Női kosár NB I: a Sopron nyerte a rangadót; majdnem megégett a Győr

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.03.25. 20:16
A második helyen álló Sopron 69–54-re megnyerte a negyedik PEAC-Pécs elleni rangadót a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának utolsó, 22. fordulójában. Győzött az éllovas Atomerőmű KSC Szekszárd is, a Győr viszont majdnem megégett a Vasas ellen, amely a szünetben még tíz ponttal vezetett, végül 76–64-re kapott ki.

A Szekszárdnak nem jelentett gondot az utolsó előtti budapesti csapat, és 17/3-as mérleggel zárt az élen, így végig pályaelőnye lehet a rájátszásban.

A soproni gárda a második hely megőrzéséért küzdött a negyedik PEAC elleni rangadón, méghozzá kedvező előjelekkel, mivel decemberben 82–80-ra nyert Pécsen. Igaz, sikerükért nagy árat fizettek, ugyanis azon a meccsen szenvedett súlyos térdsérülést svéd légiósuk, Binta Drammeh, akinek a számára véget ért a szezon, és a helyére a visszatérő amerikai Shenise Johnson érkezett. A baranyai siker mellett az is Sterbenz László együttese mellett szólt, hogy eddigi 13 meccséből nyolcszor megverte a Pécset, illetve hogy meggyógyult amerikai centere, Cayla George. A junior bajnokság döntője miatt a múlt héten nem rendeztek fordulót az NB I-ben, így mindkét csapatnak két hete volt a felkészülésre.

A kiegyenlített első félidő után a csata a Sopron által 22–11-re hozott harmadik negyedben dőlt el, a hazaiak húzóemberei az amerikai légiósok voltak: Yvonne Turner 17, Johnson és George egyaránt 15 ponttal zárt. A pécsiek legjobbja a szintén amerikai Jessica Kuster volt 20 ponttal. A Sopron ezzel a második, a PEAC a negyedik helyen végzett.

Ami a záró forduló többi meccsét illeti, a kupagyőztes DVTK hatodik és a Miskolcra látogató ZTE hetedik helye már korábban biztos volt (ahogy a szabadnapos Cegléd ötödik pozíciója is). A tavaly bajnoki ezüstérmes Győr nyert a Vasasnál, ezzel harmadik lett, míg a PINKK és a sereghajtó MTK találkozóján két leendő alsóházi gárda csapott össze.

Az alapszakasz első nyolc helyezettje (sorrendben: Szekszárd, Sopron, Győr, PEAC, Cegléd, DVTK, ZTE, Vasas) az egyik csapat második győzelméig tartó negyeddöntőben folytatja szereplését, míg a többi három klub (PINKK, BEAC, MTK) a kiesés elkerüléséért játszik az alsóházban.

A női kosáridény a jövő hétvégén Pécsett folytatódik a Killik László női Magyar Kupa nyolcas döntőjével.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
ALAPSZAKASZ, 22. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–BEAC ÚJBUDA 85–52 (17–15, 23–9, 27–18, 18–10)
Szekszárd, 1000 néző. Vezette: Boros T., Horváth A., Szalai Zs.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 3/3, Theodoreán 7, ERKIC 27/6, Mansaré 3, Lisec 6/3. Csere: BÁLINT R. 15/9, Daniel 4, PIRSIC 12, Gereben 8, Studer Zs., Tamis, Antóni. Edző: Djokics Zseljko
BEAC: Pál, SÜLE K. 24/12, Suppán 2, György 2, Barnai 9. Csere: Király, Lelik 5, Pusztai P. 6, Szabó F. 2, Kocsis F. 2, Boros D., Gocsman. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–2. 6. p.: 10–11. 9. p.: 12–13. 12. p.: 17–19. 15. p.: 25–19. 18. p.: 30–24. 25. p.: 52–28. 28. p.: 61–36. 32. p.: 70–42. 37. p.: 80–49
Kipontozódott: Lisec (36. p.)
Djokics Zseljko: – Gratulálok a csapatnak, a stábnak és a szurkolóknak. Történelmi tettet hajtottunk végre. Nem szabad elfelejteni, honnan indultunk, de azt sem, hogy hová jutottunk. Álomszerűen alakult az alapszakasz számunkra, remélem, még sokáig fogunk aludni.
Balogh Judit: – Kevesebbel kaptunk ki, mint otthon, úgyhogy azt is mondhatnánk, hogy fejlődtünk.

VASAS AKADÉMIA–CMB CARGO-UNI GYŐR 64–76 (24–19, 15–10, 11–25, 14–22)
Budapest, Pasaréti út, 100 néző. Vezette: Kulcsár T., Vida B., Menyhárt
VASAS: Csolics 12/6, Dúl, DUSANICS 12/3, Solymosi 2, Rochel 7. Csere: BACSVAROVA 18/3, Tóth O. 9/3, Dobos Á. 4, Farkas F. Edző: Igor Szkocsovszki
GYŐR: Laklóth 2, Kiesel 10, Török Á. 5, HRUSCÁKOVÁ 15, GOREE 17. Csere: SIMON ZS. 16/6, Varga Zs. 8, Lihtarovics 3/3, Markó D. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–7. 8. p.: 15–19. 13. p.: 28–21. 18. p.: 37–27. 23. p.: 41–36. 28. p.: 48–49. 33. p.: 50–64. 37. p.: 60–72
Kipontozódott: Rochel (34. p.)
Igor Szkocsovszki: – Gratulálok mindkét csapatnak. Nagyon jó első félidőt játszottunk. A második félidőben a Győr megmutatta, hogy miért Euroliga-csapat.
Völgyi Péter: – Egy negyedet kosárlabdáztunk magas szinten. Az elég volt, hogy visszajöjjünk a mérkőzésbe és meg is nyerjük.

PINKK-PÉCSI 424–MTK BUDAPEST 72–56 (23–15, 12–11, 19–16, 18–14)
Kozármisleny, 150 néző. Vezette: Gál J., Varga Z., Lövész
PINKK: Ruják N. 7/3, ENGELMAN 24/3, Benke S. 2, GÉMES-SAROK 9/3, BOZÓKI 10. Csere: Séra 3, Sánta 4, ZSILINSZKI 10, Martonosi, Szabó D. 2, Kovalcsik 1. Edző: Halmai Gábor
MTK: Koch 3, ZSOVÁR 19/9, Jankó 4, TURÓCZI 11, Székely-Horváth 5. Csere: SZABÓ B. 10/6, Ambrus 4, Wéber, Tarnai. Edző: Nagy Dóra
Halmai Gábor: – Nagyon küzdős meccs volt, a bírók engedték a sportszerűtlen játékot. Teljesen következetlen volt a játékvezetés. Az MTK jobban elfáradt, így meg tudtuk nyerni a mérkőzést.
Nagy Dóra: – Kosárlabda-mérkőzésre készültünk, pankráció lett belőle. Három bíróból kettő nem ütötte meg a szintet.

UNIQA SOPRON–PEAC-PÉCS 69–54 (19–15, 17–20, 22–11, 11–8)
Sopron, 800 néző. Vezette: Földházi, Hegedűs, Gorka
SOPRON: Fegyverneky 7/3, TURNER 17/3, Dubei, Crvendakics 4, GEORGE 15/3. Csere: Krnjic 11, Weninger, S. JOHNSON 15, Határ. Edző: Sterbenz László
PEAC: Fűrész 2, Szücs R. 4/3, KUSTER 20, Juhász 7/3, SIKSNIUTE 12. Csere: Raksányi 7/3, Szücs L., Licskai 2, Zele. Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 7. p.: 11–15. 9. p.: 17–15. 12. p.: 21–21. 15. p.: 25–29. 18. p.: 34–33. 23. p.: 43–37. 25. p.: 49–39. 28. p.: 53–43. 34. p.: 68–48. 36. p.: 68–53
Kipontozódott: Dubei (29. p.)
Sterbenz László: – Többet használtuk a fejünket mint a szívünket, és ez eredményezte jó játékunkat. A harmadik negyedben kiválóan játszott a csapat és akkor el is dőlt a találkozó. Szeretnénk a jövőben mindig így játszani az egész mérkőzésen.
Borisz Maljkovics: – Az első félidőben méltó partnerei voltunk a hazaiaknak. A harmadik negyedben nem tudtuk átvenni a soproniak ritmusát. Ekkor eladott labdák jellemezték játékunkat, s nem volt ellenszerünk a gyors soproni támadások ellen, ez okozta vereségünket.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–ZTE NKK 79–65 (25–15, 18–19, 13–10, 23–21)
Miskolc, 1000 néző. Vezette: Pozsonyi, Sallai, Varga-Záray
DVTK: Horváth B. 5/3, Czank 7/3, RASHEED 14/3, SZÉCSI 13/6, Jovanovics 11. Csere: Prahalis 9/6, Tomlinson 10, Ruffin-Pratt 5, Gorjanácz 3/3, Bach, Adamecz, Győri 2. Edző: Maikel López
ZTE: NAGY D. 15/3, Böröndy D. 9/6, BURKHOLDER 21/9, Hegedűs-Őri 5, Bays 6. Csere: Szalay, Orsó, Horváth Zs. 6, Kovács G., Böröndy V. 3/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 5. perc: 13–9. 16. p.: 34–23. 24. p.: 50–34. 36. p.: 64–56
Kipontozódott: Horváth Zs. (40. p.)
Maikel López: – Ez a mérkőzés a Magyar Kupa döntőjére készülés jegyében zajlott. A fizikai ráhangolódás után a meccsen a taktikai elemeket gyakoroltuk. Köszönjük a DVTK-Jegesmedvék MOL Liga-győztes jégkorongozóinak, hogy itt voltak, és szurkoltak nekünk.
Bukics Zsolt másodedző: – Végig látótávolságban voltunk a hazaiakkal szemben, és összességében helytálltunk a mérkőzésen. Három negyedben is pariban voltunk a hazaiakkal.