Női kosár NB I: a Győr a DKSK-t, a BSE a Vasast verte meg

2012.12.22. 20:20
A női kosárlabda NB I 15. fordulójában a címvédő Győr hazai pályán fogadta a Diósgyőrt, és fölényes győzelemmel zárt a játéknapot. A zöld-fehérek ugyan az első negyed végén még hátrányban voltak, ám a folytatásban esélyt sem adtak az ellenfélnek, és sima győzelmet könyvelhettek el.

Az alsóházi budai rangadóra szépen megtelt a csarnok a Városmajorban. A BSE-s játékosok hamar a vendégek tudtára akarták adni, hogy nem sok keresnivalójuk lesz ezen a szombat estén, tetemes előnyt építettek fel az első negyed végére. A második negyed kezdetén a Vasas egy 11–0-s hazai rohanásra válaszolt egy 0–9-es sorozattal, hazai oldalon azonban mindig jött egy hármas, hol Orsó Viktória, hol Tiba Klára volt eredményes. A Pusztai Sára által irányította Vasas nem tudott tíz ponton belülre kerülni, hiába nyerték meg a látogatók a lepattanó harcot (30–38), a rengeteg eladott labda (21) következtében nem volt esélyük nyerni.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
15. FORDULÓ
BSE-FCSM–MKB-EUROLEASING VASAS 77–62 (21–9, 22–19, 20–16, 14–18)
Városmajor, 200 néző. V: Jakab, Fodor, Tőzsér
BSE: Katona Zs., Orsó 10/6, KÁROLYI 13/3, Vukov 4/3, Hegedűs M. 3. Cs: SONYÁK 13, TIBA 15/9, ADAMECZ 10, Bagi 2, Miháczi, Kovalcsik 6, Bodnár 1. Edző: Sztevan Csupics
VASAS: PUSZTAI 14, Katona Sz. 2, Bajnóczi 8, Mansaré M. 2, BARNAI 15. Cs: Mányoky 8/6, Határ 9, Koch 1, Müller 3, Gocsman. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 4. p.: 7–4. 7. p.: 13–9. 12. p.: 24–11. 14. p.: 24–8. 18. p.: 36–26. 24. p.: 49–34. 27. p.: 56–41. 33. p.: 67–48. 38. p.: 76–55
Kipontozódott: Mányoky (33. p.)
Sztevan Csupics: – Végig vezettünk a mérkőzésén, a lányoknak gratulálok a győzelemhez. Remélem az elkövetkező esztendőben ugyanott folytatjuk, ahol idén abbahagytuk. Győzelmekkel!
Diósadi Deák Éva: – A lehetőség terhe, a külső körülmények és a fáradtság már az első negyedben összetörte csapatunkat.

HAT-AGRO UNI GYŐR–WORK FORCE DKSK 88–64 (16–18, 29–14, 27–22, 16–10)
Győr, 400 néző: V: Pálla, Frányó, Boros T.
GYŐR: HURST 10/6, Rasheed 7/3, Raksányi 5/3, NAGY-BUJDOSÓ 15/9, Schegog 10. Cs: Simon Zs. 7, KUBLINA 22/6, Laklóth 6, Nagy D. 3/3, Őri 3, Semsei, Dobos. Edző: Fűzy Ákos
DKSK: BUKOVSZKI 9, RAVEN 15, BOZÓKI 20, Skorics 6, Sanford 4. Cs: Reiner 2, Szabó P. 5, Ocsenás, Dubei 2, Fejes 1. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
Az eredmény alakulása. 4. p.: 8–6. 8. p.: 14–16. 13. p.: 29–27. 17. p.: 41–29. 25. p.: 55–42. 28. p.: 64–50. 35. p.: 82–63
Kipontozódott: Bozóki (36. p.)
Fűzy Ákos: – Méltóképpen búcsúztunk a hosszú, fárasztó, de tartalmas szezontól. Csapatom a csütörtöki bravúr után ezt a találkozót is komolyan vette, és amikor összeállt a védekezésünk, meggyőző fölénybe kerültünk.
Peresztegi Nagy Ákos: – A huszonnégy pontos különbség ellenére úgy gondolom, jó mérkőzést játszottunk a bajnokkal. Véleményem szerint a hárompontos dobások hatékonysága közötti különbség döntött.