Női kosárlabda Euroliga: újabb soproni vereség

MTI MTIMTI MTI
2016.01.27. 20:57
A Sopron sima vereséget szenvedett szerdán a török Galatasaray vendégeként a női kosárlabda Euroliga 12. fordulójában.

A kontinentális elitbe egy év kihagyás után visszatérő magyar bajnok 1/10-es győzelmi mérleggel az A csoport nyolcadik, utolsó helyéről, míg a Galatasaray 7/4-gyel, negyedikként várta a folytatást. Sterbenz László tanítványai szombaton címvédőként bajnoki rangadót nyertek a tavaly ezüstérmes DVTK otthonában.

Az immár 1/11-es győzelmi mérlegnél tartó magyar együttesnek már korábban elszálltak az esélyei az első négy hely, s a vele járó továbbjutás elérésére. A csoport 5. és 6. helyezettje a második vonalnak számító Európa Kupa negyeddöntőjében folytatja majd a szereplését, ám a Sopron már ezeket a pozíciókat sem érheti el a tabellán.

A soproniak jövő szerdán az orosz Dinamo Kurszkot fogadják.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 12. FORDULÓ
GALATASARAY (török)–UNIQA SOPRON 81–56 (26–13, 13–15, 25–17, 17–11)
Isztambul, 300
néző. V: Kopatadze (grúz), Mrdak (szerb), Matejek (cseh)
GALATASARAY: Alben 2, Loyd 15/9, Dubljevics 12, Yilmaz 20/6, Kizer 22. Csere: Martinez 5, Günay 5/3, Kulichová, Köksal, Güclü. Edző: Ekrem Memnun
SOPRON: Ciglar 10/6, Fegyverneky 4, Simon Zs. 7/3, Lelas 12/6, Krnjics 1. Csere: Honti 6, Zsovár, 5/3, Határ 5, Dubei 6, Weninger. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 7. p.: 22–7. 13. p.: 35–13. 17. p.: 39–21. 28. p.: 58–41. 33. p.: 70–49. 37. p.: 74–51
Sterbenz László:
– A mérkőzés egyes szakaszaiban önbizalom-hiányos, elhagyatott csapatnak gondoltam magunkat, különösen a belső posztokon. Sajnos nem csalódtunk a realitásérzékünkben.

További eredmények: Dinamo Kurszk (orosz)–ESBVA Lille Métropole (francia) 66–49, Fenerbahce (török)–Perfumerias Avenida (spanyol) 64–59
Csütörtöki mérkőzés: Famila Schio (olasz)–Good Angels Kosice (szlovák), 20.30