Női kosár NB I: a Cegléd és a DVTK is nagy előnnyel nyert

2017.02.11. 19:12
A Cegléd hazai pályán magabiztosan verte meg az MTK-t a női kosárlabda NB I szombati játéknapján, a DVTK pedig a BEAC Újbudáa ellen nyert tizennyolc ponttal.

Az első két negyedben még tudta tartani a lépést a fővárosi csapat, a harmadik játékrész azonban óriási ceglédi előnnyel zárult, az MTK pedig már nem tudott visszakapaszkodni.

A másik találkozón már a második negyedben ellépett a DVTK, hiába a szorosabb harmadik játékrész, a fővárosiak nem tudtak visszakapaszkodni.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ

17. FORDULÓ

VBW CEKK CEGLÉD–MTK BUDAPEST 93–69 (18–19, 28–27, 27–9, 20–14)
Cegléd, 450
néző. V: Pozsonyi L., Vida J., Varga-Záray K.
CEGLÉD: MEDGYESSY 17, Kányási 9, SKORICS 30/3, Nagy-Bujdosó 17/6, Makszimovics 5. Csere: Serbán 2, Ruttner Zs. 2, Kobolák 4, Katona 7, Filipowicz, Fister. Edző: Cziczás László
MTK: Koch 6, Jankó 8, ZSOVÁR 19/6, Turóczi 10, SZÉKELY-HORVÁTH 14/9. Csere: Szabó 2, Semsei 6, Wéber, Ambrus 4. Edző: Nagy Dóra
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 4–12. 9. p.: 14–16. 12. p.: 18–24. 16. p.: 31–31. 18. p.: 38–38. 22. p.: 55–49. 27. p.: 67–53. 36. p.: 86–65
Cziczás László:
– A hősiesen küzdő MTK ellen három negyedben katasztrofálisan, egyben pedig viszonylag jól játszottunk. Szerencsére ez elég volt a győzelemhez…
Nagy Dóra: – Az első félidőben remek játékot nyújtottunk, a harmadik negyedre elfáradtunk, de a negyedik is jó volt. Ha egy kicsit több játékosunk lenne, akkor még szorosabb eredményt értünk volna el. Sok sikert kívánok ellenfelünknek a csütörtöki Európa-kupa meccséhez!

ALUINVENT DVTK MISKOLC–BEAC ÚJBUDA 74–56 (10–14, 17–8, 30–25, 17–9)
Miskolc, 800
néző. V: Gorka, Balogh Gy., Sallai
MISKOLC: Horváth B. 6/6, Czank 7, RASHEED 25/6, Szécsi 5/3, JOVANOVICS 18. Csere: Adamecz 5/3, Tomlinson 8, Trahalis, Győri, Bach. Edző: Maikel López
BEAC: Pál Sz., Suppán 6, Lelik 15/3, Szabó F. 7, BARNAI 20. Csere: Gocsmann 3/3, Boros, László B., Pusztai T., Kocsis 5/3. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–8. 10. perc: 10–14. 6. p.: 4–12. 15. p.: 16–17. 18. p.: 25–19. 25. p.: 39–36. 28. p.: 45–42. 34. p.: 61–49
Maikel López:
– A sok fizikai munka miatt rengeteg hullámvölgy volt a játékunkban. Ellenfelünk harcos volt, és nagyon kemény ellenállást fejtett ki. Dolgozunk tovább a ránk váró feladatok megoldásáért.
Balogh Judit: – Örömteli teljesítményt nyújtottunk. Újra bebizonyosodott, hogy érdemes a magyar játékosokkal foglalkozni, és egyáltalán nem felesleges az, amit csinálunk.