Női kosár NB I: a DKSK a 2. félidőben elsöpörte a PEAC-ot

2012.11.07. 19:26
A DKSK Miskolc női kosárlabdacsapata az NB I 9. fordulójában remek második félidejének köszönhetően 75–69-re legyőzte a szünetben még tizennégy ponttal vezető, de aztán csúnyán leblokkoló PEAC-Pécset.

A DKSK jól kezdte a mérkőzést, 8–6-ig vezetett – a PEAC-Pécs azonban hamar kapcsolt, fordított, 12–15-öt követően pedig rohamot indított. A pécsiek Fűrész Diána ponterősségére építve tizenhét pontot dobtak zsinórban, válasz nélkül, és amire Bukovszki Mónika megtörte a hazaiak részéről a pontcsendet egy triplával, az eredményjelző már totális PEAC-fölényt mutatott (15–32).

A félidőig a diósgyőriek elérték legalább azt, hogy nem nőtt a hátrányuk, hogy aztán visszavágjanak: 26–44-ről egy 15–0-s rohammal látótávolságba értek. És nem álltak meg itt: Brittainey Raven sorra értékesítette büntetőit, Lenita Sanford duplájával pedig 50–49-re már a Diósgyőr vezetett. A pécsiek azért berántották a féket: a PEAC úgy is átvette a vezetést az utolsó negyed előtt, hogy a végén Jeaschke és Szamosi Amadea is csak egyet dobott be két büntetőjéből (51–52).

A hajrában Bukovszki pontos triplákkal hívta párbajra a pécsieket, akik Fűrész és Jeaschke révén feleltek a kihívásra. A DKSK lendületbe jött és öt perccel a vége előtt már 64–58-as előnyt kovácsolt. A pécsiek kapaszkodtak, de Maja Szkorics és Bukovszki Mónika középtávolikból betalált, így a 38. percben is hét pont volt a PEAC hátránya – nem csak pontos támadások, de szerencse is kellett volna ennek a ledolgozásához.

Időt kért a Pécs, Andrea Barbour pontjai után pedig a DKSK is. Szkorics büntetőivel továbbra is tartotta a vendégeket, Hutlassa Fanni triplája azonban az utolsó percben mínusz négyre felhozta a PEAC-ot. Nem volt elég: a higgadtan büntetőző diósgyőriek megtartották az előnyt, és hiába volt Barbouré az utolsó kosár, 75–69-re győztek.

A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a diósgyőriek sokkal többször állhattak a büntetővonalra (32/39-es mutató), mint vendégeik (11/17) – és kíméletlenül büntettek is. A DKSK 45–25-re nyerte meg a második félidőt!

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
DKSK-MISKOLCPEAC-PÉCS 75–69 (12–19, 18–25, 21–8, 24–17)
Miskolc, 700 néző. V: Frányó, Bognár, Fodor
MISKOLC: BUKOVSZKI 22/9, RAVEN 13, Bozóki 2, SZKORICS 18, Sanford 9. Cs: Szabó P. 5, Reiner, Ocsenás, Fürtös 6. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
PEAC: Czirják, Horváth L. 9/3, Csutorás, BARBOUR 20, Szamosi 3. Cs: Jeaschke 13, FŰRÉSZ 16/6, Dusanic, Czukor 5, Hutlassa 3. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–2. 6. p.: 8–9. 8. p.: 8–13. 12. p.: 12–28. 16. p.: 17–34. 17. p.: 24–37. 26. p.: 43–47. 34. p.: 65–59
Kipontozódott: Czirják (16. p.), Horváth L. (39. p.), Raven (40. p.)
Peresztegi Nagy Ákos: – A mérkőzésen a poklot és a mennyországot is megjártuk. A meccs második részében jutottunk a mennyekbe, és szerencsére ott is maradtunk.
Zseljko Djokics: – Igazi rangadót vívtunk. A nagyszünetig jól játszottunk, aztán a folytatásban rosszak voltunk. Gyerekes hibákat vétettünk, ez pedig fiatal csapatunktól nem meglepő.
AZ ALAPSZAKASZ ÁLLÁSA
1. UNIQA Euroleasing Sopron 8 8 618–378 1.000
2. HAT-AGRO UNI Győr 7 6 1 550–387 0.929
3. PEAC Pécs 9 6 3 639–562 0.833
4. ZTE NKK 7 4 3 463–463 0.786
5. DKSK Miskolc 9 5 4 709–594 0.778
6. Bácsbasket 6 3 3 383–387 0.750
7. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 8 3 5 548–585 0.688
8. Ceglédi EKK 8 2 6 526–658 0.625
9. BSE-FCSM 8 2 6 447–614 0.625
10. MKB Euroleasing Vasas 8 8 378–633 0.500