Női kosár NB I: büntették a puszit, de így is nyert a Sopron

2017.04.25. 22:21
Akcióban a szekszárdi Studer Ágnes (Fotó: Koncz György)
A címvédő Sopron idegenben magabiztosan, 61–45-re legyőzte az alapszakaszgyőztes Szekszárdot a női kosárlabda NB I döntőjének kedd esti első mérkőzésén.

Shenise Johnson a hazai húsdarálóban (Fotó: Koncz György)

A rutinosabb soproniak erősen kezdtek, az első negyedben egy 10–4-es, a másodikban pedig egy 7–0-s rohammal elhúztak (27–14), és úgy nyerték meg a mérkőzést, hogy egyetlen percig sem játszottak hátrányban. A vendégek dobáspontosságban és lepattanógyűjtésben is a 2/21-es triplamutatót produkáló ellenfelük fölé kerekedtek.

A vendégeket az sem zökkentette ki, hogy az utolsó játékrész negyedik percében, 48–37-es vezetésüknél legeredményesebb játékosukat, a 15 pontnál járó Shenise Johnsont kiállították. Egy szekszárdi oldalbedobásnál az amerikai légiós puszit dobott az őt néhány méterről, kórusban szidalmazó hazai szurkolók felé – a szigorú játékvezetők úgy érezték, ez provokatív és szabályokba ütközik, tehát második technikaival leparancsolták Johnsont a pályáról.

A második meccset – amelyet Johnson jelen állás szerint kihagyni kényszerül – pénteken játsszák a pályaelőnyt immár a magáénak tudó Sopron otthonában. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc teljes programját ide kattintva tekintheti meg.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ,
1. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–UNIQA SOPRON 45–61 (12–20, 13–16, 8–10, 12–15)
Szekszárd, 1500
néző. V: Cziffra Cs., Papp P., Praksch P.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 5, Theodoreán 7, Erkic 9, Bálint R., LISEC 15/3. Csere: Daniel 3/3, Pirsic 4, Gereben 2, Mansaré. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: FEGYVERNEKY 9/3, Turner 7/3, JOHNSON 15, Crvendakics 4, George 9/3. Csere: Határ 4, KRNJICS 8, Dubei 3/3, Weninger 2. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása: 2. p.: 2–4. 4. p.: 6–4. 8. p.: 10–14. 13. p.: 14–22. 16. p.: 16–27. 17. p.: 21–29. 22. p.: 27–38. 27. p.: 27–42. 34. p.: 37–48. 36. p.: 37–54.
Kiállítva (két technikai hibával): Johnson (35. p.)
Djokics Zseljko:
– Gratulálok a Sopronnak, nekünk ez volt az első ilyen hangulatú mérkőzésünk. Fantasztikus volt a közönségünk, sajnos ez egy kicsit lebénított bennünket, de nem adjuk fel, készülünk a második meccsre.
Sterbenz László: – A nagy sportágválasztóra érkeztünk, mi a kosárlabda sportágat képviseltük. Remélem ezt sokan látták…

A soproniak elvitték, amit akartak (Fotó: Koncz György)