Női kosár NB I: ceglédi kiütés; Turner remekelt Sopronban

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.01.14. 20:14
A Cegléd fölényesen, 27 ponttal győzte le a Zalaegerszeg együttesét a női kosárlabda NB I szombati játéknapján. A PEAC Pécs a BEAC, a Sopron pedig a Szekszárd ellen nyert könnyedén.

A Ceglédnél öt játékos is átlépte a tízpontos határt. A PEAC Pécs végig uralta a BEAC Újbuda elleni összecsapást, olyannyira, hogy a hazaiak a negyedik negyedre már ki is engedtek.

A Sopron sem izzadt meg túlságosan – az UNIQA a 24 pontig jutó Yvonne Turner vezetésével gond nélkül túllépett a Szekszárdon.

KOSÁRLABDA
NB I, nők

VBW CEKK CEGLÉD–ZTE NKK 90–63 (31–12, 26–17, 16–18, 17–16)
Cegléd, 450
néző. V: Farkas G., Gorka, Balogh Gy.
CEGLÉD: KÁNYÁSI 13/3, MEDGYESSY 16, SKORICS 19/3, NAGY-BUJDOSÓ 18/9, Makszimovics 2. Csere: Serbán 4, Katona 14/3, Kobolák 4, Ruttner Zs., Filipowicz D., Fister. Edző: Cziczás László
ZALAEGERSZEG: Böröndy D. 4/3, Nagy D. 8, BURKHOLDER 15/3, Hegedűs-Őri 10, Horváth Zs. 2. Csere: Szalay 6, Orsó 7/6, Böröndy V. 11, Velkey, Jurkó. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. p.: 9–0. 7. p.: 20–4. 13. p.: 41–16. 19. p.: 54–27. 24. p.: 65–32. 33. p.: 79–49. 37. p.: 84–58
Cziczás László:
– Kellő alázattal, maximálisan tisztelve az ellenfelet játszottunk. Nagy fordulatszámon pörögtünk, majd a második félidőre kicsit alábbhagyott a koncentráció, de így is nagyon büszke vagyok a lányokra.
Gáspár Dávid: – Gratulálok a Ceglédnek, amely a játék minden elemében felülmúlt minket. Nem tudom, minek köszönhető ez a formánk, talán annak, hogy december tizennyolcadikán játszottunk legutóbb, és kiestünk a ritmusból. Megkeressük a hibákat, amiken javítunk majd, és folytatjuk a munkát, mert van hova fejlődnünk.

PEAC PÉCSBEAC ÚJBUDA 76–61 (22–14, 26–16, 11–6, 17–25)
Pécs, 300
néző. V: Hervay, Vida, Lövész
PÉCS: Mandics 5/3, KUSTER 17/3, RAKSÁNYI 7/3, Licskai 5, Juhász D. 9. Csere: Zele 4, Szücs L., SIKSNIUTE 19, FÜRÉSZ 6/6, Szücs R. 4, Sellei, Tenyér. Edző: Borisz Maljkovics
BEAC: Pál 7/3, Pusztai 5/3, SÜLE 18/9, Szabó F., BARNAI 13. Csere: György, Suppán 4, Király 4, Kocsis F., László, Boros, GOCSMAN 10/6. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–2. 6. p.: 11–5. 13. p.: 26–16. 17. p.: 41–21. 23. p.: 50–30. 26. p.: 54–32. 33. p.: 63–42. 37. p.: 67–49
Borisz Maljkovics:
– Úgy tűnik, ebben a szezonban nekünk nem fekszik a BEAC stílusa. Nem kontrolláltuk megfelelően a lepattanókat, rossz ütemben ütöttük be a személyi hibákat, ráadásul a negyedik negyedben a koncentrációnk is alábbhagyott.
Balogh Judit: – Azért jöttünk, mert a bajnokságban kiírták ezt a mérkőzést. Örömmel jelenthetem, teljesen jól átjárhatóak az utak, de még inkább örömteli, hogy nagyon jól küzdöttek a lányok.

UNIQA-SOPRON–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 79–53 (21–19, 27–13, 12–14, 19–7)
Sopron, 600 néző. V: Frányó, Balog, Minár
SOPRON:
TURNER 24/15, JOHNSON 17/6, Dubei 3/3, GEORGE 14/6, Krnjics 5. Csere: Fegyverneky 5, Zrvendakics, Weninger 5/3, Határ 6. Edző: Sterbenz László
SZEKSZÁRD:
Studer Á. 6/3, Theodorán 3, Erkics 9/3, Pirsics 4, LISEC 18/3. Csere: Gereben 7, Scekics, Bálint 6, Mansare A., Studer Zs.. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. p.:
7–7. 6. p.: 11–9. 9. p.: 18–14. 13. p.: 31–22. 16. p.: 39–25. 19. p.: 48–29. 23. p.: 51–40. 27. p.: 53–40. 29. p.: 58–42
Kipontozódott:
Studer Á. (25. p.)

Sterbenz László: –
Időnként háborús állapotok uralkodtak a pályán, de sikerült ezen felülemelkednünk. A mi játékfelfogásunkban továbbra is játék marad a kosárlabda.
Djokics Zseljko:
– Két soproni extra teljesítmény eldöntötte a mérkőzést. Néha önbizalom nélkül játszottunk. Úgy nem lehet nyerni, hogy három támadó lepattanó után találunk rendre a kosárban. Annak külön örülök, hogy a legjobb összetételű Sopron ellen megnyertük a harmadik negyedet.

1. UNIQA Sopron 12 10 2 989–756 0.917 22
2. CMB CARGO UNI Győr 10 8 2 783–675 0.900 18
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 12 9 3 861–723 0.875 21
4. PEAC-Pécs 12 9 3 865–787 0.875 21
5. VBW CEKK Cegléd 12 8 4 955–817 0.833 20
6. Aluinvent DVTK Miskolc 11 6 5 782–666 0.773 17
7. ZTE Női KK 11 5 6 719–775 0.727 16
8. Vasas Akadémia 11 3 8 681–825 0.636 14