Női kosár NB I: pontcsúccsal köszöntötték angol centerüket

2013.02.28. 20:48
A PINKK Pécsi 424 csütörtök este hazai pályán fölényesen, 86–51-re legyőzte a BSE-t a női kosárlabda NB I középszakaszában, az alsóház 7. fordulójának csütörtöki mérkőzésén, és a csoport első helyére állt.

A mérkőzésen bemutatkozott a baranyai csapat új játékosa, az angol válogatott Azania Stewart: a 195 centis center 8 ponttal, 6 lepattanóval, 1 gólpasszal és 2 dobásblokkolással kezdett.

A PINKK ezen a meccsen szerezte a legtöbb pontot ebben a szezonban: a korábbi csapatcsúcs a Vasas elleni 85 volt a rájátszás első fordulójából. A csapatnak még egy nyolcvan pont feletti produkciója volt a bajnokságban, szintén a középszakaszban, a Cegléd ellen (84).

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ (AZ 5-10. HELYÉRT)
PINKK PÉCSI 424–BSE-FCSM 86–51 (25–13, 31–13, 12–12, 18–13)

Komló, 300 néző. V: Németh Cs., Horváth A., Benedek Z.
PINKK PÉCSI 424: Iványi 3/3, Török 4, Sarok 4, DOROGOBUZOVA 12, BRUMERMANE 19. Cs: KOVÁCS K. 10/6, Ruják 6, LACZI 9/3, A. Stewart 8, Kováts N. 6, Pénzes 3, Lengyel 2. Edző: Roberto Hernández
BSE: Orsó 1, SONYÁK 15, Adamecz 13/3, Varga B. 4, Tiba 3. Cs: Katona Zs. 6, Vukov, Zsilinszky 4, Miháczi, Bodnár F. 5/3. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 10–2. 6. p.: 13–9. 13. p.: 34–15. 17. p.: 46–21. 23. p.: 57–28. 26. p.: 62–33. 33. p.: 74–42. 37. p.: 81–49
Roberto Hernández: – Az első félidőben extra intenzitással gyors kosárlabdát játszottunk, szerettem volna, ha ez a másodikban is így történik, de sajnos ez nem valósult meg.
Sztevan Csupics: – Nagyon nehéz center nélkül kosarazni, október óta négyen dőltek ki erről a posztról, a második félidőben így is szépen játszottunk.