Női kosár NB I: a PINKK Pécs öt ponttal nyert Zalaegerszegen

2012.11.16. 18:39
A PINKK Pécs a 19 pontos Aija Brumermane és a 17 pontig jutó Katerina Dorogobuzova vezérletével 74–69-re győzött a ZTE otthonában a női kosárlabda NB I pénteki játéknapján.

A Miskolc hazai pályán 95–64-re diadalmaskodott a Cegléd ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
10. FORDULÓ
DKSK MISKOLC–CEGLÉDI EKK 95–64 (26–17, 19–14, 23–18, 27–15)
Miskolc, 300 néző. V: Gorka, Pozsonyi, Sallai
MISKOLC: Bukovszki 6/6, RAVEN 26, SKORIC 16, Szabó P. 10, SANFORD 15. Cs: FÜRTÖS 9/6, Dubei 2, Ocsenás 2, Bozóki, Reiner 7, Fejes 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
CEGLÉD: Baksa 6, Cymmer 13/3, Medgyessy 3/3, HEGEDŰS 20/6, Mrozinska 13. Cs: Millner 1, Filipowicz D., Serbán 6, Kobolák 2. Edző: Újhelyi Gábor
Kipontozódott: Serbán (35. p.)
Peresztegi Nagy Ákos: – Hullámzó teljesítményt nyújtottunk az összecsapáson, de számunkra most ez is elegendő volt a nagyarányú sikerhez. Fiataljaimnak sok játéklehetőséget adhattam és ennek örülök.
Újhelyi Gábor: – A DKSK nagyon jó ritmusban játszott, kihasználta fizikai fölényét, mi pedig nem voltunk megfelelő partnerei a hazaiaknak.
ZTE NKK–PINKK PÉCS 69–74 (16–18, 20–26, 17–11, 16–19)
Zalaegerszeg, 700 néző. V: Szabó G., Söjtöry, Benedek
ZTE: SZALAY 16/6, Czank 11/3, Vida 5, Szélesy 4, Mihajlova 11. Cs: Horváth Zs. 6, Varga Zs. 4, Genszler 9/3, Ambrus 3. Edző: Gáll Tamás
PÉCS: Ruják 8, Török 2, Laczi 8, DOROGOBUZOVA 17/3., BRUMERMANE 19. Cs: KOVÁTS N. 9/3, Sarok 2, Kovács K. 5, Pénzes 4/3, Lengyel. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–7. 12. p.: 19–19. 16. p.: 20–29. 24. p.: 43–50. 36. p.: 62–62
Kipontozódott: Varga Zs. (30. p.), Ruják N. (40. p.)
Gáll Tamás: – Bár a negyedik negyedben vezettünk, összességében megérdemelten nyert a Pécs, mert játékosai a kritikus helyzetekben jobb döntéseket hoztak, ráadásul a meccslabdájukat értékesítették, mi pedig nem.
Roberto Hernández: – Jól kezdtünk, az első félidőben végig vezettünk, a másodikban viszont a váltásokkal gondjaink akadtak. Ugyanakkor játékosaim mindvégig hittek magukban és a győzelemben, mindenki hozzátett valamit – ez hozta meg a nagyszerű sikert.

1. UNIQA Euroleasing Sopron 9 9 699–436 1.000
2. HAT-AGRO UNI Győr 8 6 2 608–468 0.875
3. PEAC Pécs 10 7 3 709–603 0.850
4. PINKK Pécs 8 5 3 529–507 0.813
5. Work Force DKSK-Miskolc 10 6 4 804–658 0.800
6. ZTE NKK 9 5 4 608–597 0.778
7. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 9 4 5 626–660 0.722
8. Ceglédi EKK 10 2 8 665–831 0.600