Női kosár NB I: a Csata két ponttal győzött a Győr vendégeként

2019.12.07. 20:21
A női kosárlabda NB I-ben a Csata végig szoros mérkőzésen két ponttal nyert a Győrben. A TFSE-MTK a második és a negyedik negyedben nyújtott jó játékának köszönhette, hogy 21 ponttal megverte a Vasast.

A két korábbi meccsen a PINKK-Pécs 77–64-re kikapott a PEAC-Pécstől, míg a ZTE győzött a BEAC vendégeként.

NŐI KOSÁRLABDA NB I

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–NKE-FCSM CSATA 74–76 (27–24, 22–16, 8–18, 17–18)
Győr, 100 néző. V: Papp P., Farkas G., Boros T.
GYŐR: YGUERAVIDE 11/3, RAKSÁNYI 17/9, Varga Zs., DOMBAI 13/3, Barnai 11. Csere: Baffy, Török Á. 6/6, Papp K. 2, De Vaughn 12, Czank, Mansaré 2. Edző: Milos Pavlovics
CSATA: Horváth B. 7/3, FRISKOVEC 11/6, LELIK 14/12, CANNON 13/3, GUSTAFSON 20. Csere: Mányoki, Radócz 6, Angyal, Boros J. 5/3. Edző: Tursics Krisztián
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–6. 9. p.: 23–24. 13. p.: 33–28. 16. p.: 41–35. 25. p.: 53–53. 28. p.: 55–53. 34. p.: 64–66. 37. p.: 66–76. 39. p.: 74–76
Milos Pavlovics: – A harmadik negyedben elvesztettük a fonalat, sok eladott labda akadályozta meg a jó első félidő folytatását. A játékvezetők sem végeztek jó munkát, de nem ezért kaptunk ki, hanem az említett harmadik negyedbeli rossz játék miatt.
Tursics Krisztián: – Elismerésem a csapatomnak, bár az első két perc után nem működött a védekezésünk, ezért könnyű kosarakat kaptunk. A szünet után végre agresszíven védekeztünk, ami nem feküdt a hazai csapatnak, és ekkor lélektani előnyt szerezve kiélezett hajrában értük el a győzelmet.

TFSE-MTK–VASAS AKADÉMIA 81–60 (22–21, 17–9, 18–18, 24–12)
Városmajor,
200 néző. V: Rácz Zs., Balogh Gy., Győrfy R.
TFSE: CH. JENKINS 13/3, Herman 5, BERNÁTH 12/6, Arszenics 8, A. Jenkins 20/3. Csere: Németh A. 5, Süle 3/3, Miháczi 2, DOKTOR A. 9/3, Boros B., Kovács V. 4, Kováts G. Edző: Magyar Bianka
VASAS: Murray 8, Tóth O. 5, Vukov 5/3, Heljic 7, Fraser 11. Csere: Karlócai 5/3, Böröndy V. 8/3, SZERENCSÉS 7, Budácsik 2, Szmailbegovics, Madár E. 2, Madár K. Edző: Földi Attila
Magyar Bianka: – Szépen felkészültünk a Vasas játékából, különösen a második félidőben tudtuk megvalósítani, amit terveztünk ellene. Nagy öröm számomra, hogy Doktor Anna, aki sokakkal egyetemben az első A-csoportos idényét tapossa, kiválóan szállt be a játékba és remek labdaszerzéseket követően tudott ziccereket dobni, megalapozva ezzel a csapat sikerét. Készülünk a jövő heti, BEAC elleni meccsre, amelyen szintén győzni akarunk.
Földi Attila: – Borzasztóan gyengén játszottunk, a játék minden elemében alulmaradtunk ellenfelünkkel szemben. Nagyobb csapásokat is túléltünk már, ezt is túl fogjuk. Mindenesetre az a legfontosabb, hogy reményeink szerint Tóth Orsolya nem szenvedett komolyabb sérülést.

PINKK-PÉCSI 424–PEAC-PÉCS 64–77 (19–23, 17–17, 17–15, 11–22)
Kozármisleny,
100 néző. V: Fodor A., Kovács N., Major
PINKK:
Tenyér 4, STACH 20/12, Szücs L., Jáhni 6/6, LANDRY 25. Csere: VÁRI 7/3, Zsilinszki, Jurkevicsusz 2, Kovács K. Edző: Vanja Miljkovic
PEAC: SÁNTA 8/3, WENTZEL 7/3, Gémes-Sarok 8, Udodenko 5/3, BRAVARD 16. Csere: SZABÓ F. 11/3, Habling 3/3, HEGEDŰS J. 15/3, Ruják N. 4 Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–2. 6. p.: 8–11. 13. p.: 22–30. 17. p.: 29–32. 23. p.: 38–43. 26. p.: 47–47. 33. p.: 56–59. 37. p.: 60–70
Kipontozódott: Tenyér (36. p.) Bravard (40. p.)
Vanja Miljkovic: – Büszke vagyok a csapatomra, jól küzdött, hétről hétre haladunk előre. Közel voltunk ahhoz, hogy legyőzzünk egy Európa-kupás együttest.
Meszlényi Róbert: – Örülök, hogy győzni tudtunk, a PINKK nagyon megnehezítette a dolgunkat. Nehéz sorozat végén vagyunk, az ötödik meccsünket játszottuk irányító nélkül. Most kicsit ritmustalanul kosárlabdáztunk és sok támadólepattanót engedtünk a hazaiaknak.

ELTE BEAC ÚJBUDA–ZTE NKK 71–94 (14–30, 24–19, 20–25, 13–20)
Gabányi-sportcsarnok, 400
néző. V: Pozsonyi, Lengyel, Sallai
BEAC: Li 3, GALÁNTAI 12/3, LAKLÓTH 18/3, Mérész 7, Fogg 5. Csere: Szabó D. 8, GYÖRGY 10, Juhász A. 8, Tóth D., Orosz Zs., Zsámár. Edző: Balogh Judit
ZALAEGERSZEG: NAGY D. 12/6, Kovács G. 3/3, BURKHOLDER 15/6, Boonstra 10/3, HORTI 12. Csere: HAYES 25, Delic 10/6, Kuttor 5/3, Dömötör D., Jurkó 2, Preisinger. Edző: Horváth Zsófia
Balogh Judit: – Mindig azt remélem, hogy a Mikulás puttonyában csoki lesz és nem virgács, de sajnos ez sosincs így. Ugyanakkor aminek mégis örülnünk kell, az a magyar fiatalok játéka volt ezen a meccsen. Fel kell vállalnunk, hogy lehetőséget adunk nekik, mert így derül ki az is, hogy jóval több van bennük, mint sokan gondolnák. Úgyhogy ha csak egy icipici csokitojás is volt, amit kaptunk, mégis kaptunk valamit.
Horváth Zsófia: – A győzelem tényének örülhetünk és örülünk is, a mutatott játéknak kevésbé. Nem engedhetjük meg magunknak, hogy ekkora hullámvölgyeink legyenek egy mérkőzésen belül, főleg védekezésben, mert az előbb-utóbb megbosszulja magát. Ezzel együtt elismerésem a csapatnak a győzelemért, de le a kalappal a BEAC előtt is, mert megrángatta az oroszlán bajszát.

1. Sopron Basket 9 8 1 733–530 0.944 17
2. NKE-FCSM Csata 10 8 2 816–749 0.900 18
3. Aluinvent DVTK Miskolc 8 6 2 653–548 0.875 14
4. Atomerőmű KSC Szekszárd 9 6 3 687–583 0.833 15
5. Uni Győr Mély-Út 10 6 4 787–698 0.800 16
6. PEAC-Pécs 10 5 5 750–734 0.750 15
7. TFSE-MTK 10 5 5 779–771 0.750 15
8. ZTE Női KK 10 5 5 759–762 0.750 15