Női kosár NB I: ilyen sok pontot eddig csak háromszor dobtak

2016.12.17. 19:34
Az Atomerőmű KSC Szekszárd idegenben 36 ponttal, 96–60-ra legyőzte a BEAC Újbudát a női kosárlabda NB I 11. fordulójának szombati játéknapján. Az MTK-Budapest és a PINKK-Pécsi 424 összecsapásán a fővárosiak nyeretlenségi sorozata szakadt meg.

A találkozó elején a csapatok nem nagyon törődtek a védekezéssel, szorgalmasan termelték a pontokat mindkét oldalon. Bálint Réka dudaszóbeli triplájával zárult az első tíz perc. A második negyedben Bálint Réka ott folytatta, ahol a kis szünet előtt abbahagyta, további két triplával terhelte meg a hazai kosarat.

A hazaiak Barnai Judit és Süle Krisztina pontjaival próbálták tartani a lépést a Szekszárddal, azonban a vendégeknél több kitűnő teljesítmény is akadt ezen a szombat délutánon. Maja Scsekics tíz gólpasszt rakott a közösbe, a vendégek harmincháromig jutottak, Eva Lisec nyolc lepattanót szedett pontjai mellett. A délután hősnője mégis Maja Erkic volt, aki harminchatos indexig jutott, rendkívül jó dobóteljesítményét megfejelte nyolc gólpasszal.

A Szekszárd kiváló csapatmunkát bemutatva győzte le a szimpatikusan játszó BEAC-ot.

A vendégek 96 ponttal zárták a meccset, ami a negyedik legtöbb pontszám egy meccsen ebben a szezonban – a Sopron kétszer (105, 107), míg a Cegléd egyszer (104) jutott 100 pont fölé.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
11. FORDULÓ

BEAC ÚJBUDA–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 60–96 (17–24, 18–24, 17–21, 8–27)

Gabányi-sportcsarnok, 150
néző. V: Gál J., Balogh Gy., Mészáros B.
BEAC: Pál 5/3, Suppán 6, SÜLE 12/6, György 2, BARNAI 21. Csere: Pusztai P. 6, Kocsis F. 8/6, Gocsman, Király L., László. Edző: Balogh Judit
SZEKSZÁRD: SCSEKICS 3, GEREBEN 8, BÁLINT 23/21, ERKIC 34/12, LISEC 16. Csere: Mansaré 4, Studer Zs. 4, Barber 2, Theodoreán 2, Némedi. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–13. 8. p.: 15–21. 14. p.: 24–36. 17. p.: 28–38. 24. p.: 40–59. 28. p.: 52–65. 35. p.: 57–81. 39. p.: 60–91
Kipontozódott: Theodoreán (33. p.)
Balogh Judit:
– Bőségesen megajándékoztuk ellenfelünket, elvégre hamarosan itt van a szeretet ünnepe.
Zseljko Djokics: – A tavalyi szezonban, idén februárban ebben a csarnokban irányítottam először a szekszárdi csapatot, amely azóta rendkívüli fejlődésen ment át. Remek csapatjátékot (33 gólpassz) és védekezést mutattunk ma be. Köszönetet szeretnék mondani minden munkatársnak, aki tett és tesz ezért a remek csapatért, közösségért. Mindenkinek boldog karácsonyt szeretnék kívánni!

MTK BUDAPEST–PINKK PÉCSI 424 66–55 (24–15, 14–14, 9–12, 19–14)
Városmajor, 200
néző. V: Balog Gy., Fodor A., Kovács N.
MTK: BAKSA 17/6, ZSOVÁR 15/9, Semsei 4, Jankó 2, Turóczi 3. Csere: SZÉKELY-HORVÁTH 15/9, Wéber 6, Szabó B. 4, Koch, Ambrus. Edző: Nagy Dorottya
PINKK: Risztics 10/3, Benke 4, Gémes-Sarok 2, Bozóki 11, KOVALCSIK 6. Csere: Sánta 4, RUJÁK 14/3, Séra 2, Martonosi 2, Szabó II D. Edző: Halmai Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–5. 8. p.: 18–11. 13. p.: 24–21. 17. p.: 33–25. 24. p.: 38–35. 28. p.: 42–39. 32. p.: 50–44. 36. p.: 50–46. 39. p.: 61–50
Kipontozódott: Kovalcsik (34. p.), Sánta (39. p.), Risztics (40. p.)
Nagy Dorottya:
– Gratulálok a lányoknak! A munkánk eredménye most ért be.
Halmai Gábor: – Gratulálok az MTK-nak! Sérültjeink hiányát nem bírta el a csapat. A magyar mag ügyesen játszott a vereség ellenére.

1. PEAC-Pécs 9 8 1 653–580 0.944
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 10 8 2 744–588 0.900
3. UNIQA Sopron 9 7 2 730–556 0.889
4. CMB CARGO UNI Győr 9 7 2 696–604 0.889
5. VBW CEKK Cegléd 10 6 4 790–682 0.800
6. Aluinvent DVTK Miskolc 9 5 4 623–533 0.778
7. ZTE Női KK 9 5 4 598–598 0.778
8. Vasas Akadémia 9 3 6 553–666 0.667