Női kosár: megint kikapott a PEAC-Pécs, most Győrben

2012.10.09. 20:13
Ez a kép jól jellemzi az egész mérkőzést – jelentős fölényben a fehér mezes győriek (Fotó: Veres Viktor)
A női kosárlabda NB I-ben három napon belül a második vereségét szenvedte el a PEAC-Pécs együttese. A baranyaiak vasárnap a legutóbbi ezüstérmes Sopron otthonában kaptak ki, ma pedig a bajnoki címvédő Győrtől kaptak ki 66–48-ra.

A Győr tulajdonképpen egy negyed alatt eldöntötte a PEAC-Pécs elleni bajnokit, miután tíz perc után már 14 ponttal, 23–9-re vezetett, és a folytatásban sem engedte felzárkózni a baranyaiakat.

A címvédő legjobbja a 17 pontig jutó bedobó, a korábbi pécsi Nagy-Bujdosó Nóra volt, de a palánk alatt is remekeltek a győriek, elsősorban a center, Iveva Kublina pontjainak köszönhetően.

A palánk alatt egyébként a vendégek is szorgosan gyűjtögették a pontokat, köszönhetően AmyBetsy Jeaschke játékának, aki húsz pontot szerzett. Rajta kívül azonban nem akadt húzóember a Pécsben, így a baranyaiak nem tudták felborítani a papírformát, és három napon belül a második vereségüket szenvedték el.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
3. FORDULÓ
HAT-AGRO UNI GYŐR–PEAC-PÉCS 66–48 (23–9, 12–14, 19–10, 12–15)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Cziffra, Frányó, Jakab
GYŐR: Raksányi 5, Simon 4, Rasheed 7/6, NAGY-BUJDOSÓ 17/3, Shegog 4. Csere: LAKLÓTH 12/3, KUBLINA 13, Semsei 4, Őri
PEAC: FŰRÉSZ 5, Barbour 6, Dusanics 5/3, Horváth L. 10, JAESCHKE 20. Csere: Hutlassa, Czirják 2, Czukor, Szamosi
Az eredmény alakulása. 5. perc: 6–6. 6. p.: 10–8. 10. p.: 23–9. 15. p.: 31–17. 18. p.: 33–23. 24. p.: 40–27. 28. p.:49–31. 30. p.: 54–33. 35. p.: 60–39.
Simon 6 ill. Fűrész 5
FŰZY ÁKOS, a Győr edzője: – Az első negyed lendületes, összeszedett játékával alapoztuk meg a győzelmet, amiért így is nagyon meg kellett dolgozni. Sajnos, ezúttal sem tudtuk negyven percen át tartani tervezett ritmusunkat, de legalább harcoltunk és szervezetten kosaraztunk.
ZSELJKO DJOKICS, a PEAC edzője: – Két nap alatt ez volt a második nagyon kemény mérkőzésünk Euroliga-résztvevő ellen. Ezúttal sok mindennel elégedett is tudtam lenni, két paraméterrel viszont nem: az egyik a gólpassz-különbség, mert szeretnénk kollektívabban támadni, a másik pedig, hogy a cserepadok párbaját huszonkilenc kettőre a Győr nyerte.