Női kosár NB I: szezoncsúcs a Győrtől, remeklés Károlyitól

2012.12.15. 19:35
A címvédő Győr és a veretlen listavezető Sopron is győzelemmel tudta le a női kosárlabda NB I 14. fordulójának szombati játéknapját. A korábbi válogatott Károlyi Andrea remek játékkal segítette ritka győzelmei egyikéhez a BSE-t, és megszületett a sereghajtó Vasas első sikere is.

A bajnok győriek már az első negyedben jelentős előnyt (29–13) szereztek a Cegléd ellen, és cseréiket is jó időre játékba küldve magabiztosan érvényesítették a papírformát. A győriek másodszor jutottak száz pont fölé a bajnoki szezonban, s mivel a hajrában sem álltak le, 115 pontjukkal megdöntötték a szezoncsúcsot is, amelyet eddig a Miskolc tartott a Vasas elleni 106 pontjával.

Hasonló forgatókönyv szerint intézte el ellenfelét, a harmadik helyezett Miskolcot a listavezető Sopron. A hazaiak előnye már az első negyed után tíz pont fölött volt, majd ahogyan várható volt, tovább nőtt.

Az utolsó előtti helyen álló BSE elsősorban 17–9-es utolsó negyedének, valamint a rutinos Károlyi Andrea 21 pontjának köszönhette, hogy legyőzte a Szekszárdot, és elkönyvelte harmadik győzelmét a bajnokságban. A 38. életévében járó Károlyi a legutóbbi négy fordulóban 18.75 pontot átlagolt!

Megszerezte első győzelmét a Vasas! A piros-kékek hazai pályán idegfeszítő hajrában 73–72-re legyőzték a ZTE-t a 14. forduló szombati játéknapján. A ZTE kezdett jobban, előnye az első negyedben tíz pont fölé kúszott (8–20), csakhogy a hazaiak még az első félidőben egyenlítettek. A második játékrészben szinte végig fej fej mellett haladtak a csapatok, Mansaré Anna a végső dudaszó előtti pillanatokban értékesítette a Vasas idénybeli első bajnoki győzelmét eredményező két büntetőt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–WORK FORCE DKSK 73–48 (22–11, 19–15, 20–12, 12–10)
Sopron, 300 néző. V: Benczur, Bognár, Tőzsér
SOPRON: FEGYVERNEKY 7, Holt 10/6, JOHNSON 14, MILOVANOVICS 21/3, Krnjics 8. Cs: Zsovár 6, Licskai 4, Pál, Szabó F., Böröndy 1, Vágvölgyi 2. Edző: Székely Norbert
DIÓSGYŐR: BUKOVSZKI 10/6, Raven 7/3, Bozóki 9/3, Skorics 4, Sanford 10. Cs: Reiner, Szabó P. 4, Dubej 4, Ocsenás, Fejes. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–2. 5. p.: 14–8. 7. p.: 18–11. 13. p.: 29–13. 15. p.: 33–15. 18. p.: 39–24. 23. p.: 51–28. 26. p.: 61–32. 34. p.: 68–44. 38. p.: 68–48
Székely Norbert: – Amikor hosszú útról érkezünk vissza, mindig jobban megy a játék, így volt most is. Jól kombináltunk, és eredményesen támadtunk.
Peresztegi Nagy Ákos: – Túlságosan tiszteltük euroligás ellenfelünket, és ez az első perctől kezdve a mérkőzés végéig érezhető volt játékunkon.
HAT-AGRO UNI GYŐR–CEGLÉDI EKK 115–57 (29–13, 30–17, 25–11, 31–16)
Győr, 100 néző. V: Horváth A., Szalai Zs., Esztergályos
GYŐR: HURST 13/9, Raksányi 12/3, RASHEED 17/6, NAGY-BUJDOSÓ 13, Shegog 12. Cs: KUBLINA 16/6, Laklóth 7/3, Simon Zs. 4, Őri 6, NAGY D. 9/3, Dobos 6, Semsei. Edző: Fűzy Ákos
CEGLÉD: Medgyessy 2, Cymmer 4, Orbán 4, Serbán 16/3, Mrozinska 12. Cs: Kobolák 14, Filipowicz D. 3, Millner 2. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–7. 8. p.: 20–11. 15. p.: 43–21. 23. p.: 67–34. 27. p.: 76–37. 36. p.: 96–51
Fűzy Ákos: – Nagy kedvvel kosárlabdáztunk, ami különösen a támadójátékunkban kamatozott. A dolgosabb védekezésben néha hibáztunk, de ez a lendület ígéretes a csütörtöki, Krakkó elleni mérkőzés előtt.
Ujhelyi Gábor: – A mai találkozónak talán egy pozitívuma volt: remélem, adtunk egy kis önbizalmat a Győrnek az euroligás találkozója előtt.
BSE-FCSM–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 67–65 (17–23, 19–16, 14–17, 17–9)
Városmajor, 150 néző. V: Makovsky, Jurák, Surányi
BSE: Katona Zs. 2., ORSÓ 13/9, KÁROLYI 21/6, Adamecz 4, HEGEDŰS M. 10. Cs: SONYÁK 13, Vukov 4, Tiba, Miháczi, Bagi. Edző: Sztevan Csupics
SZEKSZÁRD: SZEPSI 10/6, SCSEKICS 17/6, Bálint 5/3, Theodoreán 2, SVITLICA 22. Cs: Hajdú, Tamis 5/3, Pap 4, Zele. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–10. 8. p.: 12–18. 14. p.: 29–32. 19. p.: 33–35. 23. p.: 38–43. 28. p.: 50–50. 33. p.: 54–60. 38. p.: 60–60
Sztevan Csupics: – Gratulálok a lányoknak a győzelemhez, nagy sikert arattunk. A mai meccsen megmutatkozott, hogy szívünk a helyén van.
Magyar Gergely: – Saját magunknak tettük nehézzé a mérkőzést. Elemi hibákat követtünk el kulcsszituációkban, ennek köszönhetjük vereségünket.
MKB-EUROLEASING VASAS–ZTE NKK 73–72 (19–26, 24–18, 16–15, 14–13)
Pasaréti út, 100 néző. V: Gál, Vida B., Rácz Zs.
VASAS: PUSZTAI 8/3, BAJNÓCZI 8, KATONA SZ. 8/3, MANSARÉ M. 15, Barnai 5. Cs: HATÁR 13, Mányoky 6/6, Koch 7/3, Müller, Hegedűs J. 3/3. Edző: Diósadi Deák Éva
ZALAEGERSZEG: CZANK 15, Szélesy 4, VIDA 19/3, Varga Zs. 4, MICHAILOVA 17. Cs: Szalay 8, Gensler, Horváth Zs. 5, Ambrus. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása: 3. p.: 6–5. 7. p.: 10–22. 12. p.: 26–28. 16. p.:37–35. 18. p.: 42–41. 24. p.: 47–48. 28. p.: 55–55. 33. p.: 64–63. 38. p.: 71–69.
Kipontozódott: Szélesy (40. p.)
Diósadi Deák Éva: – Meglepő, hogy piros jegyzőkönyvet is adnak a mérkőzést követően. Közeledik a karácsony, sikerült első győzelmünket a fa alá tennünk. Nagyon gratulálok lányaimnak, akik megdolgoztak ezért a sikerért.
Gáll Tamás: – Folytattuk vesszőfutásunkat. Sajnos még mindig nem sikerült megtalálnunk saját ritmusunkat. Bár fájó, de vereség lett a vége.