORDULÓ
KAPOSVÁRI KK–NATURTEX-SZTE SZEDEÁK 81–78 (17–20, 35–22, 16–21, 13–15)
Kaposvár, 1000 néző. Vezette: Benczur, Gál J., Rácz Zs.
KAPOSVÁR: DUNN 13, Drahos, SWANSTON 33/15, HENDLEIN 10, SPICA 20. Csere: Kiss K. 1, Szőke 4, Kovács S. Edző: Fekete Ádám
SZEGED: Vida 6, GURLEY 25/6, Kiss Zs. 8/6, DJUKICS 10/3, CSORVÁSI M. 19. Csere: Csorvási L. 1, Tanács 9. Edző: Molnár József
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–10. 7. p.: 11–21. 13. p.: 29–32. 18. p.: 47–37. 23. p.: 54–50. 27. p.: 63–59. 33. p.: 74–65. 37. p.: 76–72
Fekete Ádám: – Nehéz szülés volt a győzelem, de tudtuk, hogy az lesz. Dunn és Szőke betegen, illetve sérülten vállalta a játékot. A kötelező győzelem mindig a legnehezebb. Remélem, hogy itthon legközelebb már többre leszünk képesek.
Molnár József: – Ahogy megbeszéltük, aszerint jól kezdtünk. Egy hárompontos dobás azonban felhozta a Kaposvárt a félidő végére. A harmadik és negyedik etapban ismét jól teljesítettünk, de nem elég jól és elég okosan ahhoz, hogy nyerni tudjunk.
TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 82–80 (28–23, 14–24, 18–24, 22–9)
Jászberény, 600 néző. Vezette: Győrffy, Hegedűs T. Pozsonyi
JÁSZBERÉNY: RAKICS 25/9, M. Markovics, SOÓS G. 13/9, Dramicsanin 12/3, HORTI B. 14. Csere: Szabó P. 2, Török R. 6, László R., MADÁR 10/6. Edző: Földi Sándor
PÉCS: Loesing 7/3, Kovács P., LEGION 30/9, TÓTH N. 14/3, HENDLEY 20/3. Csere: Bödör, Csabay, Nagy K. 5/3, Halász Á. 4. Edző: Csirke Ferenc
Kipontozódott: Dramicsanin (37. p.), Tóth N. (38. p.) Loesing (38. p.)
Földi Sándor: – Örülök a győzelemnek, de a harmadik negyedben nagyon rosszul védekeztünk. A végén, igaz, némi szerencsével, a sírból hoztuk vissza a meccset.
Csirke Ferenc: – Az utolsó öt percben sok fegyelmezetlenséget követtünk el, aki a végjátékban nem tud pontot dobni, az nem is érdemel győzelmet.
ATOMERŐMŰ SE–ALBA FEHÉRVÁR 71–68 (19–24, 21–18, 14–13, 17–13)
Paks, 1200 néző. Vezette: Földházi T., Kapitány G., Szabó G.
PAKS: L. WILLIAMS 13, N. WILLIAMS 14/3, VOJVODA 16/3, KÖRTÉLYESI 11/3, Idlet 8. Csere: Tóth Á. 3, Eilingsfeld 6, Kovács Ákos. Edző: Gutiérrez Garcia Enrique
FEHÉRVÁR: MOORE 16/3, Wood 13, HOLLIS 13/6, Szabó Zs. 6/3, Keller 5/3. Csere: Bódi 5/3, Supola 4, Medve, Lekli 6. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–10. 8. p.: 10–15. 12. p.: 24–28. 15. p.: 29–29. 18. p.: 34–37. 25. p.: 46–45. 29. p.: 53–53. 33. p.: 60–59. 35. p.: 62–62. 38. p.: 66–66
Gutiérrez Garcia Enrique: – Nem nagyon tudtunk jó helyzeteket teremteni, viszont amik adódtak, azokra azonnal reagáltunk. A jó és a rossz pillanatokban is ugyanúgy játszottunk, hittünk a győzelemben.
Dzunics Braniszlav: – Nüanszokon múlt a győzelem, és lehet, hogy ezt a nüanszot ma úgy hívták, hogy szerencse.
ZALAKERÁMIA ZTE KK–FACTUM SPORT DEBRECEN 88–78 (20–18, 17–20, 23–29, 28–11)
Zalaegerszeg, 1800 néző. Vezette: Pálla, Söjtöry, Vida
ZTE: COPELAND 22/6, GÁSPÁR 12/6, HUDSON 19/3, Baki 2, SIMOVICS 21. Csere: Koma 2, KOVÁCS Á. 10/6, Kertész. Edző: Völgyi Péter
DEBRECEN: Mladenovics 9/3, Helmeczi 4, PETTIS 27/6, Cseh 13/9, CARTER 14. Csere: Kovács I. 11/9, Varga Á. Edző: Michael Schuurs
Az eredmény alakulása. 3. perc: 13–5. 8. p.: 20–16. 14. p.: 30–34. 24. p.: 47–46. 31. p.: 60–67. 34. p.: 71–67. 37. p.: 82–72
Kipontozódott: Kovács I. (38. p.), Simovics (39. p.), Mladenovics (40. p.)
Völgyi Péter: – Nehézzé tette a jól játszó, jól dobó Debrecen a győzelmünket, de a negyedik negyed agresszív védekezése megtörte az ellenállásukat.
Michael Schuurs: – Három negyeden keresztül kiválóan kosárlabdáztunk, a végjátékban a ZTE védekezése nagy nyomást helyezett ránk, amit nem tudtunk kezelni. Rossz támadásunk után sok könnyű kosarat dobott a Zalaegerszeg.
SOPRONI KC–NYÍREGYHÁZI KK 90–84 (29–18, 10–17, 26–25, 25–24)
Sopron, 1400 néző. Vezette: Cziffra, Farkas G., Török R.
SOPRON: Thomas 6, WISE 21/6, MOLNÁR A. 17/15, TÓTH G. 21/9, BAROVIC 23. Csere: Keresztes, Vesztergom, Bús, Gombás 2. Edző: Meszlényi Róbert
NYÍREGYHÁZA: NELSON 30/3, Mohácsi 7/3, BERKIS 13/6, Boldizsár 2, DAVIS 18. Csere: Polyák 7/3, Kaluha 7/3. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 6. p.: 23–6. 8. p.: 29–14. 14. p.: 31–23. 17. p.: 35–28. 19. p.: 39–33. 22. p.: 45–39. 27. p.: 58–54. 31. p.: 65–64. 35. p.: 72–70. 38. p.: 74–78
Kipontozódott: Molnár A. (38. p.), Mohácsi (40. p.), Boldizsár (41. p.)
Meszlényi Róbert: – Nehéz mérkőzésre számítottam, de ennyire azért nem. Gyors tempónkat a vendégek néhányszor megtörték, de mindig volt olyan emberünk, aki átlendített bennünket a holtpontokon.
Ferenczi Tamás: – Gyengén kezdtünk, de a második negyedben tudtunk javítani. Kritikus pillanatokban jobb döntéseket is hozhattunk volna, és akkor meglepetést szerzünk Sopronban.
1. Kaposvári KK 6 5 1 509–462 0.917 11
2. Alba Fehérvár 6 4 2 530–445 0.833 10
3. Sopron KC 6 4 2 503–469 0.833 10
4. Szova-Trend Optika KC Szombathely 6 4 2 523–488 0.833 10
5. TOP COP Security Jászberény 6 4 2 494–481 0.833 10
6. Atomerőmű SE 6 4 2 534–543 0.833 10
7. Naturtex-SZTE-Szedeák 6 3 3 471–480 0.750 9
8. Nyíregyházi KK 6 2 4 466–463 0.667 8