Női kosár NB I: a Vasas megszorongatta a Bácsbasketet

2013.02.23. 20:35
Megszorongatta a 10. helyen álló Vasas a magyar női kosárlabda NB I alsóházának listavezetőjét, a Bácsbasketet, de nem tudta legyőzni. A Cegléd magabiztos sikert aratott a Szekszárd ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ (5–10. HELYÉRT)

MKB-EUROLEASING VASAS–BÁCSBASKET 58–65 (11–18, 11–19, 23–14, 13–14)
Pasaréti út, 80 néző. V: Gorka, Makovsky, Menyhárt
VASAS: PUSZTAI 11/3, Katona Sz. 6, Bajnóczi 2, MANSARÉ M. 14, Barnai 8. Cs: Mányoky 4, Hegedűs J. 2, Koch 4, Müller, Fejes, HATÁR 7. Edző: Diósadi Deák Éva
BÁCSBASKET: Török 2, Iványi 3, Sarok, DOROGOBUZOVA 19, BRUMERMANE 16. Cs: Ruják, Kovács K. 9, LACZI 12/6, Kováts N. 4, Lengyel. Edző: Roberto Hernandez
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–9. 8. p.: 11–15. 13. p.: 13–25. 19. p.: 20–33. 24. p.: 29–43. 28. p.: 43–45. 34. p.: 51–57. 38. p.: 51–64
Kipontozódott: Barnai (37. p.)
Diósadi Deák Éva: – Gratulálok a lányaimnak a második félidei teljesítményhez. A harmadik negyedben, az egész pályás letámadásunkkal sikerült megzavarnunk ellenfelünket.
Roberto Hernandez: – A harmadik negyed közepéig a saját ritmusunk szerint játszottunk mind támadásban, mind védekezésben. Ennek a negyednek a közepén azonban megtört a játékunk, és a több eladott labdánknak is köszönhetően felzárkózhatott ellenfelünk.NŐI KOSÁRLABDA NB I

Ceglédi EKK–Atomerőmű KSC Szekszárd 88–70 (23–19, 25–11, 14–18, 26–22)
Legjobb dobók: Mrozinska 24, ill. Zele 16