Női kosár NB I: magabiztos újbudai siker, élen a PEAC

MTI MTIMTI MTI
2016.12.03. 20:40
A BEAC hazai pályán magabiztosan legyőzte az MTK-t a női kosárlabda-bajnokság szombat délutáni mérkőzésén.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd húsz ponttal felülmúlta a vendég PINKK-Pécset, míg a másik pécsi együttes, a PEAC győzött a DVTK otthonában, és a tabella élére állt. másik pécsi együttes, a PEAC győzött a DVTK otthonában, és a tabella élére állt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–PINKK-PÉCSI 424 72–52 (25–9, 23–11, 11–17, 13–15)
Szekszárd, 1000
néző. V: Gorka, Radnóti, Varga Z.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 8, Theodoreán 9/3, Bálint 8/3, Erkic 9, LISEC 18. Csere: Gereben 6, Scsekics 2, Barber 4, Mansaré 6, Studer Zs. 2. Edző: Zseljko Djokics
PINKK: Risztics 2, Gémes-Sarok 9/6, Benke 3/3, Bozóki 6, MARKOVICS 12/3. Csere: RUJÁK N. 8/3, Kovalcsik, Sára 2, Martonosi 2, Sánta 5, Szabó D. 3/3. Edző: Halmai Gábor
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–0. 6. p.: 17–2. 9. p.: 21–9. 12. p.: 29–9. 15. p.: 39–9. 18. p.: 43–17. 23. p.: 48–25. 26. p.: 52–31. 32. p.: 63–39. 35. p.: 68–44. 38. p.: 68–49
Kipontozódott: Barber (38. p.)
Zseljko Djokics:
– Az első félidőben kiválóan játszottunk, a szünet után azonban taktikát váltottunk, a félpályán kezdtünk el védekezni, s az utolsó két méterre próbáltunk koncentrálni. Ezzel elvesztettük a ritmust, és nem tudtunk újra felpörögni. Ettől függetlenül elismerésem a csapatnak, a PINKK ellen húsz ponttal nyerni dicséretre méltó.
Halmai Gábor: – Szekszárdon kevés csapat fog győzni, nekünk ez a meglepetéskategória lett volna. A csapattal vissza kellett térnünk az alapokhoz, hogy újra fel tudjuk magunkat építeni. A szünetben kisebb fejmosást kaptak a lányok, de mentálisan tudtunk változtatni, és az már nagy előrelépés volt, hogy a második félidőben megvertük a Szekszárdot.

BEAC ÚJBUDA–MTK BUDAPEST 70–54 (16–9, 16–19, 20–9, 18–17)
Gabányi-csarnok, 200
néző. V: Cziffra, Minár, Gyuris
BEAC: Pál 2, SÜLE 18/6, SUPPÁN 7, Kocsis F. 2, BARNAI 20. Csere: Lelik 5/3, György 2, Boros D. 2, Király L., SZABÓ F. 12, Gocsman. Edző: Balogh Judit
MTK: BAKSA 14/9, ZSOVÁR 22/12, Semsei 7, Jankó, Turóczi 1. Csere: Székely-Horváth, Koch, Szabó B. 3/3, Wéber 2, Ambrus 5/3. Edző: Nagy Dorottya
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 8. p.: 14–6. 13. p.: 18–9. 17. p.: 28–20. 24. p.: 40–29. 28. p.: 46–37. 32. p.: 57–41. 36. p.: 59–51. 39. p.: 65–51
Balogh Judit:
– Kiváló magyar minőséget láthattunk ma a pályán.
Nagy Dorottya: – Elismerésem a BEAC-nak. Dolgozunk tovább.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–PEAC-PÉCS 54–59 (10–11, 6–12, 15–20, 23–16)
Miskolc, 900
néző. V: Papp P., Frányó, Kulcsár
DIÓSGYŐR: Horváth B., Czank 6/6, RASHEED 13/3, Tomlinson 4, Jovanovics 14. Csere: SZÉCSI 11/9, Robertson-Warren 4, Adamecz 2, Bach. Edző: Maikel López
PÉCS: Mandics 2, Raksányi 12/6, KUSTER 14/3, Juhász 5, Siksniute. Csere: Fűrész 6/6, Zele 4/3, Szücs L., LICSKAI 16. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 8. perc: 7–6. 14. p.: 10–17. 27. p.: 25–36. 34. p.: 33–47
Kipontozódott: Zele (40. p.)
Maikel López:
– Keveset láttam viszont abból, amit elterveztünk. Támadásban pontatlanok voltunk, lehetőségeinket sokszor nem tudtuk pontokra váltani, ráadásul a labdát is gyakran eladtuk. A listavezetővel szemben ennyi hiba pedig nem fér bele.
Borisz Maljkovics: – Csapatom megvalósította, amit elterveztünk. Végig egyenletes és jó teljesítményt nyújtottunk. Ebben a ritmusban most az a legfontosabb feladatunk, hogy a soron következő meccseinkre koncentráljunk.

1. PEAC-Pécs 8 7 1 582–518 0.938
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 8 6 2 569–469 0.875
3. CMB CARGO UNI Győr 8 6 2 607–535 0.875
4. UNIQA Sopron 7 5 2 596–454 0.857
5. ZTE Női KK 7 5 2 484–455 0.857
6. VBW CEKK Cegléd 8 5 3 642–528 0.813
7. Aluinvent DVTK Miskolc 8 5 3 573–471 0.813
8. Vasas Akadémia 8 3 5 488–587 0.688