Női kosár NB I: a Sopron, a PEAC és a Cegléd is kiütéssel nyert

2016.10.30. 21:07
Rangadó helyett kiütés: a PEAC átgázolt a Győrön (Fotó: Löffler Péter)
Az Uniqa Sopron 95–52-re győzött hazai pályán a Vasas Akadémia ellen a női kosárlabda NB I vasárnapi mérkőzésén. Az Európa-kupa-szereplő csapatok csatájában a Cegléd 87–56-ra intézte el a PINKK-et. A PEAC harmincpontos különbségű sikert aratott a Győr ellen.

A soproni mérkőzésen a házigazda úgy lépett fel, hogy egyértelműsítette: itt nem hogy meglepetés, de szoros meccs sem lesz. A Vasas már az első negyed után tizenkilenc pontos hátrányban volt, és végül minden negyedet elveszített – a Sopron pedig tudta játszatni fiataljait is.

Nem volt sokkal nagyobb az izgalom a Cegléd–PINKK meccsen sem, a hazaiak itt is korán robbantottak, az első negyedben megszerzett tizenöt pontos előnyre építve pedig végig simán kézben tartották a találkozón. A PEAC kicsit más forgatókönyv szerint dolgozott: a pécsiek viszonylag szűken nyerték meg az első három negyedet a Győr ellen, hogy aztán az utolsóban 21–7-re hengereljenek – mindenesetre ez a meccs is nagyon sima hazai sikert hozott.

A PEAC egyedüliként még őrzi százszázalékos mérlegét az NB I-ben, a Győr második vereségét szenvedte el a rangadón. A hazaiak csapatkapitánya, Raksányi Krisztina a következőképpen értékelt: „Két jó csapat találkozott, de nekünk kijött a lépés, mindent meg tudtunk valósítani abból, amit megbeszéltünk, és mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz.”

NŐI NB I
UNIQA SOPRON–VASAS AKADÉMIA 95–52 (30–11, 18–14, 22–14, 25–13)
Sopron, 300
néző. V: Fodor A., Bognár, Bagi
SOPRON: Fegyverneky 6, WENINGER 10/6, DRAMMEH 13/3, CRVENDAKICS 15/6, Határ 13. Csere: George 5, Turner 6, Dubei 2, Krnjics 12, Czukor 2, Böröndy 9/3, Bakó 2. Edző: Sterbenz László
VASAS: CSOLICS 15/9, Dúl 6, Bajnóczi, Bacsvarova 11/3, Rochel 4. Csere: Zsilinszki 6, Bernáth 7/3, Markó 3/3. Edző: Igor Skocsovszki
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 6. p.: 16–4. 8. p.: 25–4. 13. p.: 36–17. 16. p.: 40–21. 18. p.: 46–23. 23. p.: 51–31. 26. p.: 61–35. 28. p.: 65–39. 33. p.: 77–39. 35. p.: 84–42. 38. p.: 88–49
Kipontozódott: Rochel (30. p.)
Sterbenz László: – Most nem kellett csúcsteljesítmény a győzelmünkhöz. A vége felé már nagyon szépen játszott az „ifi” csapatunk is.
Igor Skocsovszki: – Nehéz találkozó volt számunkra, több játékosunk hiányzott sérülés és betegség miatt. Remélem, sokat tanultunk a mérkőzésből.

VBW CEKK CEGLÉDPINKK-Pécsi 424 87–56 (25–10, 24–22, 18–11, 20–13)
Cegléd, 550néző.V:Hegedűs T., Rácz Zs., Sallai I.
CEGLÉD:MEDGYESSY16/3,KÁNYÁSI16,NAGY–BUJDOSÓ9/3,SKORICS19/6,Makszimovics6. Csere:Katona11/3,Schlemer4,Szepsi, Serbán2,Ruttner2,Fister2. Edző: Cziczás László
PÉCS:Ruják, Benke3/3,WHITESIDE13,Dénes–Sarok7,Markovics12. Csere:Kovalcsik4,Sánta, Bozóki3,Szabó II., Ristic11/9,Sléra, Martonosi3. Vezetőedző:Laczka Miklós
Az eredmény alakulása. 3. perc:8–2.5. p.:14–2.9. p.:24–8.12. p.:25–16.16. p.:39–26.22. p.:57–34.29. p.:63–42.36. p.:74–50
Kipontozódott:Ruják (34. p.)
Cziczás László:– Kicsit tartottam a találkozótól, ugyanis a CEKK történetében még egyszer sem sikerült megverni a PINKK-et. A lányok nagyon profin álltak hozzá, és száz százalékban megvalósították, amit megbeszéltünk. A meccs alatt egy másodpercig sem volt kérdés, hogy ma ki fog nyerni, nagyon boldogok vagyunk!
Laczka Miklós:– Az első félidőben a védekezésünk, a másodikban a támadásunk mondott teljes csődöt. Amíg nem kezdünk el csapatként kosárlabdázni, addig nem leszünk jobbak!

PEAC PÉCS–CMB CARGO UNI GYŐR 90–60 (21–14, 30–24, 18–15, 21–7)
Pécs, 500
néző. V: Győrffy, Farkas G., Vida
PÉCS:
Modics 11/3, KUSTER 15, RAKSÁNYI 20/12, LICSKAI 14, Juhász D. 2. Csere: Zele 10/3, Szücs L. 2, SIKSNIUTE 12, Fűrész 3, Szücs R. 1, Raus, Sellei. Edző: Borisz Maljkovics
GYŐR:
KIESEL 12/3, Laklóth 6, Török Á. 3/3, Goree 6, Hruscsaková 10. Csere: Varga Zs. 3/3, SIMON ZS. 17/6, Lihtarovics, Kovács V., Szabó P. 3, Nagy R., Simon A. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc:
3–4. 6. p.: 12–12. 13. p.: 26–19. 17. p.: 41–31. 23. p.: 56–40. 26. p.: 61–45. 33. p.: 75–55. 37. p.: 84–60
Kipontozódott:
Varga Zs. (38. p.)
Borisz Maljkovics:
– Az egész meccsen jól játszottunk, fel tudtunk állni a moszkvai vereség után, és végig koncentráltan kosaraztunk.
Völgyi Péter:
– Látszott, hogy keveset tudtunk készülni erre a mérkőzésre, tompák voltunk, hiányzott a védekezésben az agresszivitás, és elvesztettük a lepattanócsatát is.

1. PEAC-Pécs 6 6 457–374 1.000
2. Atomerőmű KSC Szekszárd 5 4 1 365–307 0.900
3. UNIQA Sopron 6 4 2 532–396 0.833
4. VBW CEKK Cegléd 6 4 2 494–398 0.833
5. CMB CARGO UNI Győr 6 4 2 456–411 0.833
6. Aluinvent DVTK Miskolc 5 3 2 343–314 0.800
7. ZTE Női KK 5 3 2 346–345 0.800
8. Vasas Akadémia 6 2 4 367–448 0.667