Női kosár NB I: fölényes szekszárdi siker az idénynyitón

2018.09.28. 19:57
Az Atomerőmű KSC Szekszárd már az első húsz percben eldöntötte a PINKK-Pécsi 424 elleni találkozót az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság szezonnyitóján (82–55).

A múlt idényben döntős Atomerőmű KSC Szekszárd fölényes hazai győzelemmel kezdett a 2018–2019-es női kosárszezonban. A szekszárdiak már az első negyedben elléptek kilenc ponttal (21–12), majd a második játékrészben csupán két kosarat engedtek a PINKK-nek, így a nagyszünetre már 25 pontos fórral vonulhattak pihenni (41–16).

A harmadik negyedet egálra hozta (21–21) a pécsi együttes, az utolsót pedig csak egy kései hárompontos miatt nem tudta megnyerni a vendégcsapat. Az Atomerőmű 82–55-re múlta fölül a PINKK-et.

Az oda-visszavágós, 22 fordulós alapszakasz 2019. március 31-ig tart, utána a 9–12. helyezett csapatok körmérkőzéses rendszerben játszanak oda-visszavágós alapon, az utolsó kiesik az NB I-ből. Az első nyolc helyen végző együttes a rájátszásba jut, a negyeddöntőben az 1–8., a 2–7., a 3–6. és a 4–5. helyezett kerül párba.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–PINKK-PÉCSI 424
82–55 (21–12, 20–4, 21–21, 20–18)
Szekszárd, 600 néző. V: Földházi, Csabai-Kaskötő, Tóth C.
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 8/6, Eldebrink 11, GEREBEN 12, McCall 5, BISHOP 11. Csere: Kiss V. 6, JOVANOVICS 13/3, Theodoreán 3, Bálint R. 7/3, Mansaré 3, Studer Zs. 3/3, Vincze N. Edző: Djokics Zseljko
PINKK: SZŰCS R. 17/3, Vári 3, Csukics 7, Zsilinszky 6, Markovic 5. Csere: Szűcs L. 2, Sánta 6, Raus 9/9, Séra. Edző: Laczka Miklós
Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–1, 6. p.: 14–5, 9. p.: 16–11, 12. p.: 24–12, 15. p.: 29–14, 18. p.: 38–14, 21. p.: 43–19, 24. p.: 51–29, 27. p.: 55–32, 30. p.: 62–37, 34. p.: 70–31, 38. p.: 79–39

Djokics Zseljko:
– A teljes keret keveset tudott együtt edzeni, ezért még hullámzó a teljesítményünk, sokat kell még ezen javítanunk. Köszönjük a szurkolóknak, hogy ennyien kilátogattak az első tétmérkőzésünkre.
Laczka Miklós:
– Nagy kár a második negyedért, mert megmutattunk, hogy tudunk küzdeni. Azon a tíz percen kívül, fontos hiányzók nélkül is vállalható mérkőzést tudtunk játszani a kupagyőztes otthonában.