Női kosár NB I: a Győrnek még nem hiányoztak légiósai

2013.01.12. 18:50
A bajnoki címvédő Győr 82–45-re győzött a BSE vendégeként női kosárlabda NB I 17. fordulójának szombati játéknapján. A sereghajtó Vasas kis híján meglepetést szerzett.

Várható volt, hogy két légiósa, Ieva Kublina és Chalysa Shegog minapi távozása a BSE ellen még nem okoz gondot a győrieknek. Nem is okozott, Fűzy Ákos csapata már a nagyszünetig 28 pontos előnyt kovácsolt, és négy tíz pontot elérő játékosa (Nagy-Bujdosó Nóra 17, Rasheed Rita 15, Laklóth Anna 10, Dobos Ágnes 10) vezérletével simán nyert is.

A másik kora esti mérkőzésen a sereghajtó Vasas nagyszerűen tartotta magát a Cegléd otthonában, még négy perccel a befejezés előtt is vezetett (57–58), de a végjátékban a hazaiak felülkerekedtek.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
BSE-FCSM–HAT AGRO UNI GYŐR 45–82 (13–26, 4–19, 14–18, 14–19)
Városmajor, 150 néző. V: Bognár T., Hervay, Menyhárt
BSE: Orsó 2, Sonyák 5, Károlyi 3/3, TIBA 8, Bagi 2. Cs: Adamecz 9, Miháczi 4, Katona Zs. 1, KOVALCSIK 11, Varga B., Karlócai. Edző: Sztevan Csupics
GYŐR: Simon 8, Raksányi 9/3, RASHEED 15, NAGY-BUJDOSÓ 17/3, Őri 7. Cs: LAKLÓTH 10/3, Semsei 4, DOBOS 10, Nagy D. 2, Bakó. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–7. 7. p.: 9–18. 13. p.: 15–28. 18. p.: 15–37. 23. p.: 23–51. 28. p.: 27–61. 34. p.: 35–68. 38. p.: 40–78
Kipontozódott: Miháczi (38. p.)
Sztevan Csupics: – Gratulálok a Győrnek. Ellenfelünk más ritmusban és sebességben játszott, mi ezt nem tudtuk lekövetni. Sok sikert nekik a továbbiakban.
Fűzy Ákos: – A légiósok nélküli csapatom pontosan és fegyelmezetten kosárlabdázott, hamar eldöntöttük a mérkőzést. A második félidőben a játékvezetők által felkorbácsolt kedélyeket Csupics kollégámmal a jó időben végrehajtott időkérésekkel sikerült lecsillapítanunk.
CEGLÉDI EKK–MKB EUROLEASING VASAS 68–59 (21–22, 18–17, 11–10, 18–10)
Cegléd, 100 néző. V: Gál, Fodor, Varga
CEGLÉD: CYMMER 5, Medgyessy 5, ORBÁN 24/3, SERBÁN 17, Mrozinska 12. Cs: Kobolák 5, Millner, Filipowicz D. Edző: Ujhelyi Gábor
VASAS: Mányoki 12/12, Pusztai 6, Katona Sz. 3, MANSARÉ A. 12, BARNAI 11. Cs: Határ 6, Bajnóczi, Koch 5/3, Müller 2, Hegedűs J. 2. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–6. 7. p.: 11–14. 14. p.: 29–26. 18. p.: 36–37. 28. p.: 44–46. 35. p.: 57–53. 37. p.: 57–58
Ujhelyi Gábor: – Nagyon megéreztük sérültjeink hiányát, de a második félidőben tudatos és érett játékunk végül sikert eredményezett.
Diósadi Deák Éva: – Sok hibával ugyan, de a hajráig kiegyenlített mérkőzést játszottunk. A harminchetedik percben viszont sajnos kipukkadtunk.