Női kosár NB I: a PEAC megverte otthon a Szekszárdot

2012.10.31. 20:54
A női kosárlabda NB I szerdai mérkőzésén a PEAC-Pécs a 27 pontos Andrea Barbour vezérletével 85–79-re győzött az Atomerőmű KSC Szekszárd ellen.
NŐI KOSÁRLABDA NB I
9. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 85–79 (19–20, 20–19, 25–19, 21–21)
Pécs, 250 néző. V: Söjtöry, Németh Cs., Lövész
PÉCS: Czirják 5, BARBOUR 27, Hutlassa, HORVÁTH L. 10, Jaeschke 9. Cs: DUSANICS 11/9, Csutorás 11, SZAMOSI 12, Czukor. Edző: Djokics Zseljko
SZEKSZÁRD: SCSEKICS 22/9, Szepsi 2, BÁLINT R. 17, PAP R. 14, Szvitlica 18. Cs: Cech 4, Theodorán 2, Studer, Hajdú Zs. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–4. 6. p.: 9–13. 13. p.: 25–26. 17. p.: 29–34. 23. p.: 44–41. 26. p.: 54–47. 33. p.: 70–59. 37. p.: 82–70
Kipontozódott: Czukor (34. p.), Szamosi (37. p.) Horváth L. (40. p.), Bálint R. (40. p.)
Djokics Zseljko: – Nem mindennap kapunk hazai pályán hetvenkilenc pontot, az Adria Ligában elért szenzációs eredményeink után elhittük, hogy jók vagyunk, szerencse hogy nem kaptunk egyet a fejünkre.
Magyar Gergely: – A statisztika és a játék képe alapján is maximálisan partnerei voltunk a PEAC-nak a harmadik negyedben volt egy rövidzárlatunk, amikor a pécsiek keményítettek a védekezésen, az ekkor megszerzett előnyt meg is tartották a meccs végéig.
9. FORDULÓ

A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA
1. UNIQA Euroleasing Sopron 7 7 546–341 1.000 14
2. HAT-AGRO UNI Győr 6 5 1 460–330 0.917 11
3. PEAC Pécs 8 6 2 570–487 0.875 14
4. ZTE NKK 6 4 2 426–391 0.833 10
5. DKSK Miskolc 7 4 3 574–462 0.786 11
6. PINKK-Pécs 5 2 3 320–327 0.700 7
7. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 8 3 5 548–585 0.688 11
8. BSE-FCSM 7 2 5 390–524 0.643 9
9. Ceglédi EKK 7 1 6 460–601 0.571 8
10. MKB Euroleasing Vasas 7 7 321–567 0.500 7