Női kosár NB I: a Pécsi 424 legyőzte a címvédő Győrt

2012.12.09. 19:53
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 13. fordulójában a PINKK-Pécsi 424 hazai környezetben végig futott az eredmény és ellenfele, a címvédő Hat-Agro Uni Győr után, hogy a negyedik negyedben mutatott pazar hajrával – mínusz öttel kezdett, plusz öttel végzett – végül riválisa fölé kerekedjen.

A légiósai által vezérelt bajnokcsapat hatpontos előnyt kovácsolt magának az első negyed végére, amely néggyel nőtt a nagyszünetre. A Pécsi 424 három nappal ezelőtt az első félidőben még tudta tartani a lépést – sőt, idegenben két pont volt a hátránya –, ám a folytatásban már megmutatkozott a két együttes közötti erőkülönbség.

Nos, hazai környezetben ezúttal tartotta a lépést, és a még belátható hátrányt a PINKK három negyed után, hogy a záró felvonásban "bankot robbantson". Katerina Dorogobuzova 20 pontot tett hozzá a közöshöz, a 16 pontos Iványi Dalma büntető ültek a hajrában. A 22 pontot szerző Natalie Hurst a győriek oldaláról egyedül tudta versenyben tartani úgy, ahogy a vendégeket, ám az kevésnek bizonyult. Meglepetésre kikaptak az esélyesebb győriek.

A győriek harmadik vereségüket szenvedték el, a PINKK mutatója pedig immár pozitív.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 13. FORDULÓ
PINKK-PÉCSI 424–HAT-AGRO UNI GYŐR 78–73 (17–23, 16–20, 18–13, 27–17)
Komló, 300 néző. V: Győrffy, Németh Cs., Balog Gy.
PÉCS: TÖRÖK 10/6, RUJÁK N. 11/3, LACZI 12, Kovács K. 1, DOROGOBUZOVA 20/3. Cs: IVÁNYI 16/9, Kováts N. 6, Pénzes 2, Lengyel. Edző: Roberto Hernández
GYŐR: HURST 22/9, Raksányi 9, Rasheed 2, Nagy-Bujdosó 5, KUBLINA 13. Cs: Laklóth 9/3, Shegog 11, Semsei, Nagy D., Őri 2. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 3. p: 8–1. 6. p.: 8–3. 13. p.: 24–27. 17. p.: 27–39. 23. p.: 40–47. 26. p.: 47–52. 33. p.: 56–59. 37. p.: 67–65
Roberto Hernández: – Csodálatos meccset játszottak a lányok, jól koncentráltak a legfontosabb pillanatokban. Tanultunk a csütörtöki győri hibáinkból, most mentálisan a csúcson voltunk, nagy önbizalommal kosaraztunk, tiszteltük, de nem féltünk ellenfelünktől.
Fűzy Ákos: – A hazaiak példát mutattak küzdeni tudásból. Rajtunk sajnos látszik a hosszú szezon fáradtsága, és talán túl korán elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést.