Női kosár NB I: a Cegléd ijesztett, de elődöntős a Sopron

2015.03.19. 20:40
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokságban az Uniqa-Euroleasing Sopron a negyeddöntő második felvonásán, idegenben is legyőzte a Ceglédet, így bejutott az elődöntőbe. A párharc az egyik fél második győzelméig tartott.
A ceglédiek az első negyedben ráijesztettek a vendégekre (18–15), de a soproniak a nagyszünetre már négy ponttal vezettek, a záró felvonás előtt pedig már hússzal. NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

CEGLÉDI EKK–UNIQA EUROLEASING SOPRON 53–78 (18–15, 14–21, 9–25, 12–17 )
Cegléd, 100 néző. V: Fodor A., Varga Z., Gyuris P.
Cegléd: Hadzovic 6, Gorjanácz 4, SKORIC 10, Serbán 3, BOZÓKI 13/. Csere: Szepsi 2, RUTTNER ZS. 6, Kobolák 2, Lengyel D., Szabó II D. 7/3. Edző: Cziczás László
Sopron: Ciglar 4, Gaucher 8, HARTLEY 16/3, Crvendakics 10/3, Sztankovics 9. Csere: Simon Zs. 2, Krnjic 6, Zsovár 9/9, Licskai 2, Weninger V. 3/3, Krivacsevics 9. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–2. 6. p.: 9–6. 10. p.: 18–15. 13. p.: 22–22. 16. p.: 28–28. 18. p.: 32–30. 22. p.: 34–44. 25. p.: 36–50. 32. p.: 45–61
Cziczás László
: – Hősiesen küzdöttek a lányok, minden dicséretet megérdemelnek.
Sterbenz László: – Munka nélkül sehol sem adnak sikert. Meg kellett dolgoznunk a sikerért, a Cegléd ügyesen játszott az első félidőben. A második félidőben sikerült dominálni a palánkok alatt és a játék sebességében.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Sopron javára