Női kosár NB I: a Bácsbasket nyerte a veretlenek csatáját

2013.02.10. 21:01
A Bácsbasket idegenben 71–54-re legyőzte az eddig szintén veretlen Atomerőműt a női kosárlabda NB I alsóházának vasárnapi játéknapján.

A Bácsbasket mind a négy eddigi mérkőzését megnyerte az alsóházi középszakaszban. Vasárnap győzött a szintén veretlen, de csak három meccsen túllévő ZTE.

Az eddig nyeretlen budapesti csapatok derbijén a BSE magabiztosan legyőzte a Vasast.

NB I, NŐK, KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓHÁZ, AZ 5-10. HELYÉRT
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–BÁCSBASKET 54–71 (16–13, 6–15, 15–20, 17–23)

Szekszárd, 350 néző. V: Jakab, Makovszky, Vida
SZEKSZÁRD: Scsekics 7, Szepsi 2, Bálint R. 11/6, SZVITLICA 12, Roglics 10. Cs: Tamis, ZELE 8, Theodoreán 2, Hajdu 2, Studer Zs. Edző: Magyar Gergely
BÁCSBASKET: RUJÁK 12, IVÁNYI 16/6, Sarok 7/3, DOROGOBUZOVA 11/3, BRUMERMANE 10. Cs: Laczi 6, Lengyel, Kovács K. 7/3, Kováts N., Pénzes 2. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–11. 7. p.: 13–13. 13. p.: 16–16. 18. p.: 20–24. 26. p.: 27–37. 35. p.: 43–56
Kipontozódott: Roglics (40. p.)
Magyar Gergely: – Tudtunk jó periódusokat produkálni, de ilyen gyenge mezőny- és büntetődobó-százalékkal nem lehet meccset nyerni.
Roberto Hernández: – A mérkőzést nem kezdtük jól, de a második negyedtől felnőttünk a feladathoz, és elsősorban kiváló védekezésünknek, egész pályás letámadásunknak köszönhetjük a győzelmünket.

ZTE NKK–CEGLÉDI EKK 84–60 (23–15, 22–19, 21–18, 18–8)

Zalaegerszeg, 200 néző. V: Boros, Tóth, Sabáli
ZTE: SZALAY 20/3, Varga Zs. 7, Gensler 12, SZÉLESY 20/3, HORVÁTH ZS. 12. Cs: Vida 11/3, Czank 2, Ambrus. Edző: Gáll Tamás
CEGLÉD: Medgyessy 5, Cymmer 9/3, ORBÁN 16, Mrozinska 16, Chomac 2. Cs: Baksa, Kobolák 6, Millner 2, Filipowicz D. 4. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–4. 12. p.: 28–17. 16. p.: 35–23. 24. p.: 53–42. 36. p.: 75–56
Gáll Tamás: – Az előzményekhez képest magabiztos győzelmet arattunk, köszönhető ez a jó védekezésünkkel szerzett sok labdának.
Ujhelyi Gábor: – Sajnos az elképzelésünket nem tudtuk megvalósítani, nem működött a pozíciós játékunk. Ennek a következménye volt sima vereségünk.

BSE-FCSM–MKB-EUROLEASING VASAS 62–45 (20–9, 6–14, 27–11, 9–11)
Városmajor, 100 néző. V: Gál, Balog Gy., Hervay
BSE: Katona Zs. 4, ORSÓ 14/6, ADAMECZ 13/3, Károlyi 5/3, BAGI 8. Cs: Tiba 7/3, Sonyák 6, Miháczi 2, Zsilinszky 3, Karlócai, Bodnár, Varga B. Edző: Sztevan Csupics
VASAS: PUSZTAI 8, BAJNÓCZI 11/3, Katona Sz. 10, Mansaré M. 5, Barnai 7. Cs: Mányoky, Koch, Hegedűs J. 2, Müller 2, Fejes. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása: 3. p.: 8–0. 8. p.: 18–9. 14. p.: 20–11. 19. p.: 24–21. 23. p.: 34–29. 27. p.: 44–31. 34. p.: 60–36. 38. p.: 62–42
Sztevan Csupics: – Az egész mérkőzésen a kezünkben volt a vezetés, igaz, a második negyedben volt egy kis megingásunk, de a harmadik negyedben dobott négy triplánkkal végleg eldöntöttük a találkozót.
Diósadi Deák Éva: – Csak két negyedben tudtunk kosarazni, a másodikban és a negyedikben.