Női kosárlabda NB I: sima pécsi győzelem a Vasas ellen

2012.10.12. 19:53
A PEAC-Pécs hazai pályán végig vezetve 68–49-re legyőzte a Vasast a női kosárlabda NB I 4. fordulójának pénteki játéknapján.

Az első félidőben megalapozott győzelmük révén a pécsiek ötvenszázalékosra alakították mérlegüket, a Vasas – amely pontjai több mint felét a negyedik negyedben szerezte – továbbra is nyeretlen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ
PEAC PÉCS–MKB EUROLEASING VASAS 68–49 (22–7, 14–9, 21–7, 11–26)
Pécs, 150 néző. Vezette: Szabó G., Benedek Z., Németh A.
PÉCS: Fűrész 1, Barbour 8, DUSANICS 12/3, Horváth L. 1, Jeaschke 10. Csere: Czirják 4, Balla D. 10/3, Szamosi 8, CZUKOR 10, Raus, Sánta 4. Vezetőedző: Zseljko Djokics
VASAS: Pusztai 9, Katona Sz. 4, Bajnóczi 3/3, Mansare 13, BARNAI 16. Csere: Koch 1, Hegedűs J., Határ 1, Müller M. 2. Vezetőedző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–0. 6. p.: 10–4. 13. p.: 29–7. 17. p.: 33–12. 23. p.: 41–18. 26. p.: 47–21. 33. p.: 57–30. 37. p.: 62–36
Kipontozódott: Határ (36. p.), Müller M. (38. p.)
Zseljko Djokics: – Ebben a két gárdában él a magyar női kosárlabda jövője, az utánpótlás-válogatottak miatt. Az első és a harmadik negyedben a legkeményebb ötössel álltunk fel, de látszott, hogy fiataljainknak bátrabban, keményebben kell kosarazniuk. Arra jó volt ez a találkozó, hogy pihentetni tudtam a legjobbjainkat, hiszen kétnaponta játsszuk a meccseket.
Diósadi Deák Éva: – Ma ismét sikerült egy feladatot megoldaniuk a lányoknak, amihez gratulálok, megyünk tovább.
1. HAT-AGRO UNI Győr 3 3 238–140 1.000 6
2. Uniqa Euroleasing Sopron 3 3 206–127 1.000 6
3. ZTE NKK 2 2 152–137 1.000 4
4. DKSK Miskolc 3 2 1 246–213 0.833 5
5. PEAC Pécs 4 2 2 246–222 0.750 6
6. Ceglédi EKK 3 1 2 209–236 0.667 4
7. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 3 1 2 194–220 0.667 4
8. BSE-FCSM 3 1 2 180–221 0.667 4
9. Bácsbasket 2 2 111–129 0.500 2
10. MKB Euroleasing Vasas 4 4 190–327 0.500 4