Női kosár NB I: közel a bronzhoz, a PINKK nyert Miskolcon

2013.04.13. 19:11
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság bronzpárbajában a PINKK Pécsi 424 Miskolcon nyert hét ponttal a házigazda Work Force DVTK ellen, így az összesítésben előnyhöz jutott. A versenyfutás az egyik fél második győzelméig tart, a következő mérkőzést szerdán játsszák.
A kezdés után állva hagyta a vendégcsapat a miskolci házigazdát (10–2), amely becsülettel megkezdte ugyan a felzárkózást, de végig kapaszkodhatott. A 13. percben utol is érte a DVTK a PINKK-et, de hiába ugrott meg három ponttal, a vendégek megnyomták a nagyszünet előtti percet, így hatpontos (37–31) előnnyel várhatták a második félidőt. A hajráig belátható távolságon belül tudott maradni a DVTK, de az utolsó percekben megugrott a PINKK. Bár a végjátékban Bozóki Bettina triplájával felcsillant némi remény a hárompontos hátrányra felzárkózó miskolciak előtt (66–63), végül a vendégek megnyerték a mérkőzést.NŐI KOSÁRLABDA NB I