Női kosárlabda: a Sopron könnyedén verte a címvédő Győrt

2012.11.11. 20:19
Az UNIQA Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata 81–58-as győzelmet aratott az NB I alapszakaszában a bajnoki címvédő Hat-Agro UNI Győr ellen. A Győr rossz kezdés után még felállt, és a második félidő elejéig partiban maradt – még a vezetést is átvette –, de a vége már sima volt.

A két magyar euroligás csapat mérkőzésén a Győr úgy készülhetett, hogy ha kikap, tovább nő lépéshátránya a listavezetővel szemben – nos, a címvédő csupán egy félideig bírta.

A Sopron remek, 10–0-s szériával „csapott oda” már a rangadó elején, a hetedik percben jártunk, mikor Rasheed Rita hárompontosával a Győr fel tudott iratkozni az eredményjelzőre. A negyed végére a Győr ötre tudta csökkenteni a különbséget, sőt, a 15. percre már látótávolságba került (26–23). Az egyenlítés is sikerült egy Hurst-triplával, 28–28-nál, és a Sopron fogcsikorgatva tudta csak visszacsikarni az előnyt a nagyszünetre (39–36).

A harmadik negyed elején Ieva Kublina kosarával átvette a vezetést a Győr, de Shenise Johnson és Jelena Milovanovics gyorsan elvette a vendégek kedvét a „rendetlenkedéstől" – a Sopron 39–40-ről 49–40-re fordított. Ez már megtörte a címvédőt: a soproniak a záró játékrész előtt már tizenegy ponttal vezettek, előnyüket még növelni is tudták, a végén pedig huszonhárom pontos, súlyos vereséget mértek riválisukra.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRONHAT-AGRO UNI GYŐR 81–58 (18–13, 21–23, 25–17, 17–5)
Sopron, 800néző. Vezette:Benczur, Cziffra, Kapitány
SOPRON:FEGYVERNEKY 8, ZAVECZ 6, JOHNSON 15, KRNJICS 20, MILOVANOVICS 29/9. Csere: Licskai 2, Pál 1, Teilane
GYŐR: HURST 15/9, Simon 2, Raksányi 10/6, Nagy-Bujdosó 3, Shegog 7. Csere: Kublina 10, Rasheed 11/6, Laklóth, Őri
Az eredmény alakulása. 6. perc:10–0.9. p.:16–13.13. p.:22–17.16. p.:28–28. 19. p.:34–32.22. p.:39–40.23. p.:49–40.26. p.:60–44.30. p.:62–51.34. p.:73–56.40. p.:81–58. Kipontozódott:Kublina (37. p)
Székely Norbert: – Jó mérkőzést játszottunk, ez is a Sopron! Jól védekeztünk és extrákat is nyújtottak a lányok. Enélkül ilyen rangadót nem lehet megnyerni. A bánat is közös volt szerdán az Euroliga-vereség után, most az öröm is közös.
Fűzy Ákos: – Megérdemelte a Sopron a sikert, rosszul kezdtünk, de így is visszajöttünk a mérkőzésbe, sőt, a második félidőben a vezetést is átvettük. Mentálisan azonban nem bírtuk el ezt a terhet, amin a jövőben javítani kell.