Női kosár NB I: a Cegléd megszerezte az első győzelmét

2012.10.10. 19:55
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának harmadik fordulójában a Cegléd hazai pályán tíz ponttal nyert a BSE ellen, és így megszerezte első győzelmét a szezonban.

Natalia Mrozinska hatékony és ponterős játéka határozta meg a ceglédi találkozó nyitányát, a házigazdák így megléptek, de a fővárosiak időben ébredtek, és a második felvonást megnyerve felzárkóztak. A kihagyott helyzetekről és a hibákról szólt a harmadik negyed is, amelyben a Ceglédnek sikerült visszavennie a kezdeményezést. A záró részben azért újra termelték a csapatok a pontokat, és hiába lopta magát közelebb a BSE, így is kikapott tíz ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 3. FORDULÓ
CEGLÉDI EKK–BSE-FCSM 71–61 (22–14, 12–15, 17–10, 20–22)
Cegléd, 100 néző. V: Pozsonyi, Sallai, Menyhárt
CEGLÉD: BAKSA 9, Medgyessy 12, ORBÁN 19/3, Serbán 2, MROZINSKA 22. Cs: Cymmer 2, Kobolák 2, Filipowicz D. 1, Hegedűs R. 2. Edző: Ujhelyi Gábor
BSE: Katona Zs. 5/3, SONYÁK 15/6, Adamecz 9, Károlyi 8/6, Bagi 1. Cs: Tiba 3/3, Orsó 1, Vukov 9/6, Kovalcsik, Miháczi, HEGEDŰS M. 10. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 10–4. 7. p.: 17–6. 12. p.: 22–18. 16. p.: 30–21. 20. p.: 34–29. 26. p.: 44–34. 32. p.: 57–40. 37. p.: 61–55
Kipontozódott: Orsó (32. p.)
Ujhelyi Gábor: – Szerencsére sokat gyakoroltuk a büntetődobást. Tudtuk, hogy a mai mérkőzésen szükségünk lesz rá.
Sztevan Csupics: – Gratulálok a nálunk jobban játszó Ceglédnek. Mi nem tudtuk megismételni legutóbbi teljesítményünket, rosszul kezdtünk, és hátrányunkat később sem tudtuk ledolgozni.
KORÁBBAN
ZTE NKK–DKSK Miskolc 76–67
KÉSŐBB
Bácsbasket–Uniqa Euroleasing Sopron október 11.
KORÁBBAN
Hat-Agro Uni Győr–PEAC Pécs 66–48
MKB Euroleasing Vasas–Atomerőmű-KSC-Szekszárd 65–73
1. UNIQA Euroleasing Sopron 2 2 148–79 1.000
2. HAT-AGRO UNI Győr 3 3 238–140 1.000
3. ZTE NKK 2 2 152–137 1.000
4. DKSK Miskolc 3 2 1 246–213 0.833
5. PEAC Pécs 3 1 2 178–173 0.667
6. Ceglédi EKK 3 1 2 209–236 0.667
7. Atomerőmű-KSC-Szekszárd 3 1 2 194–220 0.667
8. BSE-FCSM 3 1 2 180–221 0.667
9. Bácsbasket 1 1 63–71 0.500
10. MKB Euroleasing Vasas 3 3 141–259 0.500